Peklo / Reporty / Washington Capitals 0:5 New Jersey Devils
Hattrick Zacha Pariseho pomohl k ukončení série proher. Devils vyhráli na ledě Washingtonu vysoko 5:0.

Washington Capitals 0:5 New Jersey Devils

Zápas začali lépe ovšem domácí, ve 4. minutě zavezl do pásma puk Laich a předložil před prázdnou Brouwerovi, jehož střelu z první ovšem skvěle vykopl betonem Johan Hedberg. O pár minut později měl dobrou příležitost Ovechkin, který obral o puk Eliáše, ale ani to neskončilo gólem. Poté už začali hrát lépe hosté z New Jersey. Ve 12. minutě předvedli pěknou přesilovkovou kombinaci, kdy Eliáš nahrál Clarksonovi, který zadovkou našel Pariseho, jenž z ostrého úhlu propálil Neuvirtha a Devils vedli 1:0. Chvíli po gólu měl dobrou šanci Semin, jenže z mezikruží minul branku Hedberga. Caps chtěli vyrovnat co nejdříve a následně posílal dobrou střelu od modré Wideman, ale ani ta se neujala. V 17. minutě se ocitl Chimera sám před Hedbergem, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Následovala útočná akce, kde se k zakončení dostal Kovalchuk, jehož střela vypadla Neuvirthovi z výstroje a puk doklepl do branky Zach Parise – 0:2. Další rána pro domácí přišla o chvilku později. Již na 3:0 upravil pěkným gólem Dainius Zubrus, jenž unikl obráncům a v letu dorazil svou vlastní střelu. Gól oslavil opravdu jediněčně – “backflipem”.

Ve druhé třetině hned v úvodu unikl Kovalchuk, který ovšem ztratil balanc, přesto zakončil, ale Neuvirth neměl se střelou moc potíže. Ve 24. minutě se hostující tým dostal do přečíslení 2 na 1, kde Henrique nahrál Parisemu, který zkompletoval první hattrick od roku 2007. Nejaktivnější domácí hráč byl Jason Chimera, který měl dobrou šanci v 29. minutě, kdy bekhendem ovšem zakončil přímo do Hedberga. Další šanci měl opět on, jenže osamocen opět nevyzrál na “Moose”. Ve 34. minutě vystřelil Orlov, o dorážku se snažil Semin, ale švédský brankář zůstal nepřekonán. Následovala přesilovka Capitals. Nejdříve se dostal do šance Zubrus, jehož bekhend ovšem chytil Neuvirth. Jenže, v další šanci (a stále v oslabení) se po skvělém napadání obránců ocitl Zubrus s Eliášem, jenž jeli 2 na 1. Eliáš si předbruslil před obránce, dostal pas od litevského spoluhráče a bylo to už 0:5.

Třetí třetina začala nepřesnostmi v rozehrávkách. První dobrý pokus měl ve 43. minutě Taormina, ale Neuvirth chytil. V polovině třetí třetiny se opět v oslabení dostali hosté do přečíslení 2 na 1, Henrique nahrál na Berniera, který ovšem nezakončil dobře. Fanoušci domácích následně buď opouštěli stadion anebo bučeli na své mužstvo za dnešní výkon. V 52. mintuě mohl padnout gól na obou stranách. Nejdříve chyboval domácí obránce Orlov, Sýkora zavezl puk do pásma, nahrál na Eliáše, který ovšem minul branku. Z následního protiútoku Ward střílel přímo do betonu Hedberga a z hlediště se od fanoušků New Jersey ozvalo pověstné Moooooose. V 54. minutě se ještě prodral do dobré šance Jacob Josefson, ale v zakončení minul branku. Devils se tak podařilo ubránit čisté konto pro Hedberga a hlavně cennou výhru 5:0!

12. Parise (Clarkson, Eliáš), 18. Parise (Kovalchuk, Henrique), 19. Zubrus (Clarkson), 24. Parise (Henrique, Salvador), 36. Eliáš (Zubrus)

Hvězdy zápasu: 1. Zach Parise, 2. Johan Hedberg, 3. Dainius Zubrus