Peklo / Ohlasy / Mackenzie Blackwood: Musím na sobě makat

Mackenzie Blackwood: Musím na sobě makat

Zranění, zranění. Příběh dnešní sezóny. Hodně oslabená sestava Devils nestačila na Calgary a navíc připsala další hráče mezi zraněné. Mirco Müller musel být odvezen na nosítkách, ale zdá se, že otřes mozku to nebude. Zraněn byl i kouč John Hynes, který dostal pukem a jeho ucho okrášlilo pár stehů.

Kromě dalších zranění ale na hře Devils bylo vidět hned několik pozitiv. Jedním z nich byl Kevin Rooney. Ten si připsal první gól v oslabení v NHL. Není to ovšem žádná náhoda, v AHL si připsal hned osm tref v početní nevýhodě.

„Je to něco, na čem jsem pracoval s trenéry již v Binghamtonu,” řekl Rooney. „Sledoval jsem Travise Zajace a Blakea Colemana jak si vedou v oslabení a jsou v tom opravdu dobří. Jsou důvodem, proč nám to v oslabení tolik jde. Mně osobně to hodně dalo, snažím se si s nimi co nejvíce rozumět a dnes se ukázalo, že se nám to daří.”

S Rooneym se v jednom útoku představil Egor Jakovlev. Ruský obránce, který kvůli nedostatku útočníků musel nastoupit v ofenzivní formaci. Šlo ale vidět, že si s tím poradil skvěle. Chválil jej i kouč Hynes. A to i přes to, že Jakovlev má poměrně problémy s angličtinou, což ale jak později vysvětluje Rooney, vůbec nevadí.

„Je to chytrý hráč,” řekl na adresu ruského obránce kouč John Hynes. „Snaží se a jde to vidět. I přes to, že jeho angličtina není moc dobrá, tak rozumí a na videa reaguje.”

„Myslím si, že má v sobě více, než si někteří myslí,” pokračoval Rooney. „Dopředu hraje opravdu skvěle a ví, kde by se měl nacházet. Hrát s ním je jednoduché.”

Těžký to byl zápas pro Mackenzieho Blackwooda. Brankáře, který ukázal, že má na NHL a po výměně Kinkaida se přesunul do hlavního týmu, kde bude dělat náhradníka Schneiderovi. A kdo ví, s takovými výkony možná vybojuje i pozici jedničky. Pořád se ale ještě má co učit, NHL je přeci jen jiný level než AHL. Šlo to vidět u druhé branky, kdy se nechal napálit Giordanem.

„V té chvíli mě to trochu zneklidnilo,” přiznal Blackwood. „Trochu mi naznačil a já mu to úplně sežral i s navijákem. Je to dobrý hráč, ale takové malé věci se musím naučit pokud se chci posouvat dále. Hráči v NHL jsou samozřejmě lepší, mají více zkušeností, jsou více trpělivý. Musím se přizpůsobit a zlepšovat se.”

Čtěte také

Travis Zajac: Po prvním gólu jsme přestali hrát

Ďáblové v dalším ze série rivalitních zápasů proti týmu New York Rangers doslova vyhořeli. Sice skórovali jako první, ale konečný výsledek je ve prospěch týmu z Manhattanu. Devil měli celou hru střeleckou i celkově statistickou převahu. Vyhrávali vhazování, hostujícího gólmana Šestěrkina doslova zahltili střelami, ale úspěch slavili Rangers. V první třetině Jack Hughes svým pátým …