Peklo / Hlavní zprávy / Velký přehled: Přípravný kemp je za dveřmi, kdo dostal pozvánku?

Velký přehled: Přípravný kemp je za dveřmi, kdo dostal pozvánku?

Ať je to jak chce, vzhledem k současné situaci, Devils jsou rozhodně připraveni na start nového ročníku. I když je to skoro 9 měsíců od posledního zápasu (naposledy 10. března 2020 proti Penguins), hráči se těší, až 31. prosince naskočí na led v rámci startu tréninkových kempů.

Hráče nečekají žádné přípravné zápasy, začne se naostro 14. ledna, a tak budou mít trenéři více než dva týdny na to, aby poskládali tým pro nový ročník.

Na soupisce je několik míst, která můžou zaplnit prospekti, proto bude velmi důležité na kempů ukázat vše co nich je. Přinášíme náhled na seznam hráčů, kteří se na kempu pravděpodobně objeví.

Brankáři

Mackenzie Blackwood – role mladého Kanaďana je jasná, nedávno podepsaná smlouva na 3 roky mu zaručuje místo jedničky v brankovišti. Objevují se ale spekulace, že si gólmani budou zápasy dělit 50-50.

Corey Crawford – nově příchozí veterán bude mít v kabině úkol stmelovat tým a pomoci mladému gólmanovi se vyrovnat s tlakem.

Pokud by se oba výše uvedení gólmani zranili, mají Devils v záloze Scotta Wedgewooda a Gillese Senna, který již má také zkušenosti z NHL.

Scott Wedgewood

Obránci

Damon Severson – služebně nejstarší Ďábelský bek, jeho pozice v prvním páru je více méně jistá.

P. K. Subban – jeho první sezona v New Jersey byla spíše zklamáním, ale nyní je výherce Norrisovy trofeje z roku 2013 připraven ukázat jeho největší přednosti.

Ryan Murray – nově příchozí obránce bude mít za úkol tvořit jednu z nejlepších obranných dvojic v lize. Jeho minulá zdravotní trápení jsou sice strašákem, ale pokud bude hrát, můžeme se těšit na kvalitní výkony.

Will Butcher – stabilní bek se stabilními výkony je připraven naskočit mezi 4 nejlepší obránce v týmu.

Connor Carrick – ten si pravděpodobně vyslouží místo ve třetí obranné dvojici, jeho výkony v posleních dvou sezonách tomu nasvědčují.

Connor Carrick

Dmitri Kulikov – podepsal jednoroční kontrakt v letní pauze, jeho místo bude podle toho, jak se umístí další. Má zkušenosti z NHL, jeho hra bude velmi důležitá hlavně ve speciálních formacích.

Ty Smith – asi nejočekávanější obránce v organizaci Devils. Smith válí za Spokane Chiefs a jeho nástup do NHL je nejočekávanější moment nadcházející sezony.

Dalšími obránci budou na kempu pravděpodobně Kevin Bahl, Reilly Walsh, Matt Tennyson, Colton White a Josh Jacobs. Ti ale budou zřejmě styčnými pilíři farmy v AHL.

Útočníci

Nico Hischierjednička draftu 2017 a centr prvního útoku má své místo v prvním týmu jisté. Na kempu nebude hned od začátku, ve Švýcarsku si poranil nohu při tréninku, ale není to nic vážného. Už je v USA a rehabilituje.

Kyle Palmieri – americký veterán vstupuje do poslední sezony jeho kontraktu s Devisl. Stále je to ale nejlepší střelec, takže své místo v týmu bude mít.

Jack Hughesjednička draftu 2019 a odchovanec amerického hokejového vývojového programu (USNTDP) má příležitost ukázat, proč byl draftován jako nejlepší z ročníku. I když minulou sezonu můžeme považovat za velké zklamání, pravděpodobně dostane pozici centra v druhém útoku.

Travis Zajac – velmi důležitý hráč do oslabení, rozhodně na soupisce pro novou sezonu chybět nebude.

Travis Zajac, Miles Wood a Will Butcher

Nikita Gusev – bude hodně záležet na tom, jak moc je bude chtít trenér Lindy Ruff začlenit do soupisky. Své místo rozhodně bude mít, otázkou je, zda ve druhé, třetí či čtvrté lajně. Gusev rozhodně udělal velký pokrok v loňské sezoně, o jeho budoucnost se bát nemusíme.

Jesper Bratt – i když zatím nemá podepsanou smlouvu, je Bratt brán jako jistota do prvního týmu.

Andreas Johnsson – nově příchozí z Toronta by mohl být v jedním z TOP levých křídel. Bude ale hodně záležet na tom, zda podepíše Jesper Bratt, také by mohl zaujmout místo vedle Hischiera v první lajně.

Pavel Zacha – český forvard bude pravděpodobně začínat jako centr čtvrtého útoku. Ovšem díky jeho zkušenosti s hrou na levém křídle, je možné, že bude soupiskou postupovat vzhůru.

Miles Wood – stabilní hráč třetí/čtvrté lajny a přesilovkových formací. I s jeho ne moc vysokým časem stráveným na ledě v loňském ročníku, dokázal vstřelit 19 gólů.

Michael McLeod – toto je velmi těžká otázka. V AHL ukazuje velmi dobré výkony, v NHL zatím vyplnil jen potřebná místa při velké marodce.

Janne Kuokkanen – dvaadvacetiletý útočník je zralý na NHL, ukáže se v průběhu kempu, zda se dokáže poprat o místo na soupisce.

Janne Kuokkanen

Nick Merkley – rozhodně “žhavé zboží” pro NHL. Není pochyb o tom, že z něj jednou bude velmi dobrý hráč. Údajně existuje scénář, který z něj udělá hráče NHL na plný úvazek.

Jesper Boqvist – Zalíbilo se mu v AHL, kde dokázal v 19 zápasech nastřílet 11 branek. Pokud bude V NHL, možná se dokáže prosadit.

Brett Seney – dokáže hrát jak v AHL, tak v NHL. Jeho odehraných 53 zápasů v nejvyšší hokejové lize ukazuje, že se o místo na soupisce rozhodně bude chtít poprat.

Dalšími útočníky na kempu budou pravděpodobně Jegor Šarangovič, Nolan Foote, Nathan Bastian, Ben Street a slovenský talent Marian Studenič.

Předpokládaná sestava:

Blackwood (Crawford) – Murray, Severson – Butcher, Subban – Smith, Carrick – Bratt, Hischier, Palmieri – Johnsson, Hughes, Gusev – Wood, Zajac, Boqvist – Kuokkanen, Zacha, McLeod.

Jak vidíte šance jednotlivých hráčů Vy?

Zdroj, NHL.com, NJ.com, Getty Images

Čtěte také

Miles Wood: Skvěle jsme se s tím porvali

Devils zabojovali až ve třetí třetině a uzavřeli tak aktivní Bruins v jejich třetině. Nakonec padli na samostatné nájezdy při otevíracím zápase nové sezony na domácí půdě Prudential Center. Miles Wood a Ty Smith skórovali za domácí tým, Brad Marchand a Brett Richie skórovali za hosty. Smith v tomto zápase debutoval v nejvyšší lize a …