Peklo / Ohlasy / John Hynes: Individuální chyby nás pohřbily

John Hynes: Individuální chyby nás pohřbily

Tak to se hrubě nepovedlo. Devils nezvládli nástup do třetí třetiny a od Los Angeles nakonec dostali na vlastním stadionu pořádně naloženo.

O to horší tento fakt byl proto, že po letech se poprvé do Prudential Center podíval Ilja Kovalčuk, který Devils opustil pro to, aby šel do Ruska. Navíc to byl on, kdo uzavřel gólový účet zápasu a pečetil výhru svého nového týmu.

„Když se na to podíváme, přehrávali nás hlavně v přesilovkách,” začínal hodnotit trenér John Hynes. „Měli jsme problémy s pozicemi, proto jsme dnes dostal několik branek, navíc se k tomu přidaly individuální chyby, které nás pohřbily.”

S přesilovými hrami bojují Devils celou sezónu. V utkání byl soupeř vyloučen sedmkrát, bohužel ani jeden gól Ďáblové nepřipsali. Soupeř naopak jednu ze čtyř početních výhod využil a možná i tento fakt hrál velkou roli.

Přesilovky nám dnes vůbec nepomohly, možná právě naopak,” zoufal si John Hynes. „Měli jsme několik šancí, ale spíše jsme se připravili o sílu. Musíme hrát v přesilovce lépe, rozhodně na tom budeme pracovat, protože dnes nám byly vlastně úplně k ničemu. “

Po dvě třetiny to nevypadalo tak špatně, dokonce se zdálo, že utkání bude až do konce vyrovnané. Pak ale přišlo polevení a možná i ztráta koncentrace ve třetí třetině. S tím John Hynes pochopitelně nebyl spokojený.

„Tři z pěti gólů jsme dostali poté, co my jsme hráli s pukem,” pokračoval hlavni kouč. „Je to něco, co nás trápí celý rok. Hrajeme s pukem, ale poté jej ztratíme a dostaneme z protiútoku gól. Hráči si musí uvědomit, že s ním mají zacházet lépe, musíme proměňovat své šance a hrát zodpovědně. Jinak to dopadne tak jako dnes v noci.”

Trenér si je samozřejmě vědom, že je to jeho práce, aby takto mužstvo nechybovalo. Zatím ale, zdá se, úplně neví a nezná cestu z toho začarovaného kruhu. Je si ovšem vědom toho, že je to něco, na čem musí se svou družinou zapracovat.

„Výzva pro mě jako pro kouče je, abych pomohl mužstvu k tomu, aby nedělalo zbytečné chyby,” pokračoval hlavní kouč. „V Montrealu zahrajeme dobře, ale vrátíme se domů a nehrajeme tak ani zdaleka. Je to výzva pro mě, ale i pro hráče. Nesmíme zbytečně chybovat a podkopávat si vlastní nohy.”

Čtěte také

Travis Zajac: Po prvním gólu jsme přestali hrát

Ďáblové v dalším ze série rivalitních zápasů proti týmu New York Rangers doslova vyhořeli. Sice skórovali jako první, ale konečný výsledek je ve prospěch týmu z Manhattanu. Devil měli celou hru střeleckou i celkově statistickou převahu. Vyhrávali vhazování, hostujícího gólmana Šestěrkina doslova zahltili střelami, ale úspěch slavili Rangers. V první třetině Jack Hughes svým pátým …