Peklo / Hlavní zprávy / TOP 5 Nováčků

TOP 5 Nováčků

Pojďme se společně podívat, co mají Devils “v rukávu” pro nadcházející období. Kdo se dostane do užšího výběru a kdo si ještě na možnost hrát nejvyšší hokejovou ligu světa počká?

1. Alexander Holtz, útočník (7. volba draftu 2020)

Loňská sezona: Djurgarden IF (SHL, Švédsko): 35 zápasů, 9+7

Holtz je čistokrevný střelec, který hraje inteligentní hokej. Od osmnáctiletého pravého křídla se očekává, že bude mezi nejlepšími šesti útočníky klubu a bude skvěle doplňovat mladé centry Nico Hischiera a Jacka Hughese. Švédský útočník je efektivním tvůrcem hry a také horkým kandidátem pro výběr Tre Kronor na nadcházejícím juniorském Mistrovství světa 2021 v Edmotonu.

Předpokládaný debut v NHL: příští sezonu.

Alexander Holtz

2. Nolan Foote, útočník (výměnou z Tampy 16. 2. 2020)

Loňská sezona: Kelowna (WHL): 27 zápasů, 15+18

Dvacetiletý forvard s největší pravěpodobností začne novou sezonu na farmě v Binghamtonu (AHL). Nolan Foote přinese do organizace hráče se smyslem pro střelbu, jeho strategie je “pálit z první,” což by mohlo do hry Ďáblů přinést ovoce. Svými pěti body dokonce přispěl k výhře zlaté medaile pro Kanadu na Mistrovství svět Juniorů v loňském roce.

Předpokládaný debut v NHL: Příští sezonu

3. Ty Smith, obránce (17. volba v Draftu 2018)

Loňská sezona: Spokane Chiefs (WHL): 46 zápasů, 19+40

Tento bek je v NHL velmi očekávaný jak fanoušky, tak odbornou veřejností. Smith (180 cm, 79 kg) byl jmenován obráncem roku ve WHL podruhé za sebou. Dvacetiletý bek, odehrál 16 zápasů se ziskem více bodů a sesbíral 21 bodů v přesilovkách (3+18). Také přispěl třemi body ke zlatu Kanady na MSJ 2020. Jeho místo v prvním týmu Devils je na spadnutí.

Předpokládaný debut v NHL: Tuto sezonu

4. Shakir Mukhamadullin, obránce (20. volba v draftu 2020)

Loňská sezona: Ufa (KHL): 27 zápasů, 0+1

Mukhamadullin (193 cm, 81 kg) odehrál druhou plnou sezonu za ruský celek UFA, hrající kontinentální ligu (KHL). Byl srovnáván skauty NHL s obráncem St. Louis Blues Jayem Bouwmeesterem pro jeho cit pro ofenzivní hru a schopnost hrát jak v obraně, tak podporovat útok. Mukhamadullin získal dvě asistence na letošním Karjala Cupu ve Finsku a mohl by být velmi platný ve výběru Ruska na nadcházejícím Mistrovství Světa Juniorů 2021 v Edmontonu.

Předpokládaný debut v NHL: Sezona 2022-23

5. Dawson Mercer, útočník (18. voba v Draftu 2020)

Loňská sezona: Drummondville (QMJHL): 26 zápasů: 18+24; Chicoutimi (QMJHL): 16 zápasů, 6+12

Jeho střela pravou rukou je výhodou pro mnoho herních situate, devatenáctiletý forvard umm zakládat útoky jako na běžícím pose. Stejně tak je platný v obranné hře. Mercer (183 cm, 82 kg), který by měl nastoupit za kanadský výběr na Juniorech bude vekou zbraní ve speciálních formacích.

Předpokládaný debut v NHL: 2022-23

Zdroj: NHL.com

Čtěte také

Miles Wood: Skvěle jsme se s tím porvali

Devils zabojovali až ve třetí třetině a uzavřeli tak aktivní Bruins v jejich třetině. Nakonec padli na samostatné nájezdy při otevíracím zápase nové sezony na domácí půdě Prudential Center. Miles Wood a Ty Smith skórovali za domácí tým, Brad Marchand a Brett Richie skórovali za hosty. Smith v tomto zápase debutoval v nejvyšší lize a …