Peklo / Reporty / New York Islanders 1:2 New Jersey Devils
Poslední dvě minuty tohoto zápasu rozhodli. Konkrétně se o to postarali David Clarkson a Marek Židlický!!!

New York Islanders 1:2 New Jersey Devils

V první řadě gratuluji Markovi, že jeho první gól v dresu Ďáblů přišel právě v takový moment a řadí se rovnou k těm vítězným!

Do branky se tentokrát postavil Johan Hedberg. 1. třetina začala v nebojácném a svižném tempu. První vážnější akci měli ale ostrované po zaváhání Adama Larssona, kdy se kolem něj Niederraiter protáhl a jel sám na Hedberga – ten byl ale v souboji úspěšnější. Zápas pokračoval v dobrém tempu dál, ale žádné výraznější šance nepřinesl. Až 2. minuty do konce 1. třetiny při přesilové hře Islanders – to se naši obránci nechali strhnout hrou ,   Moulson zůstal sám s pukem před Hedbergem, ale i teď byl Johan úspěšný a držel čisté konto. Závěr 1. třetiny patřil ostrovanům, kteří si vytvořili i po PP tlak v naší třetině a nebezpečně pálili MacDonald a Pandolfo. Stav zůstal ale i tak nezměněn a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0 a s poměrem střel 9:6 ve prospěch New Yorku.

Na začátku 2. třetiny Islanders trochu zlobili a dostali se ke dvěma dobrým příležitostem, ale opět Hamonic i Grabner ztroskotali na zatím bezchybném Hedbergovi. Po té už ale přišel zase čas Devils. Ti si vytvořili slušný tlak v pásmu ostrovanů a vykoledovali si faul. Islanders tedy i na další minuty zůstali uzavřeni ve svém pásmu, ale ani tohle nevedlo k otevření gólového účtu tohoto zápasu. Tlak pokračoval, ale v čase 16:47 druhé třetiny se dostal sám do úniku Haley, ale naštěstí i tohle ztroskotalo na Hedbergovi. Do konce 2. třetiny se zapotil po střelách Petra Sýkory a D. Zubruse domácí brankář Nielsson, ale také si dokázal udržet čistý štít a do kabin se šlo za stejného stavu – tedy 0:0, ovšem poměr střel už byl jasně v náš prospěch 15:7.

3. třetinu začali aktivněji naši Ďáblové a měli k dispozici přesilovou hru. Ale ani ta nebyla využita po dobrých šancích Henriqua a Eliáše. Poté se šance střídali na obou stranách, ale bez úspěchu. V čase 44:30 byl vyloučen Ryan Carter a přesilovku si tentokrát zahráli Isles. V té se podařilo vypíchnout puk Z. Parisemu a pod tlakem vystřelit ale stav se neměnil. V čase 45:45 se skóre už ale měnilo. Isles vyhráli souboj v rohu a John Tavares stál sám před Hedbergem a z první otevřel skóre. Poté už se ale Devils začali tlačit do branky Isles a to přineslo ovoce. V čase 58:21 David Clarkson obkroužil branku a poměrně šťastnou střelou srovnal na 1:1, byl to jeho 28. gól v sezoně. V zápětí jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou zaskočení Isles nezvládli a svým prvním gólem za Devils se blýskl Marek Židlický! Góly Clarksona a Židlického dělilo pouze 14. vteřin! Šťastný zápas jsme si již pohlídali a mohli slavit.

46. Tavares (P. Parenteau, M. Moulson), 59. Clarkson (Josefson, Ponikarovsky), 59. Židlický (Kovalchuk, Parise)

Hvězdy zápasu: 1. Marek Židlický, 2. David Clarkson, 3. John Tavares