Peklo / Reporty / Winnipeg Jets 1:2 New Jersey Devils
Bučící publikum na Kovalchuka nezabránilo prohře Jets. New Jersey díky brance Patrika Eliáše vyhrálo 2:1.

Winnipeg Jets 1:2 New Jersey Devils

Zápas začal velice opatrně z obou stran a nejzajímavější bylo pouze bučení na Kovalchuka. Při každém doteku puku byl tento ruský útočník vypískáván hledištěm. V 8. minutě přišlo první menší vzrušení, Ryan Carter se dostal do křížku se Stuartem. Za vítěze bitky se dá považovat spíše Mark Stuart. První nebezpečnou akci si domácí vytvořili v 11. minutě, to když při přesilovkové kombinaci Evander Kane ohrozil Brodeurovo branku, Marty si ovšem připsal povedený zákrok. Devils se k první nebezpečné šanci dostali taktéž při přesilové hře, Mark Fayne pálil od modré a Ondřej Pavelec chytil puk do lapačky. O minutu později, tedy v 19. minutě, byla k vidění první gólová akce – Andrew Ladd vedl akci podél levého mantinelu a střelou do víka překonal Brodeura – 1:0 pro Jets.

Bitka Ryana Cartera s Markem Stuartem

Druhá třetina byla nejnudnější ze všech. Diváci při ní neviděli téměř nic nebezpečného, až na dvě výjimky. První byla Volchenkova rána od modré čáry ve 27. minutě, ovšem opět zasahoval dobře chytající Pavelec. Ten si připsal skvělý zákrok o pár minut později, Devils jeli 2 na 1, Sýkora nahrál Tallinderovi ale Pavelec se stihl přesunout a betonem puk vyrazit.

Ve třetí třetině se Devils hned od začátku snažili o vyrovnání. Ve 43. minutě vystřelil z dálky Adam Larsson, Boulton se před brankou snažil vší silou puk vyšťourat a dorazit do branky, jenže Ondřej Pavelec se zdál dnes nepřekonatelný. To se změnilo v 51. minutě. Po vyhrané buly sebral puk Kurtis Foster a bez váhání ho vystřelil na branku, zdálo se, že Pavelec střelu také nečekal, a bylo to 1:1. O 2 minuty později přišla další parádní akce Devils. Sýkora nahrál Larssonovi na modrou, ten poslal střílenou přihrávku na Eliáše a ten už neměl problém dát kotouč do prázdné branky – 1:2. V závěru zápasu Winnipeg doslova sevřel New Jersey, ale ještě předtím mohli Devils navýšit vedení – to když Patrik Eliáš jel trestné střílení, kde ovšem minul branku domácího celku. Nakonec Devils výhru 1:2 ubránili a vytvořili si tak tříbodový náskok nad sedmým Torontem.