Peklo / Zajímavosti / Prudential Center No. 10 na světě!
Aréna v Newarku – domovský stánek Ďáblů z New Jersey byl zvolen jako 10. nejlepší aréna ve světovém měřítku podle časopisu Forbes.

Prudential Center No. 10 na světě!

Aréna v Newarku – domovský stánek Ďáblů z New Jersey byl zvolen jako 10. nejlepší aréna ve světovém měřítku podle časopisu Forbes.

Žebříček byl rozdělen podle kapacit jednotlivých arén, Prudential Center byla zařazena v kategorii od 15.000 do 30.000 míst k sezení.

V celkovém součtu bylo zohledněno jak moderní zázemí arény pro pořádání sportovních, hudebních a dalších akcí, tak také její finanční hospodaření, takže:

Celkový příjem za rok 2011 byl $30,3 milionu hrubého. Pro srovnání (uvedl magazín Venus Today): Staples Center v L.A. vydělá $60 milionů, Madison Square na Manhattanu vydělalo $56 milionů. Podobně jako Prudenatial Center v Newarku je na tom například aréna ve Philadelphii, s $37 miliony nebo HP Pavilon v San Jose s $33 miliony.

Město Newark bohužel nemá moc valnou pověst. 21% rodin zde žije pod životní úrovní a navíc Newark je 23. město z celkového počtu 400 měst, co se týče míry kriminality z roku 2010.

ALE! Město Newark v současné době vynakládá vysoké finanční prostředky na revitalizaci celého města. Jenom Prudential Center dotuje téměř dvěmi miliardami dolarů. Zde nesídlí pouze hokejový klub New Jersey Devils, ale také další sportovní odvětví jako basketbal, fotbal, ale například i Newarský symfonický orchestr.

Nevím jak vy, ale jednou bych se tam sám rád podíval! :-)

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Pravidla nové Tipovačky (sezona 2021-22)

Nová sezona je zde, letos s novým týmem a opět 82 zápasy. Tipovačka nesmí chybět :) Připravujeme pro Vás opět plnobarevný rozpis zápasů, kde můžete všechny zápasy Devils sledovat. Již brzy ke stažení. V každém zápasovém preview, které pro vás připravujeme, jsme na konci článku vždy umožnili našim fanouškům si tipnout výsledek a prvního střelce …

4 komentáře

  1. super článok. niekedy by som tam chcel ísť :-)

  2. Pěkný článek Niedsi :)

Ďáble, co na to říkáš...?