Peklo / Ohlasy / Změna exekutora trestného střílení? Nezáleží, kdo proti mně jede, říká Schneider

Změna exekutora trestného střílení? Nezáleží, kdo proti mně jede, říká Schneider

Třetí vzájemný zápas, jenž v měsíci březnu sehrály týmy Devils a Blue Jackets, rozhodly branky, které běžně v zápasech tak moc nepadají. Blue Jackets vyloupili Prudential Centre a odvezli si všechny body za výhru 4:1. Dva góly přišly z nařízeného trestného střílení a ten poslední padl v době, kdy Cory Schneider již nebyl mezi třemi tyčemi. Bobrovskij v brance Columbusu pustil za svá záda pouze pokus, který vyslal ze své hole Adam Henrique. Ani třetí vzájemné březnové utkání tedy nevyznělo pro svěřence kouče Hynese vítězně. Oproti předchozím dvěma duelům sice branku vstřelili, ale na výhru to nestačilo.

Bylo jasné, že parta, kterou táhne kapitán Greene, musí brankáře v brance Columbusu více rozhýbat, vytvořit daleko větší závar a pokusit se zasypat jej co nejvíce střelami.  „Je dobrý, ať je na jakémkoliv místě, je hodně klidný,“ připustil Adam Henrique, který opět fungoval na pozici křídla Josepha Blandisiho poté, co jej kouč Hynes vyzkoušel i ve středu lajny. „Nepadá z něj mnoho puků, najde si způsob, jak je zastavit. Snažili jsme se dostat před něj více hráčů, a zkusit vytvořit mezery. Jakmile ale puk vidí, většinou jej skryje,“ řekl Henrique na adresu brankářské jedničky Blue Jackets.

„Je to skvělý startující gólman,“ přidal se nováček Blake Coleman. „Pokud puk vidí, zastaví ho. Úkolem bylo dostat více kluků před branku a vytvořit šance na dorážky. Dnes večer bylo těch šancí spoustu, ale nestačilo to na to, abychom dostali puk do branky,“ povzdechl.

Na druhé straně kluziště naskočil do zápasu Cory Schneider, jenž se mezi tři tyče postavil po osmi dnech a stejně jako většina jeho kolegů v rudém dresu nebyl se svým výkonem spokojen. Jeho rozladěnost podpořily hlavně dva přesné zásahy z nařízených trestných střílení. Nejprve se nemýlil Lukáš Sedlák, následně zužitkoval svou šanci Dubinsky, jenž ale neměl být druhým exekutorem, tím měl být Anderson. Střídačka Blue Jackets ale argumentovala, že Anderson, jenž byl podražený Daltonem Proutem, nebyl zdravotně v pořádku. „Nemyslím si, že by Anderson byl zraněný. Poté se ještě snažili propašovat Gagnera. Nejsem si jistý, jaký byl plán. Rozhodlo se, že Anderson byl příliš zraněný, aby jel trestné střílení a Dubinsky byl v inkriminovaný moment na ledě,“ vysvětlil Schneider situaci ze svého pohledu, vzápětí dodal, že to, kdo proti němu stojí, by jej ovlivnit nemělo. „Nezáleží na tom, kdo jede proti mně. Musím vždy najít ten správný zákrok. Je jedno, jestli jede Wayne Gretzky nebo Mario Lemieux.“

Proti Blue Jackets nasadil Hynes podruhé v sezoně jedenáct útočníku a sedm obránců, namísto obvyklých dvanácti a šesti. Změna to byla hlavně pro Colemana s Pietilou, kteří neměli ve čtvrtém útoku stálé parťaky. „Ano, je to trochu výzva. Hrajeme každé střídaní s jinými křídly,“ připustil Blake Coleman. „Samozřejmě se na to nemůžeme vymlouvat, ale je to jiné,“ dodal.

„Hádám, že je to trochu jiné hrát se sedmi obránci. Já sám jsem to zažíval po dva roky. Zažil jsem to také v juniorech nebo na světových šampionátech,“ informoval novináře Steven Santini, který byl v této herní situaci v době, kdy působil v americkém programu pro rozvoj hokejistů.

Pokud už mluvíme o Santinim a Colemanovi, nelze nezmínit spokojenost kouče Hynese s výkony obou mladíků. „Nejsem překvapený ani jedním z nich. Oba jsou velmi soustředění. Vím, že o sebe hodně dbají a snaží se. Nebyli mimo sestavu kvůli svému výkonu, bylo to kvůli šanci pro ostatní kluky,“ objasnil výpadek mladíků.

Hned sedm hráčů mohlo v dresu Devils pokračovat ve svých bodových šňůrách. Nakonec se to povedlo Pavlu Zachovi a Adamu Henriqovi, kteří natáhli svou šňůru na čtyři zápasy v řadě. Beau Bennett, Blandisi a Taylor Hall na tomto počtu svou šňůru ukončili. Kyle Palmieri bodoval třikrát po sobě. Právě Adam Henrique byl jediným úspěšným střelcem Devils a zaznamenal tak jedinou branku proti Columbusu v letošním měření sil. Český útočník dosáhl na svůj dvacátý bod v letošním ročníku. Přesně polovinu z nich si připsal v početních výhodách.

Autorem úvodní a jediné branky Devils byl Adam Henrique. V přesilové hře zužitkoval souhru s Pavlem Zachou

Čtěte také

NICO HISCHIER – UPDATE

Kapitán Devils, švýcarský útočník Nico Hischier, byl oficiálně napsán na listinu zraněných hráčů zpětně od 27. února 2021. V zápase proti Washington Capitals byl nešťastně zasažen pukem do ochranného plexi na helmě. Náraz byl tak silný, že mladému kapitánovu zlomil v přední části obličeje sinus (prostor, kde jsou dutiny) a tak jej vyřadil ze hry. …