Peklo / Reporty / Devils nenavázali na poslední domácí výhru, s Canes padli o dvě branky

Devils nenavázali na poslední domácí výhru, s Canes padli o dvě branky

Po utkání v Air Canada Centre se hokejisté New Jersey vrátili opět na svou ledovou plochu, kde načali dvaasedmdesáté utkání, do konce základní části jim tak před utkáním chybělo pouze deset. Vyrovnané utkání rozhodla chyba Andyho Greenea, kterého na modré čáře obral Jeff Skinner a v samostatném úniku nezklamal.

Již po dvaceti sekundách se dostali hosté do velké šance. Lee Stempniak si sjel od levého mantinelu až před branku, kde ale zblízka svého bývalého spoluhráče nepřekonal. Zanedlouho se v ještě větší šanci zjevil Jeff Skinner, jeho dorážka do odkryté branky ale skončila na skvěle přesouvajícím se Schneiderovi. Do první šance Devils se elegantně prokličkoval Taylor Hall, střela kanadského křídla ale skončila na rameně Eddieho Läcka.

Po takové chudší části zápasu se ve čtrnácté minutě do zakončení dostal obránce Damon Severson, který ale pozorného brankáře na vzdálenější tyč nepřekonal. Na druhé straně zahrozil Elias Lindholm, jenž z mezikruží střílel do betonů připraveného Schneidera. Třetinu zakončil svým zákrokem Läck, který byl připraven na únik Milese Wooda podél levého mantinelu.
Střely: 6:8.

Skóre se měnilo až na začátku druhé třetiny, do které Hurikáni vstoupili podobně, jak jejich název zní. Sebastian Aho dostal přihrávku zpoza branky, před Schneiderem se následně nemýlil. Vyrovnání měl v přesilové hře na hokejce Joseph Blandisi, který dostal přihrávku od Taylora Halla mezi kruhy. Mladý útočník ale nezakončil svižně ani důrazně. Navýšit vedení mohl v přesilové hře Teuvo Teräväinen, v bezprostřední blízkosti ale trefil pouze výstroj amerického brankáře.

Teuvo Teräväinen se následně hnal do své další šance, nyní ale v samostatném úniku nezakončil ideálně, skvěle byl bráněn totiž Merrillem. Následovaly šance na obou stranách, neprosadil se ovšem Blandisi, Henrique ani unikající Lindholm. Vyrovnat se domácím povedlo až v závěru druhé periody. Taylor Hall unikl po levé straně a přihrávkou mezi kruhy vybídl ke skórování Travise Zajace, který střelou mezi betony neodmítl. V závěrečném tlaku střílel nebezpečně Damon Severson, trefil ale jen břevno.
Střely: 16:21 (10:13 v této třetině)

Domácí v aktivitě pokračovali i na začátku třetí části. Pavel Zacha našel zadovkou najíždějícího Santiniho, ten ale zakončoval jen do připraveného Läcka. Po nevyužité šanci Sebastiana Aha se do úniku dostal Blake Pietila. Ten přebruslil vracejícího se hráče, v samostatném úniku ale nic nevymyslel a puk napálil pouze do připraveného brankáře.
A když se v dobré šanci neprosadil ani Beau Bennett, přišel trest. Jeff Skinner na modré čáře uzmul kotouč Greenemu a ujížděl sám na Schneidera. Toho si dokázal vymíchat a vrátit svému celku vedení. Sám před Läckem se zjevil Blake Pietila, který měl na hokejce další branku, ani nyní ale nezakončil ideálně. V následném útoku se z úhlu prosadil podruhé v utkání Sebastian Aho, čímž stav utkání uzavřel.
Střely: 27:28 (11:7 ve třetí třetině)

Zajímavosti
– Poprvé od svého přesunu do Newarku z Anaheimu se stal Stefan Noesen zdravým náhradníkem. Místo něj hrál Blake Pietila.
– Proti sobě se utkali dva ze tří nejlepších střelců od draftu 2010. Taylor Hall dal 150 branek, Jeff Skinner o dvaadvacet více. Tím nejpilnějším a nepřesnějším zakončovatelem je Tyler Seguin.
– Taylor Hall přihrál na první branku Travisu Zajacovi a zaznamenal padesátý bod v sezóně (18+32).

New Jersey Devils 1:3 Carolina Hurricanes
Branky a nahrávky: 38. Zajac (Hall) – 23. Aho (E. Lindholm, Dählbeck), 50. Skinner, 57. Aho (D. Ryan)
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15 088. Střely na branku: 27:28 (6:8, 10:13, 11:7)

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, Greene, Santini, Merrill, Severson, Moore, Prout – Palmieri, Zajac, Hall – Bennett, Blandisi, Henrique – Wood, Zacha, Quenneville – Pietila, Coleman.

Sestava Hurricanes: Läck (Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Faulk, Dählbeck, Murphy – McGinn, J. Staal, Teräväinen – Aho, Lindholm, Di Giuseppe – Skinner, Ryan, Stempniak – Nordström, Rask, Brown.

Čtěte také

Devils 1-2 Islanders