Peklo / Ohlasy / V AHL se Pietila trefí v devíti pokusech z deseti, říká Coleman

V AHL se Pietila trefí v devíti pokusech z deseti, říká Coleman

Úvodní duel třízápasové série nevyšel Devils podle představ. Ačkoliv ve třech předchozích zápasech, které proti Carolině Hurricanes v letošní sezoně odehráli, zvítězili, v tom čtvrtém již recept nenašli. Po mnoha promarněných příležitostech ke skórování, padli v Prudential Center 1:3.

Největší šance na gólové hody přišly v době, kdy se na ledě pohybovala čtvrtá lajna. Kouč nasadil do zápasu 11 útočníků a 7 obránců, díky tomu byli ve čtvrtém útoku dva stálí hráči, Blake Coleman a jeho jmenovec Pietila. Právě Pietila se dostal ve třetí třetině do úniku, první pokus Läck vyrazil, ale nikdo již nebyl schopen puk dorazit. Ani své další šance nedotáhli Devils v průběhu zápasu do gólové tečky.

Hráči ale neměli pocit, že by dnes podali špatný výkon. „Myslím si, že jsme po většinu hry dominovali,“ řekl Blake Coleman. „Bylo tam několik šancí, které jsem měl já nebo Pietila. Ty, které jsme měli, byly tutové. Za normálních okolností bychom je dostali do branky, ale z nějakého důvodu to tam dnes nepadalo. Kdyby Pietila skóroval bekhendem, mohl to být jiný zápas. To je ale příběh deseti posledních zápasů.“

Šance v úniku, kterou měl Blake Pietila
Coleman připustil, že šance, které měl jeho spoluhráč z Albany, obvykle Pietila dotáhne do branky i ve spaní. „V první šanci to byl puk, který se prostě dostal z obranného pásma. Blake měl dobrou rychlost a dokázal zvítězit v souboji. Viděl jsem ho skórovat z téhle šance devětkrát z deseti, dnes ale brankář zakročil,“ přidal svůj komentář a popsal i druhou velkou akci, kterou obvykle nemá v nižší soutěži Pietila problém přetavit v branku. „Nahodil jsem puk na gólmana a viděl jsem, jak si sebral puk před brankou. Už jsem v hlavě slavil.“

Jak ale zdůraznil trenér John Hynes, AHL není NHL. „Samozřejmě, Americká liga je skvělá liga a je těžká. Je to nejlepší druhá liga na světě, a to je právě ono. Přijdete sem a jste v nejlepší lize na světě. Brankáři, obránci, všichni jsou na jiné úrovni. Je tu na všechno méně času a prostoru. Někteří hráči, kteří přijdou z AHL do NHL si na tyto situace musí zvyknout.“

Na poslední dvacetiminutovku asi nebude v nejlepším vzpomínat vůdce ďábelské kabiny Andy Greene, který se nechal obrat o puk nejlepším hráčem Hurricanes, Jeffem Skinnerem, jenž zařídil vedení 2:1 pro Carolinu. „Viděl jsem ho na poslední chvíli a snažil jsem se udělat alespoň nějaký pohyb. Zahrál to ale velmi dobře,“ připustil kapitán Greene.

Jak řešit tyto situace? „To byla část hry, kdy jsme měli puk vysoko v útočném pásmu. V těchto situacích je zapotřebí trošku více komunikovat.  Musíme hrát nízko s pukem, protože hráč držící puk je pod velkým tlakem,“ přidal svůj komentář kouč Hynes.

Jediným úspěšným střelcem zápasu byl Travis Zajac, jenž si připsal svou čtrnáctou branku v letošní sezoně. V zápase proti Hurricanes se mu dařilo rovněž na buly, kde byl úspěšný v 71%. Vyhrál sedmnáct z čtyřiadvaceti vhazování.

Jediným úspěšným střelcem proti Hurricanes byl Travis Zajac
Hned několik skvělých zákroků přidal i brankář Devils Cory Schneider, který se dostal do permanence hned v úvodních sekundách zápasu. „Ztrácet zápasy stále dokola je frustrující. Je to těžké. Pracujeme na sobě, ale nebýt v play-off je opravdu těžké,“ zopakoval Schneider slova mnohých spoluhráčů.

Coryho Schneidera nechtěli hráči Caroliny nechat bez práce

Čtěte také

NICO HISCHIER – UPDATE

Kapitán Devils, švýcarský útočník Nico Hischier, byl oficiálně napsán na listinu zraněných hráčů zpětně od 27. února 2021. V zápase proti Washington Capitals byl nešťastně zasažen pukem do ochranného plexi na helmě. Náraz byl tak silný, že mladému kapitánovu zlomil v přední části obličeje sinus (prostor, kde jsou dutiny) a tak jej vyřadil ze hry. …