Peklo / Ohlasy / Cory Schneider konečně vyhrál! Sorry, že to tak trvalo, ulevil si

Cory Schneider konečně vyhrál! Sorry, že to tak trvalo, ulevil si

27. 12. 2017. Tak tohle datum už brankáře Schneidera strašit nemusí. Do včerejšího večera to totiž bylo datum jeho posledního vychytaného vítězství v NHL. Nyní se to již změnilo, po téměř 14 měsících se americký gólman konečně mohl se svými spoluhráči zaradovat, když se výraznou měrou podílel na obratu v Minnesotě.

„Občas se věci nevyvíjejí úplně nejlépe, ovšem já byl dnes šťastný hlavně za tým, jaký obrat předvedl v těžkém zápase na tomto tripu,“ řekl skromně po utkání v šatně. „Myslím si, že to pro nás je opravdu důležité. Kluci zamakali a zasloužili si to, takže mě potěšilo, že jsme se mohli všichni zaradovat,“ doplnil.

Od týmu obdržel v šatně Helmu pro hráče, který měl na výsledek největší vliv. „Díky kluci a sorry, že to tak dlouho trvalo,“ rozesmál své spoluhráče, kteří za něj byli na první pohled velmi šťastní.

„Všichni, co mě znají, ví, že věci neprožívám nějak přehnaně v ani jednom významu. Každý z toho měl asi větší radost než já sám,“ krčil rameny s úsměvem. „Samozřejmě je to úleva, ale na druhou stranu je to moje práce, tohle musím dělat pravidelně. Dlouhou dobu se mi to nedařilo, ale snad se to změní,“ vyslovil Schneider své přání.

Spoluhráči ho při této nepříjemné sérii stále podporovali. „Všichni ke mně byli skvělí, snažili se mi dodávat sebevědomí, fandili mi a nenechali mě se tím trápit. Konečně jim to mohu nějak vrátit a doufám, že to bude pokračovat a budeme hrát pravidelně dobře. A hlavně vyhrávat!“ dodal Cory.

Radost za Schneidera měl také trenér John Hynes. „Myslím si, že jsme všichni viděli, jak spoluhráči reagovali. První, co zaznělo na střídačce po Nicově gólu v prodloužení, bylo právě Coryho jméno,“ prozradil kouč.

„Ani se tolik zpočátku neradovali z toho, že jsme vyhráli my, ale že vyhrál Cory. I já jsem samozřejmě velmi rád, že už mu konečně může spadnout ta zátěž ze srdce. Podal dobrý výkon a věřím, že to je první krok k tomu, aby se vrátil do formy, ve které býval,“ doplnil John Hynes.

Čtěte také

Travis Zajac: Po prvním gólu jsme přestali hrát

Ďáblové v dalším ze série rivalitních zápasů proti týmu New York Rangers doslova vyhořeli. Sice skórovali jako první, ale konečný výsledek je ve prospěch týmu z Manhattanu. Devil měli celou hru střeleckou i celkově statistickou převahu. Vyhrávali vhazování, hostujícího gólmana Šestěrkina doslova zahltili střelami, ale úspěch slavili Rangers. V první třetině Jack Hughes svým pátým …