Peklo / Hráči / Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý
I takovýmto způsobem by se dal popsat obránce s číslem 24, Bryce Salvador. A proto si ho pojďme prostřednictvím tohoto článku trochu blíže představit.

Bryce Salvador – nenápadný, ale důležitý

I takovýmto způsobem by se dal popsat obránce s číslem 24, Bryce Salvador. A proto si ho pojďme prostřednictvím tohoto článku trochu blíže představit.

Rodák z Brandonu nikdy v obraně nevynikal přílišnou útočností, nikdy nestřílel hodně gólů, přesto je díky svému defenzivnímu stylu důležitým článkem obrany New Jersey. Ale pojďme pěkně od začátku jeho hokejové kariéry.

Ve své první sezoně (1991-1992) nastupoval v soutěží MAHA za tým Brandonu, kde patřil k nejlepším hráčům v lize a tak ihned další sezonu začínal ve WHL za Lethbridge. Ani tam svými výkony nezklamal a proto se dočkal i draftu. V roce 1994 v šestém kole (138. celkově) si ho vybrala Tampa Bay.

Bryce ovšem v hlavním týmu Tampy nedostal vůbec šanci, na přípravném kempu neoslnil trenéry a tak ještě další sezony strávil ve WHL. Dokonce se Lightning zbavili práv na tohoto hráče a tak byl až do prosince 1996 bez práv klubu NHL. V letech 1997-2000 se ale NHL opět přiblížil, díky příchodu do týmu Worcesteru, hrající AHL.

No a právě tam se ukázal především poctivou obrannou činností a vysloužil si místo v hlavním týmu Blues. Kromě sezony 2005/2006, kdy v 46 zápasech měl v tabulce +/- hodnotu -24, mohl být s působením u Bluesmenů spokojen. Čtyřikrát si se St. Louis zahrál play-off. V půlce sezony 2007/2008 ovšem výměnou za Cama Janssena přišel do New Jersey.

V té sezoně stihl odehrát už pouze 8 zápasů i díky zranění, ale od té doby hraje pravidelně a je jedním z nejlepších defezivních hráčů Devils. Góly sice nejsou jeho silnou stránkou a nikdy asi nebudou, ale dobře rozehrává puk a jen těžce se přes něj probíjí útočníci soupeřů.

V letošní sezoně (aktuálně k 7.3.2012) má nejlepší +/- v týmu (+14, druhý Henrique má +9), na svém kontě 7 asistencí a zatím ještě nedal gól.

Jedna z Bryceovo 7 letošních asistencí:

Celkově odehrál v NHL 676 zápasů a nasbíral rovných 100 bodů a 603 trestných minut.

Víte, že?

– Před začátkem sezony 2008/2009 podepsal Salvador čtyřletý kontrakt s New Jersey, který mu zaručuje plat $11,6 milionů

– Bryce je předsedou Fan-tastic Sports

Co si o něm myslí fanoušci?
Michal Belšán (fanoušek a šéfredaktor webu): Bryce odvádí takovou tu poctivou práci vzadu, tudíž není nikdy moc na očích, přesto je velmi důležitý. Dalo by se říct, že nikdy nechodí útočit. Je velmi důležitým článkem při oslabení či proti hvězdným útočníkům soupeřů. To, že má v tabulce +/- nejlepší hodnotu, není náhoda.

Tomáš Bělaška (fanoušek a administrátor webu): Myslím, že nadpis jeho odvedenou práci přesně vystihuje, jak se říká, taková ta černá práce – nedává góly, které se znovu a znovu objevují v highlightech ani nebourá soupeře těžkými hity. Pokud se na něj ale člověk zaměří, chyby v jeho defenzivní činnosti najde zřídkakdy, ostatně svědčí o tom i tabulka pravdy.

David Panuška (fanoušek): Salvadora jsem nebral jako dobrého hráče, představoval jsem si ho jako průměrného hráče, ale když jsem si projel statistiky a zjistil, že má +/- v našem týmu nejlepší, změnil jsem názor a chtěl jsem vidět jeho počínání v zápasech, což jsem učinil a musel jsem souhlasit – Bryce Salvadora beru jako klíčového hráče Devils.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?