Peklo / Reporty / Buffalo Sabres 1:4 New Jersey Devils
“Kovaltrick” a skvělý výkon Brodeura pomohl Devils k výhře nad Buffalem.

Buffalo Sabres 1:4 New Jersey Devils

Již ve druhé minutě ohrozil branku Millera Zach Parise, který se protlačil k bekhendovému zakončení, ovšem brankář Buffala vyrazil. Velkou šanci měli domácí o 2 minuty později. Ennis Brodeura nepřekonal a z následné dorážky se neprosadil ani Boyes. V 7. minutě se v šanci ocitl hostující Zubrus, ale Miller jeho střelu chytil. Následně měl obrovskou příležitost Thomas Vanek, ale rakouský útočník střelou z první minul. O chvilku později se to samé povedlo obránci Myersovi. Tlak Buffala pokračoval – střela Boyese ovšem skončila v lapačce Martina Brodeura. Sabres téměř do konce třetiny tlačili, byli lepším týmem, ale Brodeur držel Devils nad vodou. Proto byla následující přesilová hra New Jersey pro Buffalo nepříjemným zklidněním tlaku. Ilya Kovalchuk spolu s Patrikem Eliášem předvedli opět nádhernou kombinaci, kde prvně jmenovaný skóroval do prázdné branky.

Ve druhé třetině hned na začátku byl na dobrém místě Ponikarovsky, ale kotouč se mu zamotal někam mezi nohy a tak nebyla střela pro Millera moc nebezpečná. Ve 28. minutě v přesilovce Devils vystřelil od modré Fayne a Henrique se pokusil o dorážku, Miller ovšem nezklamal. V té samé minutě se dostal do šance domácí Kassian, ale Brodeur si připsal další výtečný zákrok. O chvilku později v další přesilovce měl obrovskou šanci Parise s Clarksonem, ale Miller fantastickým způsobem udržel puk před brankovou čárou. Poté se ve vlastním oslabení do dobré šance (přečíslení 2 na 1) dostalo Buffalo, jenže střela Pominvilla šla přímo do lapačky Martyho. Ve 38. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Pominville nahrával zpoza branky na Vaneka, kterému byl původně připsán gól, ale po zhlédnutí videa se ukázalo, že si puk do branky srazil nešťastně Zubrus. Devils chtěli zpět své vedení co nejdříve. Velkou šanci měl Parise, ale nedal. Následovala střela Eliáše přímo do Millera.

Třetí třetinu začalo New Jersey v početní výhodě 5 na 3, trvající 47 sekund. V ní se málem prosadil z dorážky Clarkson, ale Miller se zdál od první gólu nepřekonatelný. Pokračovala tedy výhoda jednoho muže v poli. Ke střele se odhodlal Petr Sýkora, letící puk ještě tečoval obránce Sabres Sekera a bylo to 1:2 pro New Jersey. O dvě minuty později mohl být stav opět vyrovnaný, ale Vanekovu střelu špičkou hole vyrazil Brodeur. V 50. minutě následoval rychlý protiútok Devils, přečíslení 3 na 2, kde Henrique nahrál Kovalchukovi vzduchem, a ten puk jen lehce škrtl – 1:3. Následoval velký tlak domácích, například Ville Leino se snžil protlačit puk do branky, ale Brodeur mu to nedovolil, stejně jako následně Gragnanimu, jehož střelu chytil do lapačky. V 58. minutě se k dorážce dostal Derek Roy, ale opět ztroskotal na Brodeurovi, navíc se dopustil faulu a byl vyloučen. Buffalo i tak hrálo bez brankáře, a Petr Sýkora nejdříve trefil břevno prázdné branky, následně se ovšem prosadil asi až na třetí pokus Ilya Kovalchuk, který tak dovršil svůj hattrick, tzv. Kovaltrick.

38. Pominville – 20. Kovalchuk (Eliáš, Clarkson), 42. Sýkora (Henrique, Kovalchuk), 50. Kovalchuk (Henrique, Fayne), 60. Kovalchuk (Parise)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk (3+1), 2. Martin Brodeur (29 zákroků), 3. Adam Henrique (0+2)