Peklo / Reporty / New Jersey Devils 2:1sn. Chicago Blackhawks
V zápase s Chicagem obměnili Devils složení lajen, nehráli zranění obránci (Larsson, Volchenkov a Tallinder) a po nájezdech se radovali ze zisku 2 bodů!

New Jersey Devils 2:1sn. Chicago Blackhawks

Do zápasu lépe vstoupili domácí. V prvních dvou minutách dokonale zatlačili Chicago, ale brzký gól z toho nebyl. Následně se hra trochu vyrovnala. V 8. minutě předal Kovalchuk dobrý pas na Henriquea, jehož střela byla ovšem sražená nad. V 10. minutě se dostali do dobré šance i hosté, z dobré pozice pálil Mayers, ale Brodeur puk vyrazil mimo branku. Následně pře branku vytáhnul puk Shaw, Bickell mu přijel na pomoc protlačit puk, ale ani jeden to nezvládnul. Ve 14. mintuě posílal Kovalchuk žabičku na Henriquea, ten jen tečoval tu nahrávku, ale Crawford vyrazil betonem. Po této akci následovala přesilovka New Jersey. V ní se ze začátku vůbec nedařilo, dokonce se Bolland dostal do šance, kterou ovšem neproměnil. Nakonec se podařilo přesilovku využít podobnou akcí, kterou byla i vybojována. Adam Henrique žabičkou našel Petra Sýkoru, který pouze přiložil hokejku a puk ztečoval do branky – 1:0. V závěru třetiny se do šance dostal Bickell, ale Brodeur jeho střelu vyrazil, následně ze vzduchu překvapivě puk trefil Shaw a málem z toho byl gól, jenže to by puk nesměl trefit břevno. Z protiútoku pálil dobře Kovalchuk, ale Crawford se podruhé v této třetině nenechal překonat.

Druhá třetina se nesla ve znamení tlaku Chicaga. Již v úvodu se dostali do přečíslení 3 na 1, Hossa si nahrál s Kanem, ale následná střela slovenského útočníka nebyl příliš nebezpečná. Následně měl dvě velké šance Stalberg, nejdříve předvedl dobrou akci, kterou se pokusil dokončit dorážkou Krüger, o chvíli později dorážel útočník s číslem 15 střelu od modré, taktéž bezúspěšně. Ve 31. minutě se Parise protlačil k zakončení, ovšem faulován O’Donnellem nezakončil ideálně. New Jersey tak hrálo přesilovku, která se až na jeden dobrý pokus Kovalchuka vůbec nevydařila. Po vypršení trestu se ale do situace 2 na 1 dostal Ponikarovsky a Bernier, prvně jmenovaný střílel a druhý se pokusil o dorážku, ale Crawford puk nepropustil za svá záda. 5 minut před koncem druhého dějství dostalo Chicago velkou možnost vyrovnat – přesilovku 5 na 3. Na tuto početní výhodu vyčerpalo i timeout. Devils ovšem potvrdili roli nejlepšího týmu na oslabení v NHL a i přes tlak Chicaga ubránili vedení 1:0 po druhé třetině.

Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná. V pěkné akci posílal ve 44. minutě Židlický pas na Pariseho, ten ovšem pálil těsně nad branku. V další akci pálil od modré Harrold a dorážel Sýkora, jenže Crawford nebyl překonán. Ve 49. minutě pálil od modré Oduya, Brodeur puk nepropustil do branky. O chvilku později ovšem nestačil na dělovku Seabrooka, který tak vyrovnal na 1:1. New Jersey chtělo zpět své vedení a zlepšilo hru. Po buly zkoušel štěstí Parise, ale jeho střela neskončila v brance. V 53. minutě obdržel nahrávku před branku Patrick Sharp, jenže jeho pokus z první mířil mimo. O dvě minuty později v rozehrávce chyboval Brodeur a Krüger tak mohl jeho zaváhání využít, jenže brankář Devils napravil chybu dobrým zákrokem lapačkou. V 58. střílel Stalberg a dorážel Sharp, jenže Henrique pomohl Brodeurovi udržet puk před čárou v této velké šanci. V závěru mělo Chicago přesilovku, jenže ta skončila vyloučením Hossy.

New Jersey tak prodloužení začalo v početní výhodě. 30 sekund po jeho začátku Parise jednou rukou vystřelil, ale Crawford puk skvěle chytil do lapačky. Přesilovka tedy zůstala nevyužita. Prodloužení nabízelo zajímavý a rychlý hokej, ovšem akce měly bohužel drobné nepřesnosti, jenž nepřinášely gól. Nejblíže mu měl Seabrook, který zvolil bekhendovou kličku, ale puk doklouzal mimo branku.

Nakonec se šlo až na nájezdy. V nich první dva střelci (Kovalchuk, Parise – Kane, Stalberg) neuspěli. Následně se prosadil Eliáš, ale i Sharp. V náhlé smrti neuspěli první střelci obou týmů, jednalo se o Clarksona za domácí a o Hossu za hostující tým. Pátou sérii začal domácí Travis Zajac, který hrál druhý zápas po 37 zápasové pauze, a právě on byl tím, kdo rozhodl, jelikož na jeho střelu do víka Crawford nestačil a Sharp následně trefil tyčku!

16. Sýkora (Henrique, Fayne), nájezd Zajac – 49. Seabrook (Bolland)

Hvězdy zápasu: 1. Martin Brodeur, 2. Brent Seabrook, 3. Petr Sýkora