Peklo / Reporty / New Jersey Devils 4:2 Ottawa Senators
Základní část zakončili Devils 6. výhrou v řadě. Vítězný gól vstřelil ve svém prvním letošním zápase Stephen Gionta!

New Jersey Devils 4:2 Ottawa Senators

V 7. minutě se do velké příležitosti dostal hostující obránce Phillips, ale jeho střela švihem skončila v lapačce Brodeura. O dvě minuty později se zpoza branky pokusil zakončit Klinkhammer, poté chtěli ještě střelou od modré skórovat Karlsson a následně Cowen, ani jeden ovšem neuspěl. Lepší vstup Sens pokračoval, v 11. minutě prověřil Brodeurovi betony dvakrát Greening. V čase 10:59 se Senators dostali do vedení velice šťastným gólem – Matt Gilroy nahodil puk od mantinelu bekhendem po zemi, Brodeur chtěl puk vykopnout, ale ten doskákal až do branky – 0:1. Devils ovšem srovnali na 1:1 v následující přesilovce. Patrik Eliáš předal puk na Ilyu Kovalchuka, který vypálil po zemi a nedal Andersonovi šanci. Minutu před koncem prvního dějství ovšem v rozehrávce chyboval Greene a do šance se dostal Greening, Marty ovšem sitauci zachránil.

Na začátku druhé třetiny v oslabení Parise vybojoval skvělým napadáním šanci pro Henriquea, ale Anderson si se zakončením z mírně nevýhodného úhlu poradil. Další velkou šanci Ottawy měl Smith, ale neuspěl ja s první střelou, tak s následující dorážkou. V 28. minutě si útočný výlet udělal Andy Greene, dostal se i k zakončení, ale Anderson nepustil střelu za svá záda. Ve 34. minutě dostal nehlídaný Jim O’Brien možnost střely z dobré pozice, kterou využil a poslal hosty opět do vedení. Vyrovnat mohli Devils v přesilovce, Brodeur rozehrál na Kovalchuka a ten do brejku poslal Petra Sýkoru, který ovšem s přímou střelou neuspěl. Následovala situace, která se jen tak nevidí. V tentýž přesilovce se New Jersey dostalo do přečíslení 5 na 1 obránce a to se prostě dává – Petr Sýkora po příhře Henriquea srovnal na 2:2.

Ve 46. minutě zavezl puk do pásma Kovalchuk, Parise se dostal ke střele a Zajac k následné dorážce, Anderson to vše pochytal. Do prvního zápasu v letošní sezóně nastoupil útočník Stephen Gionta. A hned byl součástí důležité chvíle – Alexei Ponikarovsky zavezl puk do útoku, se zakončením se protlačil až před Andersona a Gionta následně uspěl s dorážkou – 3:2. Byl to pro něj první gól v NHL. 3 minuty před koncem předvedl krásnou akci Parise, které scházel už jen gól. 43 sekund před koncem zápasu pojistil výhru Devils gólem do prázdné Kovalchuk.

16. Kovalchuk (Eliáš, Harrold), 38. Sýkora (Henrique, Zubrus), 51. Gionta (Ponikarovsky, Bernier), 60. Kovalchuk (Parise) – 11. Gilroy (Turris, Foligno), 34. O’Brien (Condra, Gilroy)

Hvězdy zápasu: 1. Stephen Gionta, 2. Ilya Kovalchuk, 3. Matt Gilroy