Peklo / Ohlasy / Cítil jsem se dobře, hlásí navrátilec Pavel Zacha

Cítil jsem se dobře, hlásí navrátilec Pavel Zacha

Už se nedá hovořit o ničem jiném než o krizi. Ďáblové prohráli již sedmý zápas v řadě a v souboji s Blue Jackets museli před domácím publikem skousnout porážku 0:3. Jedno pozitivum se najít dá, je jím návrat Pavla Zachy do hry. Bohužel, negativních stránek hry je více. Jedna za všechny? Nízká střelecká produktivita!

Po zápase se mluvilo hlavně o navrátilci do sestavy, Pavlu Zachovi, jenž vynechal čtyři poslední zápasy kvůli otřesu mozku. Právě tento druh zranění jej vyřadil podruhé za jeho kariéru. Poprvé se tak stalo minulou sezonu, kdy ještě bojoval v juniorské lize.

„Bylo hezké Pavla vidět,“ připustil kouč Devils John Hynes. „Měl pár příležitostí v útoku, s pukem vypadal dobře. Dobře forčekoval a byl připraven bojovat, k vidění byl hlavně v předbrankovém prostoru. Byl to pro něj dobrý návrat,“ shrnul Zachův herní projev Hynes.

Jak sám český útočník hrající na levém křídle prozradil, o tom, že naskočí do zápasu, se rozhodl na nedělním ranním rozbruslení. „Cítil jsem se dobře. Byl jsem po zranění trošku čerstvější. Bylo fajn hrát a být kolem kluků, užil jsem si to. Protože jsme prohráli, nemůžu říct, že vše vyšlo, ale já osobně jsem byl šťastný, že jsem na ledě a že mohu hrát,“ neskrýval Pavel Zacha své nadšení z návratu.

Devils opět velmi trápí střelba. V zápase proti Blue Jackets zaznamenali dvacet pokusů na branku a třetí duel za sebou nezvládli zasypat brankáře soupeře větším počtem pokusů. „Myslím, že naše energie a bojovnost na puku byla lepší. Bohužel, nedokážeme využít šance. Začínám zjišťovat, že v této lize jste velmi limitováni počtem šancí, musíte být připraveni je využít. Pokud nejste, skončíte s žádným, jedním nebo dvěma vstřelenými góly a bude to frustrující,“ nechal se slyšet nováček Blake Coleman.

Sergej Bobrovskij dnes zavřel svou branku, a to i proti střele Taylora Halla, která by ještě mohla zdramatizovat utkání a vlít Ďáblům novou krev do žil.

Šance Taylora Halla z kraje třetí třetiny
V pozápasových rozhovorech přišla řeč také na debut obránce Daltona Prouta a na jeho sebevědomí, nebo jeho nedostatek, které jej doprovází po celou jeho sezonu. „Nemůžete dát hráčům sebevědomí. Co můžete udělat, je s nimi pracovat, ukázat jim, co je třeba dělat a co naopak nedělat. Můžete jim dát možnost zahrát si a je pak již čistě na hráči, jak těchto vlastností využije,“ odpověděl kouč Ďáblů. „Sebevědomí je získané, ne dané,“ dodal.

 „Měli (Blue Jackets) ten samý rozvrh jako my, také hráli v sobotu. Pak přijeli a byli lepší než my,“ konstatoval holý fakt obránce Ben Lovejoy. „Je to těžké,“ řekl Kyle Palmieri. „Procházíte dlouhou šňůrou porážek a snažíte se každou noc stisknout tlačítko „reset“. Je důležité nenechat věci přerůst v další neúspěchy. Bylo to těžkých pár týdnů, ale nejdůležitější hra je ta příští.“

Ďáblové nyní vynechají pondělní trénink a místo toho se vydají na cestu k odvetnému zápasu právě proti týmu Columbus Blue Jackets, který odstartuje jejich další trip. Poté ještě změří síly s Coloradem a Arizonou.

Zajímavosti

  • Kyle Quincey naskočil proti „svým“. Právě Quincey byl vyměněn za Daltona Prouta.
  • Andy Greene vynechal své druhé utkání v řadě kvůli soukromým důvodům.
  • Ani útočník Miles Wood a obránce Damon Severson nezasáhli do utkání z důvodu blíže nespecifikovaných zranění.
  • Po návratu byl ice-time Pavla Zachy 16:14.

Čtěte také

NICO HISCHIER – UPDATE

Kapitán Devils, švýcarský útočník Nico Hischier, byl oficiálně napsán na listinu zraněných hráčů zpětně od 27. února 2021. V zápase proti Washington Capitals byl nešťastně zasažen pukem do ochranného plexi na helmě. Náraz byl tak silný, že mladému kapitánovu zlomil v přední části obličeje sinus (prostor, kde jsou dutiny) a tak jej vyřadil ze hry. …