Peklo / Reporty / New Jersey Devils 6:4 Tampa Bay Lightning
New Jersey na domácím ledě s Tampou odehrálo velice atraktivní zápas. Nakonec padlo celkem deset gólů a z výhry se radovali Devils.

New Jersey Devils 6:4 Tampa Bay Lightning

Devils měli v zápase opět nově poskládané lajny a zezačátku to díky pár nepřesnostem bylo poznat. V první šanci se v 6. minutě po Josefsonově střele ocitl Carter, jenž objížděl branku hostujícího týmu, ale puk nezasunul do klece. Na druhé straně poté pálil nejlepší střelec ligy Steven Stamkos, ale Brodeur si s jeho prvním pokusem poradil. O chvíli později chyboval za brankou Židlický, Wyman dostal pas před branku, ale nabídnuté šance nevyužil a minul. Další akci předvedl hostující Pyatt, ale jeho střelu Marty v pohodě chytil. V 11. minutě předvedl dobrý pokus Zach Parise, Roloson ovšem bez problémů vyrazil puk. Další dobrý zákrok vytáhl Brodeur ze své zásoby o dvě minuty po akci Pariseho, střelu Clarka tečovanou Malonem reflexivně vyrazil daleko od sebe. Po další šanci domácího kapitána následovala přesilovka, během níž se ke střele z otočky dostal Sýkora, ale Roloson neměl problém s jeho pokusem. V závěru třetiny se ocitl po sražené střele Hedmana před brankou Ryan Malone, který nedal Brodeurovi šanci a dorazil puk do branky. Po první třetině to tak bylo 0:1 pro Lightning.

Druhá třetina nabídla skvělý hokej se spoustou gólů. Nejdříve ve 24. minutě při vlastním oslabení unikli Devils do přečíslení 2 na 1, Eliáš nahrál Zubrusovi a ten vyrovnal na 1:1. Jenže dvě minuty na to si Devils vybrali slabší chvilku. Malone nahrával na St. Louise před branku, jenže vracející se Židlický si smolně srazil puk do vlastní branky – 1:2. Po dalších dvou minutách viděli diváci další gól. Carter, Clarkson a Josefson předvedli výbornou práci napadáním soupeřovi rozehrávky a to se vyplatilo – Jacob Josefson se dostal ke střele a druhým gólem v sezóně vyrovnal na 2:2. Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel. Probíhala 31. minuta a od modré pálil Hedman, před brankou se k dorážce dostal Malone a gólem na 2:3 pro Bolts završil svůj hattrick. New Jersey chtělo opět co nejdříve vyrovnat. Dobrou šanci k tomu měl Zajac, jenže dostal přihrávku od Kovalchuka a mohl střílet do prázdné branky, jenže obrana na poslední chvíli puk odpálila. Následně se ovšem Devils dostali do přečíslení 3 na 2 – Pariseho první pokus byl vyražen, ale Henrique vybojoval puk díky nedůrazu Hedmana a ten se dostal k Ilyovi, který neměl problém potřetí v dnešním zápase vyrovnat. Tlak domácích pokračoval i nadále a z toho resultovala přesilovka. Tu se ve 35. minutě podařilo využít po 6 sekundách, Marek Židlický si vyměnil pozici s Kovalchukem a propálil vše, co mu stálo v cestě. Tlak pokračoval a v závěru měl ještě šanci Eliáš, jenž dorážel Sýkorovu střelu, ale stav po druhé třetině byl 4:3 pro New Jersey.

Ve 43. minutě nejdříve dělovkou Greene vyprášil betony Rolosona. Následně ovšem ze strany vystřelil Bryce Salvador a střelu těsně před Rolosonem tečoval Ponikarovsky, gól byl původně připsán právě obránci Salvadorovi, ale o pár minut poté byl střelec označen správně. O tři minuty později pálil Salvador znovu a Clarkson se svou dorážkou neuspěl. Ve 47. minutě se ovšem Clarkson dostal do další šance, s první střelou neuspěl, ale následně se dostal opět k puku a bekhendovým blafákem dal na 6:3 pro New Jersey. Clarkson tak dal gól po 9 zápasech. Do branky tak místo Rolosona šel Caron. V 51. minutě hrála Tampa přesilovou hru, Stamkos se dostal do velké šance, ale Martin Brodeur proti němu vyjel a puk mu vypíchl. New Jersey poté dostalo dvojnásobnou výhodu (5 na 3) v níž Clarkson trefil tyčku branky Carona. Když se z trestné vracel Malone, dostal puk a jel sám na Brodeura, jenže jeho bekhendové zakončení Marty chytil, ikdyž přitom byl útočník lehce faulován Židlickým – nájezd se ovšem nepískal. Jak je známo, Devils jsou nejlepším týmem na oslabení a dokonce při nich dali nejvíce gólů (například dnešní na 1:1). No a další mohl přidat Zach Parise, který se skvělým způsobem prodral k zakončení před Caronem, ale gól z toho nebyl. Chvíli na to pálil z mezikruží (už ve hře 5 na 5) Jacob Josefson, ale trefil pouze břevno branky Lightning. V závěru ještě na 6:4 snížil Smith.

24. Zubrus (Eliáš), 27. Josefson (Carter, Clarkson), 34. Kovalchuk (Henrique, Parise), 35. Židlický (Kovalchuk, Eliáš), 43. Ponikarovsky (Salvador), 47. Clarkson (Ponikarovsky, Henrique) – 20. Malone (Stamkos, Hedman), 25. Malone (Brewer), 30. Malone (Hedman), 60. Smith (Wallace)

Hvězdy zápasu: 1. Patrik Eliáš, 2. Ryan Malone, 3. Ilya Kovalchuk