Peklo / Ohlasy / Zasloužili jsme si víc, mrzelo Coryho Schneidera

Zasloužili jsme si víc, mrzelo Coryho Schneidera

Frustrující porážka. Ačkoliv měli Devils proti Washingtonu jen 15 střel, nejméně v sezoně, jejich výkon konečný výsledek 0:1 nereflektoval. Tým trenéra Johna Hynese trávil dlouhé úseky v útočném pásmu soupeře, nicméně branku vstřelit nedokázal. A že těch proher o gól už bylo…

„Bohužel vždy taháme za ten kratší konec pomyslného provazu,“ hlesl centr Travis Zajac v rozhovoru pro NJ Advance Media. „Ale bojujeme a makáme přesně tak, jak jako tým chceme. Musíme se zlepšovat. Časem se dostaví i výhry a věci se otočí v náš prospěch,“ věří kanadský útočník, jedna z dlouholetých opor týmu.

29.12. prohráli Capitals doma právě s Ďábly po samostatných nájezdech, od té doby vyhráli ve svém Verizon Center hned 13 zápasů. A nyní je znovu New Jersey dokázalo potrápit, bohužel bez gólového úspěchu.

Znovu prohra o gól. Počtvrté za sebou… „Zasloužili jsme si víc. V každém z těch čtyř zápasů to mohlo dopadnout lépe, ale nedopadlo,“ smutní brankář Cory Schneider. „Doufám, že nás to alespoň více semkne jako tým a budeme pro ostatní nepříjemnějším soupeřem,“ přeje si americký reprezentační gólman.

Dalším pozitivním prvkem na hře Devils bylo napadání. Capitals měli často problémy zakládat útočné akce a nedostali tolik prostoru, na který byli zvyklí z předešlých duelů.

„Vskutku to pro ně nebylo jednoduché, což byla silná stránka naší defenzivy,“ pochvaluje si hlavní trenér Newarských John Hynes. „Když hrajete proti tak silnému týmu, snažíte se toho využívat co nejvíce. V tomto ohledu jsme odvedli velmi dobrou práci, pomohlo nám to několikrát ušetřit energii,“ zhodnotil kouč.

Jediný gól utkání nakonec ve 48. minutě vstřelil v přesilové hře český útočník Jakub Vrána. „Když jdete do třetí třetiny za bezbrankového stavu, tak si uvědomíte, že by speciální týmy mohly rozhodovat. Bylo to tak, ale bohužel jen pro jejich prospěch. Prostě jsme dnes nebyli odměnění za tvrdou práci,“ pokračuje smutný Cory Schneider.

Ten byl spokojen i s obrannou hrou svého celku. „Byla výborná. Po zápase jsem obráncům poděkoval za to, kolik puků zblokovali do ochranné sítě za mnou. Proti takovému soupeři zkrátka musíte ve hře tento prvek mít,“ mínil v rozhovoru pro nhl.com.

Čtěte také

Devils 1-2 Islanders