Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Zacha hrál výborně

Kouč Hynes: Zacha hrál výborně

New Jersey odehrálo velmi dobrý zápas proti Penguins, alespoň pro nestranného fanouška. Deset gólů ovšem určitě potěšilo i několik fans Devils. Ďáblům už totiž o nic nejde a je příjemné sledovat, že alespoň střílejí góly. Góly, jenž chyběly nejednomu fandovi.

Jedinou kaňkou je tak to, že Miles Wood nedohrál utkání. John Hynes řekl, že zatím neví, co je špatně. Doufejme, že mladá naděje organizace bude v pořádku.

Jedna ze situací, která možná rozhodla o utkání, se stala ve druhé třetině. Nejdříve jel Phil Kessel nájezd, který ale zneškodnil perfektní Keith Kinkaid. Šlo o první nájezd v NHL vůbec, kterému náhradní gólman Devils čelil.

,,Chtěl jsem to chytit,” řekl Kinkaid. ,,Je to střelec. Chodí do bekhendu. Věděl jsem to a zůstal jsem s ním tak, aby nemohl využít střelu zápěstím. Pak jsem měl i trochu štěstí a povedlo se mi ho vychytat.”

Bohužel, po podobném zákroku jako na Kessela si nájezd nevysloužil Taylor Hall, jenž byl seknut Justinem Schultzem. John Hynes s tím byl hodně nespokojen.

,,S tím, co předvedli rozhodčí, nejsme spokojení,” svěřil se Hynes.

Devils se ve třetí třetině podařilo vsítit kontaktní gól na 4:5. A to i přes to, že si kouč Penguins vzal challenge pro nedovolené bránění Blandisiho.

,,Je to těžké,” řekl Palmieri. ,,Viděl jsem menší prohřešky, které byly posouzeny jako proti pravidlům, ale naopak také větší, které prošly. Nikdy nevíte, co od toho čekat. Nemyslím si, že to bylo schválně. Blandisi chtěl dát gól a šel do toho. Někdy prostě musíte jít do branky a nestrachovat se nějakým špatným postavením nebo nedovoleným bráněním. Měli jsme nakonec štěstí, že to vyšlo.”

Do konce základní části chybí dvanáct utkání a Kyle Palmieri možná udělá svůj rekord v kariéře. Momentálně má na svém kontě 25 gólů. Když přidá ještě 5, dosáhne svého nejlepšího výsledku.

,,Je to mnohem blíž, než třeba před Vánocemi,” svěřil se Palmieri. ,,Bylo by skvělé toho dosáhnout. Hodně vděčím Hallovi a Zajacovi. A také ostatním, se kterými jsem hrál. Nějak jsem to neplánoval. Prostě jen hraji a snažím se hrát co nejlépe. Postupem času jsem si žádný individuální cíl nedával. Ofenzivně jsme se zlepšili, ale po většinu sezony to chybělo.”

Kouč Hynes chválil za poslední zápasy hlavně Pavla Zachu a Josepha Blandisiho.

,,Myslím si, že v těchto dvojzápasech hráli výborně,” řekl Hynes. ,,Dnes to bylo velmi náročné, ale dobře si s tím poradili. Myslím si, že technicky jsou na tom dobře. Obecně potěšili, vhazování bylo super. Potřebujeme si vychovat centra, a zdá se, že se to daří.”

Čtěte také

Devils 1-2 Islanders