Peklo / Hlavní zprávy / Rozpis nové sezony je venku, týmy čeká 56 zápasů. Na koho narazí Devils?

Rozpis nové sezony je venku, týmy čeká 56 zápasů. Na koho narazí Devils?

Jak již bylo avizováno, nová sezona 2020-21 bude ve znamení jiného herního systému. Za vše může celosvětová situace ohledně šíření viru Covid-19 a k tomu se vázající epidemiologická opatření. Současná situace v Severní Americe není nejrůžovější, přesto se nový ročník nejvyšší ligy světa rozběhne 13. ledna 2021 a NHL odehraje celkem 56 zápasů základní části.

Gary Bettman již v minulých týdnech avizoval, že opatření ohledně šíření koronaviru budou mít za následek “přebudování” divizí a týmů v nich. Tak se stalo, že některé týmy byly přesunuty do jiných divizí, kanadské týmy dokonce budou hrát v jedné divizi (Severní), aby se zamezilo cestování mezi USA a Kanadou.

Co to znamená pro Devils?

New Jersey Devils budou v novém ročníku bojovat ve Východní divizi, kam byly nově přeřazeny týmy Bostonu a Buffala, které dříve působily v Atlantické divizi. Naopak do Centrální divize odešly Columbus a Carolina.

Přehled jednotlivých divizí pro nadcházející sezonu

Nová sezona je rozepsána na 56 zápasů, 28 domácích a 28 venkovních, každý z týmů Východní divize odehraje shodně 4+4 zápasy proti každému soupeři. Rozpis je koncipován na minimální cestování, které přinese i tři zápasy v řadě proti stejnému soupeři. Dokonce se v dubnu můžeme těšit na 4 zápasy po sobě proti letitému rivalovi, New York Rangers, kde by měla nastupovat jednička letošního draftu, Kanaďan Alexis Lafrenière.

Kompletní rozpis nového ročníku naleznete v sekci rozpis zápasů, Leden přinese 9 utkání, první hned proti Bostonu.

Jak jsme již informovali dříve, byly odloženy dva eventy. All-Star Weekend (Leden) a Winter Classics, konané tradičně první den v novém roce. Potvrzen byl zápas pod širým nebem v Severní Karolině, tam se představí nekterý z týmů Centrální Divize.

Na konci základní části postoupí z každé divize 4 nejlepší týmy do vyřazovacích bojů o Stanley Cup. Ty jsou naplánovány na polovinu května 2021. Systém play off přineseme v jednom z našich dalších článků.

Zdroj: NHL.com, Wikipedia

Čtěte také

Miles Wood: Skvěle jsme se s tím porvali

Devils zabojovali až ve třetí třetině a uzavřeli tak aktivní Bruins v jejich třetině. Nakonec padli na samostatné nájezdy při otevíracím zápase nové sezony na domácí půdě Prudential Center. Miles Wood a Ty Smith skórovali za domácí tým, Brad Marchand a Brett Richie skórovali za hosty. Smith v tomto zápase debutoval v nejvyšší lize a …