Peklo / Hlavní zprávy / Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona.

Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks

Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší hokejové lize za Toronto Maple Leafs 125 zápasů s 67 bodovým ziskem (30+37). Průměrně tráví na ledě přes 15 minut a jeho střelecká úspěšnosti se zastavila na 13,2 %.

Fitzgerald našel velkou posilu v hráči, na kterého měl spadeno již delší dobu. Z Toronta jej vyměnil za práva na útočníka Joeyho Andersona (Draft 2016, 73.volba celkově). Pětadvacetiletého Švéda tato zpráva nijak nešokovala, protože si je plně vědom krize, které momentálně Maple Leafs čelí.

„Už dlouho se o tom mluvilo,“ řekl Johnsson podcastu Speak of the Devils ze svého domova ve Švédsku. „Rozhodně to muselo přijít a jelikož jsem se na tento moment připravoval, tak mne informace o trejdu nijak nešokovala. Spíše jsem byl rád, že se to již vyřešilo. Mám radost, že jsem dostal další šanci a těším se na práci v organizaci Devils.“

„Tito hráči, Johnsson a Murray, jsou hráči, o kterých jsme mluvili s jejich týmy již minulosti,“ řekl Fitzgerald. „O Ryanovi (Murray) jsme mluvili minulý rok, vlastně již předminulý rok. A co se týče Johnssona, byl jsem vždy jsem byl v kontaktu s Kylem Dubasem (GM Toronta).

Nyní, když je zaškrtnuto několik políček z dlouhého seznamu a Fitzgerald se bude snažit udělat další rozhodnutí, pokud se nějaká příležitost naskytne. Doufejme, že podpisy Crawforda, Murraye, Johnssona, a brankáře Scotta Wedgewooda, byly důležité kroky jak pro organizaci, tak pro všechny hráče na soupisce, kteří chtějí dosáhnout úspěchu.

„Máme nějakou novou krev, máme kreativní konkurenci, zaplňujeme nějaké díry. A budeme se dál dívat, víte, co trh diktuje, proto zůstaňme trpěliví.“

Čtěte také

Devils 2-3 SN Bruins