Peklo / Ohlasy / Kyle Palmieri: Nebýt Schneidera, mohlo to být po první třetině 0:3

Kyle Palmieri: Nebýt Schneidera, mohlo to být po první třetině 0:3

Další prohra, tentokrát již devátá v řadě. Ani proti poslední celku ligové tabulky, Coloradu Avalanche, se Devils nedokázali odrazit a připsat si výhru. V měsíci březnu tak ještě Devils nebodovali. Povzbudivým momentem byla branka Taylora Halla, jenž probudil svou střeleckou mušku po devíti zápasech.

Kouč Hynes se ihned po zápase ujal slova sám, aniž by čekal na typické otázky novinářů. „Usnadním vám to. V první třetině jsme vůbec nebyli připraveni hrát. Druhá třetina byla lepší, ještě lepší byla ta třetí,“ shrnul prohraný zápas. „Křídlo poodjelo, chlapci šli za ním, obránce zůstal a dal branku. Nemůžete takhle hrát, pokud zbývá 1:14 do konce,“ okomentoval Hynes poslední gól Lavin, aniž by jmenoval muže, kteří byli v rozhodující chvíli na ledě. Nikdy nejmenuje, pokud jde o špatné věci, to je Hynesova přednost.

První třetina byla střelecky velmi chudá. Ďáblové vyprodukovali pouze tři střelecké pokusy, na Coryho Schneidera jich šlo o sedm více. „To je zahřívací proces a je to součást hry,“ odpověděl trenér na otázku vlažného vstupu svého celku do začátku zápasu. „Cory byl skvělý, byl připravený. Víme, co se stalo,“ dodal. „Jak jsem říkal, měli jsme skvělého brankáře v první třetině, ale nebyli jsme připravení hrát. Zapracovali jsme na hře, abychom vyrovnali, ale v kritických momentech jsme ke hře byli lhostejní a to nás stálo zápas,“ shrnul své pocity trenér Ďáblů.

Jednou v z velkých postav zápasu byl Travis Zajac. Ten se objevil ve svém 765. zápase v dresu Devils a také on přidal své postřehy k duelu s nejhorším týmem ligy. „To, jak jsme zápas začali, bylo nepřijatelné. V první třetině jsme se vůbec neukázali. Nebyli jsme připravení, pokud chcete v této lize vyhrávat, potřebujete šedesát minut,“ poukázal centr Ďáblů na nevalný start duelu. „Každý tým může kdykoliv vyhrát. My jsme hráli dobrých čtyřicet minut, to nestačí,“ doplnil svá slova Zajac.

Rovněž Taylor Hall může sám pro sebe považovat zápas za povedený, neboť se mu podařilo vstřelit gól po devíti zápasech. „Byl to dnes náš nejlepší hráč,“ řekl na adresu svého parťáka Zajac. „Bruslil, vracel se dozadu. V první třetině to byl hlavně on a Schneids, kdo hráli,“ připustil Travis.

Taylor Hall vyrovnává na 1:1
A čím to, že první dvacetiminutovka byla tak vlažná? „Byla to kombinace několika faktorů,“ řekl Kyle Palmieri prostě. Jedním z nich mohlo být i brzké vyloučení. „Odehráli jsme dvě oslabení během prvních deseti minut. Myslím si, že faul Prouta byl velmi sporný. Bylo to v jedné ze skrumáží a on jen zachytil soupeřovu brusli za brankou. Mnoho hráčů na ledě pramenilo z nedostatku soustředěnosti, které nás provázelo po celou první třetinu. Nesoustředili jsme se, nebyli jsme připravení bruslit, nebyli jsme připravení na vhazování. Druhá a třetí třetina byla lepší, ale dnes to nestačilo,“ připustil Palmieri.

„Myslím si, že nebýt Schneidera, mohlo to být v první třetině 0:3. Druhé dvě třetiny byly dobrou odpovědí. Není to ale výsledek, který bychom chtěli proti týmu, o němž víme, že bychom ho měli porazit,“ vyzdvihl Palmieri svého spoluhráče a dodal, že už není co víc říkat. „Všechno jsme v podstatě řekli během posledních dvou týdnů a osmi zápasů. Byly zde dobré i špatné zápasy, ale prohry se hromadí. Musíme odsud prostě odjet a v Arizoně zvítězit.“

V poslední části pozápasové tiskové konference se rozhovory stočily k osobě kapitána Devils Andyho Greena. S týmem na ledě nebyl od tréninku v Bostonu. „Jeho let se zpozdil. Měl se sem dostat již včera v noci, neměl šanci dnes bruslit. Pokud by se sem dostal a byl na předzápasovém rozbruslení, hrál by,“ poukázal trenér Hynes na shodu okolností, které znemožnili Greenův start proti Avalanche.

Čtěte také

NICO HISCHIER – UPDATE

Kapitán Devils, švýcarský útočník Nico Hischier, byl oficiálně napsán na listinu zraněných hráčů zpětně od 27. února 2021. V zápase proti Washington Capitals byl nešťastně zasažen pukem do ochranného plexi na helmě. Náraz byl tak silný, že mladému kapitánovu zlomil v přední části obličeje sinus (prostor, kde jsou dutiny) a tak jej vyřadil ze hry. …