Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3:2sn. Anaheim Ducks
Jediné setkání těchto dvou týmů rozhodl opět skvělý výkon Martina Brodeura. Devils porazili Anaheim na nájezdy.

New Jersey Devils 3:2sn. Anaheim Ducks

První nebezpečenou střelu vyslal už ve druhé minutě Patrik Eliáš, Hiller se ovšem stačil včas přesunout a puk vyrazit. V 7. minutě se dostal do velké šance Anaheim, Eric Boulton chyboval v rozehrávce a bývalý hráč New Jersey Rod Pelley (spolu s Markem Fraserem vyměněn za Kurtise Fostera-pozn.red.) jel sám na Brodeura, zvolil bekhendový blafák, ale neuspěl. Následovala bitka právě mezi chybujícím Boultonem a Parrosem, kde se ovšem hostující hráč dá považovat za vítěze, jelikož Boulton vyvázl s krvavým šrámem. V 11. minutě hráli Ducks přesilovou hru a od modré nebezpečně pálil Sbisa, ale jeho střelu Brodeur chytil do lapačky. Do konce první třetiny už se nic moc zajímavého nestalo.

Druhá třetina přinesla už konečně gólovou akci. Ilya Kovalchuk střílel, Hiller jeho střelu vyrazil, ale lídr bodování nováčků Adam Henrique dorazil puk za brankovou čáru. Ve 28. minutě předvedl fanouškům pěknou akci Kovalchuk, ale nakonec při zakončení minul. Velkou možnost měl Anaheim ve 31. minutě – Bonino dorážel ze vzduchu do prázdné branky, ale Brodeur opět máchl po puku lapačkou. Pro tuto akci platilo pravidlo nedáš-dostaneš, jelikož ihned z následující situace, kdy Dainius Zubrus skvěle našel volného Alexe Ponikarovského, padl gól na 2:0. Další velkou šanci Ducks si připsal Jason Blake, ale opět ztroskotal na výborném Brodeurovi. Ten poprvé kapituloval až ve 37. minutě – Getzlafovu střelu dorazil do branky Corey Perry.

Ducks se snažili co nejdříve vyrovnat a hned v úvodu třetí třetiny měli šanci. Fowlerovu ránu od modré dorážel Perry, ale Marty se nenechal překonat podruhé. Ve 44. minutě se v oslabení protlačil před Hillera Ilya Kovalchuk, ale jeho zakončení z těžké pozice vyrazil. Další velkou šanci hostujícího Anaheimu měl o pár chvil později Hagman, který dorážel již téměř do prázdné branky, ale opět měli fanoušci důvod zakřičet “Marty! Marty! Marty!”. Jak je známo, Devils se letos poměrně často prosazují v oslabení. Další šanci měli Eliáš s Kovalchukem, kteří jeli 2 na 1, ale druhý jmenovaný nezakončil dobře. Ihned po vypršení trestu unikal právě navrátilec z trestné lavice Petr Sýkora, jenž počkal na Jacoba Josefsona, který ovšem branku minul. V 51. minutě se opět blýskli oba brankáři – nejdříve Brodeur vychytal Sbisovu ránu od modré, následně Hiller skvěle vyrazil dobrou střelu Clarksona. Zákrok večera si v 54. minutě, kdy ujel sám na branku Corey Perry, připsal Martin Brodeur. Útočníka Anaheimu totiž vychytal ve skluzu betonem. Na co už ovšem nestačil, byla přesně umístěná střela Brookbanka v 58. minutě – 2:2. A jedna zajímavost – pro Brookbanka to byla teprve druhá trefa v NHL, ikdyž už má přes 200 zápasů! Devils se ovšem ještě snažili zápas vyhrát v normální hrací době. Minutu a něco před koncem třetí třetiny nahrál Eliáš Kovalchukovi, kterého ovšem před prázdnou brankou zradila vlastní brusle, od které se puk odrazil mimo. Následně měl ruský útočník další šanci po přihrávce Zacha Pariseho, ovšem opět nedal.

Šlo se tedy do prodloužení. V něm trefil ze začáku Teemu Selänne tyčku. V 62. minutě ovšem nastal velmi zajímavý moment. Ryan Getzlaf dostal puk před prázdnou, překonal Brodeura a Ducks už slavili výhru. Jenže, puk byl kopnut, a tak sde šlo volat, zda to bylo úmyslné, či nebylo. Rozhodčí nakonec správně usoudil, že tam bylo úmyslné kopnutí a gól neuznal. Následoval menší tlak Anahemu, který gól nepřinesl. Neprosadil se ani domácí tým v situaci 3 na 1, kde Greene nahrál na Sýkoru, který ovšem puk netrefil.

A tak jsme přešli na nájezdy. V nich se jako první prosadil kdo jiný, než Ilya Kovalchuk. Letos proměnil 9 z 11 nájezdů a většinu svým typickým zakončením – střelou švihem mezi betony. Z dalšího nájezdu skóroval díky skvělému blafáku Teemu Selänne. Zach Parise poté nevyřešil nájezd moc dobře a Hillera nepřekonal. Diváci si poté hodně oddechli, když po ráně Perryho zazvonila za Martym tyčka. K posledné sérii se postavil jako první Patrik Eliáš, jehož střela po zemi nakonec skončila gólem. Ryan Getzlaf tedy musel dát. Martin Brodeur ovšem pouze potvrdil svůj dnešní výborný výkon a nájezd chytil, Devils se tedy mohli radovat z výhry.

22. Henrique (Kovalchuk, Parise), 31. Ponikarovsky (Zubrus, Taormina), vítězný nájezd Eliáš – 37. Perry (Getzlaf, Blake), 58. Brookbank (Cogliano, Bonino)

Hvězdy zápasu: 1. Martin Brodeur, 2. Sheldon Brookbank, 3. Corey Perry