Peklo / Reporty / New Jersey Devils 2-5 Pittsburgh Penguins
Devils nedokázali zopakovat zápas, který se hrál na den Sv. Patrika se stejným soupeřem a ve stejných historických dresech  přesně před 2 lety. Tehdy Devils vyhráli 5-2. Letos byla čísla stejná, ovšem v opačném pořadí 2-5 a Penguins si tak připsali 11. výhru v řadě!

New Jersey Devils 2-5 Pittsburgh Penguins

Devils nedokázali zopakovat zápas, který se hrál na den Sv. Patrika se stejným soupeřem a ve stejných historických dresech  přesně před 2 lety. Tehdy Devils vyhráli 5-2. Letos byla čísla stejná, ovšem v opačném pořadí 2-5 a Penguins si tak připsali 11. výhru v řadě!

Než se pustíme do nepovedeného zápasu s Penguins, připomeňme si zápas s datem 17. března 2010 s Tučňáky a historickými dresy na den Sv. Patrika. Ten pro nás skončil již zmíněným poměrem 5-2. V našich dresech se tehdy ještě objevovala taková jména jako Colin White, Martin Škoula, Jamie Langenbrunner, Jay Pandolfo nebo Rob Niedermayer.

Takže dost bylo vzpomínání a podíváme se na aktuální zápas, který proběhl včera 17.3. 2012. Do branky naskočil Martin Brodeur, na druhé straně to byl Marc-Andre Fleury. K první střele se dostali Ďáblové, ale střela zápěstím Zacha Pariseho nebyla příliš nebezpečná. Následně byl vyloučen Marek Židlický, kdy musel zatáhnout za záchranou brzdu a nabídl tak Kunitzovi druhý pokus v podobě samostatného nájezdu – ten ale Marty zneškodnil. 

Neproměněný nájezd C. Kunitze

Z následného vhazování po pravici Brodeura, už byli ale Tučňáci úspěšní, když ihned po vyhraném vhazování Malkina vypálil z první J. Neal. Stav byl tedy 0-1. I po vstřeleném gólu byli Pens aktivnější a v brance se musel otáčet hlavně Brodeur. 5. minut do konce první třetiny hráli Devils ve 4, za příliš mnoho hráčů na ledě. Ovšem jak známo, oslabení nám často vyhovuje více než PP a přesně v čase, kdy z trestné lavice naskakoval náš 5-tý hráč, Andy Green srovnával na 1-1, po asistencích Kovalchuka a  Marka Fayneho. Andyho ránu do horního růžku musel zkontrolovat videorozhodčí, ale gól byl potvrzen. To bylo z 1. třetiny vše. Stav byl sice 1-1, ale poměr střel ve prospěch Pens 14-6.

I druhou třetinu začali Pens aktivněji a otáčet se musel hlavně Marty, když likvidoval opět střelu osamoceného Neala. V polovině 2. třetiny se dostali do většího tlaku i Devils, po pěkné kombinaci na modré obkroužil branku Marek Židlický, ale Fleury stihl být u tyčky včas. To bylo bohužel ze strany Devils v 2. třetině vše. Přišla 3-minutovka Pens, kdy nasázeli našemu týmu 3 góly. Střelci byli v časech 10:10 P. Dupuis, 11:44 M. Cooke a 12:42 E. Malkin. 2. třetina končí za stavu 1-4 a opět nelichotivý poměr střel 4-12.

Ve 3. minutě 3. třetiny se podařilo snížit Petru Sýkorovi na 2-4, asistovali mu Patrik Eliáš a  druhým bodem v zápase se blýsknul Andy Green. Naděje ovšem záhy zchladil M. Cooke, kdy opět mohl díky nedůrazu našich obránců bez problémů zakončovat. Stav 2-5. Ve zbytku zápasu by možná stálo za zmínku už jenom nastřelená tyčka od Kennedyho, který opět stál před Martym úplně sám. Zápas tedy končí ve prospěch Pens 2-5 s velmi udivujícím poměrem střel 14-44.

Abych to shrnul, zápas byl ovlivněn zejména dvěma faktory – velmi časté vylučování, v našem případě 9 vyloučení, sice jsme inkasovali jenom jednou, ale i to připravuje do značné míry hráče o sílu. Druhým faktorem a ještě zásadnějším byla laxnost obránců, kteří nechali proti Pens Martyho opravdu “vynikat”. Snad se tedy proti Rangers opět dokážou naši borci vyhecovat, jak to umí a budeme držet palce!

New Jersey Devils 2-5 Pittsburgh Penguins

2. J. Neal (E. Malkin), 17. A. Green (I. Kovalchuk, M. Fayne), 31. P. Dupuis (J. Staal, M. Niskanen), 32. M. Cooke (S. Crosby, T. Kennedy), 33. E. Malkin (S. Crosby, C. Kunitz), 43. P. Sýkora (P. Eliáš, A. Green), 46. M. Cooke (T. Kennedy, S. Crosby)

Hvězdy zápasu: 1. S. Crosby, 2. E. Malkin, 3. M. Cooke

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

První den na ledě, Blackwood nedokončil trénink. Co se stalo?

Hned první den v novém roce se hráči po dlouhé pauze dostali na led. První trénink byl rozdělen na dvě části, aby se hráči společně nepotkali a byly tak dodrženy pravidla opatření proti šíření viru Covid-19. Skupiny byly rozvrženy takto, můžete si sami přesunem zobrazit vybranou skupinu: Jak již byly uvedeno ve včerejším článku, Jack …

12 komentáře

 1. Tenhle včerejší zápas jsem bohužel nestihla, ale dnes si ho určitě proti rangers nenechám ujít, teď jsme 6. v tabulce a ztrácíme na NYR 8b. Takže let’s go devils :)

 2. Myslím že není co dodat, měli by se víc tlačit do ůtoku ale vlastně náš hokej byl vždy postavený na obraně :) jinak Marty skvěle chycený nájezd :) a Proti Rangers v plné zbroji! :D

 3. Díky :) Jojo každopádně se jde dál, věřím že se borci se nahecují na Rags jako vždy! :)

 4. To asi nevypadalo moc dobře … škoda prohry, ale jde se dál! :)

  Btw. Report na jedničku!!! :)

 5. Tak co říkáte na včerejší hru obránců?

  • u mňa je to tak nerozhodne. ale určite to beriem ako jeden z tých zápasov ktoré nám vážne nevyšli a musíme ich odplatiť. 43 striel na Martyho… iná kanonáda. a za to my sme sa k Fluerymu dostali len 14 krát.

   • To jo, myslím i to, jakým způsobem se jednoduše dostávali do zakončení, hlavně těch gólových šancích, kdyby byli o něco tvrdší, tak v životě takové góly nemůžou dát…

Ďáble, co na to říkáš...?