Peklo / Preview / Blues dorazí do Prundential Center, Devils bez Butchera

Blues dorazí do Prundential Center, Devils bez Butchera

Po dlouhém venkovním tripu se Devils vrací zpět na domácí led a od 1:00 SEČ přivítají úřadujícího mistra, St.Louis Blues.

Blues momentálně sedí na prvním místě Centrální divize, což je celkové druhé místo v celé NHL. Bilance 40-17-10 je zárukou 90 bodů a velmi pravděpodobné 100% účasti v letošním play off. Posledních 10 zápasů je ve znamení skoro samých výher, bilance 8-2-0 a vyhraných 8 zápasů v řadě. Ďáblové to budou mít více než těžké.

Nejproduktivnějšími hráči St.Louis jsou David Perron (25+35), Ryan O’Reilly (12+47 – nejvíce asistencí) a Brayden Schenn (25+30). Nejlepším obráncem v počtu bodl je kapitán Alex Pietrangelo, který jich dokázal sesbírat již 49 (13+36).

Branku hájí Jordan Binnington (48 zápasů, 2,56 GAA a 91,1% úspěšnosti) a Jake Allen (22 zápasů, 2,31 GAA a 92,2% úspěšnosti). 

Novinky z kabiny Devils:

➡️ Na farmu byly poslání útočník Jesper Boqvist a obránce Josh Jacobs. Pravděpodobně se chtějí připojit k Binghamtonu, který momentálně bojuje o play off v AHL.
➡️ Will Butcher nebude k dispozici do konce sezony, jeho zlomený palec se podrobil operaci
➡️ Do branky se postaví Cory Schneider, Mackenzie Blackwood bude chytat zítra proti Rangers
➡️ Freddie Claesson se vrací do sestavy
➡️ Jack Hughes a Miles Wood dnes mění své posty

Předpokládané sestavy:

Devils: Schneider (Blackwood) – Müller, Subban, Mermis, Severson, Carrick, Claesson – Wood, Hischier, Palmieri – Hughes, Zajac, Anderson – Bratt, Zacha, Gusev – Rooney, McLeod, Hayden.

Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schenn, O’Reilly, Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Steen, Bozak, La Rose – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Čtěte také

Devils 2-3 SN Bruins