Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3:4 Tampa Bay Lightning
St. Louis nastřílel hattrick a New Jersey prohrálo podruhé v řadě doma.

New Jersey Devils 3:4 Tampa Bay Lightning

V sestavě se objevil poprvé v dresu New Jersey český obránce Marek Židlický, vrátil se i Adam Larsson.

V šesté minutě zápasu se ke střele k tyči dostal Stamkos, ale Martin Brodeur byl připraven. Následně po vhazování mohl dorazit do prázdné Angelidis, ale na poslední chvíli mu sjel puk z hokejky. První gólovou akci viděli diváci ve 13. minutě. Alexei Ponikarovsky si v souboji s Garonem poradil velmi dobře a zakončoval do poloprázdné branky. Následně se prodíral před Brodeura Stamkos, ale byl nedovoleně zastaven Židlickým. Následnou přesilovku Tampa nevyužila, ale po ní se dostali domácí do přečíslení 3 na 2, kde střela Larssona byla sražena mimo branku. V závěru třetiny ohrozil Brodeura ještě Stamkos, ale neuspěl.

Ve druhé třetině mohl dát Kovalchuk na 2:0 po objetí branky, ale Garon tomu zabránil. Následně se hra vyrovnala a Tampa toho dokázala využít. Ve 27. minutě jel po pasu Stamkose sám na brankáře Martin St. Louis a vyrovnal. Vrátit domácím vedení mohl střílející Kovalchuk anebo dorážející Parise, ale ani jednomu se to nepodařilo. “Kovy” se následně dostal při vlastním oslabení spolu s Henriquem do šance, ale opět akce skončila na Garonovi. Ve 33. minutě měl dobrou střeleckou příležitost kdo jiný, než Kovalchuk, ale promrhal vhodný okamžik a rozezlil pár domácích fanoušků. O to hůř, když o pár chvil později v přesilovce dorazil do prázdné střelu Purcella opět Martin St. Louis – 1:2. V závěru třetiny měli dvě šance Devils, Ponikarovsky nejdříve střelu poslal přímo do Garona, následně Kovalchukovo nahození, které tečoval Parise, skončilo na betonu brankáře Lightning.

Do třetí třetiny vstoupili lépe Devils. V přesilovce Eliáš nahrál Parisemu, který měl další velkou šanci, ale Garon ho opět vychytal. New Jersey se podařilo ovšem ve 43. minutě vyrovnat na 2:2, Petr Sýkora dorážel pohodlně do prázdné branky. Z vedení se ovšem domácí neradovali dlouho. Po povedené kombinaci zakončoval do prázdné obránce Gilroy a bylo to 2:3 pro Tampu Bay. V 51. minutě přišla další rána pro domácí. Martin St. Louis tečoval nahození od modré a dal tak svůj 6. hattrick v kariéře. Od té doby se Devils dostali do obrovského tlaku. Hned po gólu předvedl pěknou akci Zubrus, ale zakončení nebylo ideální. V 57. minutě se v přesilovce dostal ke tvrdé střele Židlický, ale gól z toho nebyl. Tuto přesilovku se ovšem podařilo ještě využít. Zach Parise střelou o tyč snížil na 3:4. V závěru měli ještě domácí výhodu 6 na 4 díky vyloučení St. Louise a odvolání brankáře, ale i přes několik povedených průniků Kovalchuka zůstal stav 3:4 konečný.

13. Ponikarovsky, 43. Sýkora (Bernier, Zubrus), 58. Parise (Kovalchuk, Eliáš) – 27. St. Louis (Stamkos, Garon), 35. St. Louis (Purcell, Stamkos), 44. Gilroy (St. Louis, Purcell), 51. St. Louis (Purcell, Brewer)

Hvězdy zápasu: 1. Martin St. Louis, 2. Teddy Purcell, 3. Zach Parise