Peklo / Sezona 2011/2012 / Na co můžeme být v letošní sezóně zatím hrdí
Server rantsports.com zveřejnil velice zajímavý článek o tom, na co můžou být v New Jersey během přestávky (kvůli All-Star Game) zatím hrdí.

Na co můžeme být v letošní sezóně zatím hrdí

Server rantsports.com zveřejnil velice zajímavý článek o tom, na co můžou být v New Jersey během přestávky (kvůli All-Star Game) zatím hrdí.

1. 26 výher, 19 proher a 3 prohry v prodloužení – to je aktuální bilance. V přesešlé sezóně byly touto dobou Devils poslední s bilancí 11-29-2.

2. Devils ve venkovních zápasech mají bilanci 14-10-1 a jsou jedním ze 7 týmů ve Východní konferenci, kteří venku víckrát vyhráli než prohráli.

3. Patrik Eliáš vede bodování se 46 body a i přes svůj věk (35 let) je stále klíčovým hráčem.

4. Adam Henrique se stal jedním s kandidátů na Calder Trophy. Se 34 body se nachází na druhém místě v bodování nováčků. 21 letý útočník dal 4 góly při vlastním oslabení a je i nejlepší v bodování +/- z útočníků New Jersey.

5. Příchod volného hráče Petra Sýkory New Jersey hodně pomohl. Bývalý člen A-line (Arnott, Eliáš, Sýkora – pozn. red.) má 26 bodů je pátý v bodování týmu a dal nejvíc vítězných gólů – 4.

6. Několika hráčům se podařilo dát 12 či více branek v letošní sezóně – Eliáš, Kovalchuk, Parise, Clarkson, Sýkora, Zubrus a Henrique.

7. Letošní první volba v draftu Devils – Adam Larsson – se ukazuje jako velice platný člen týmu. Stráví na ledě nejvíce času z obránců, má celkově 15 bodů, což je také nejlepší z beků.

8. Zach Parise odehrál prozatím každý zápas a nedává na sobě moc poznat zranění z loňské sezóny.

9. Ilya Kovalchuk přišel jako superstar do týmu a letos kromě vedení v střelecké tabulce Devils (19 branek) zlepšil svou obrannou hru. Navíc se zlepšil natolik, že začal být nasazován více na oslabení a už si připsal dvě branky při vlastním oslabení.

10. Po 48 zápasech vstřelili Devils 129 gólů, což je průměr 2.69 gólů na zápas. Pokud to takhle půjde dál, vstřelí letos New Jersey 221 gólů. To je o 50 branek víc než v předešlé sezóně, také by to mohl být nejlepší střelecký výkon od sezóny 2008/2009.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Pravidla nové Tipovačky (sezona 2021-22)

Nová sezona je zde, letos s novým týmem a opět 82 zápasy. Tipovačka nesmí chybět :) Připravujeme pro Vás opět plnobarevný rozpis zápasů, kde můžete všechny zápasy Devils sledovat. Již brzy ke stažení. V každém zápasovém preview, které pro vás připravujeme, jsme na konci článku vždy umožnili našim fanouškům si tipnout výsledek a prvního střelce …

Ďáble, co na to říkáš...?