Peklo / Hráči / Jeden za všechny …
New Jersey Devils si díky 6. místu v konferenci zahraje play-off sezóny 2011/2012. Pojďme si představit všechny členy týmu s minimálně jedním odehraným zápasem v základní části.

Jeden za všechny …

New Jersey Devils si díky 6. místu v konferenci zahraje play-off sezóny 2011/2012. Pojďme si představit všechny členy týmu s minimálně jedním odehraným zápasem v základní části.

Brankáři
Martin Brodeur
– 59 zápasů, 90.8% úspěšnost zákroků – Ze začátku neměl zrovna nejlepší formu, ale postupně se do toho dostal a do play-off půjde jako jednička. Uvidíme, jestli forma této chytající legendě vydrží.
Johan Hedberg – 27 zápasů, 91.8% úspěšnost zákroků – Vždy je dobré mít kvalitní dvojku. V New Jersey tomu tak bezpochyby je a Hedberg, přezdívaný Moose, bude kdykoliv připraven zaskočit za Brodeura.

Obránci
Adam Larsson – 65 zápasů, 2+16 – Čtyřka letošního draftu vstoupila rovnou do NHL a nezklamala. Larsson podával dobré výkony, patřil mezi nejlepší obránce, ale přišlo zranění. Po návratu už Larsson tolik nevynikal a začal dělat menší chyby, které ho okradly o několik minut času stráveného na ledě.

Mark Fayne – 82 zápasů, 4+13 – Jediný ze dvou obránců, který letos nevynechal ani zápas v základní části. A není tomu divu, Mark podával dobré výkony a útočníci soupeřů s ním mnohdy měli velké problémy.
Andy Greene – 56 zápasů, 1+15 – V úvodu sezóny byl zraněný. V sestavě chyběl ten poctivý obránce, který nikdy nebyl ofenzivní typ. Po návratu se ovšem opět zařadil do sestavy. Blýskl se například gólem proti Pittsburghu, kdy Devils hráli s retro dresy.
Anton Volchenkov – 72 zápasů, 2+9 – Další spíše defenzivní obránce, který výkonem rozhodně nezklamal. Podařilo se mu vstřelit první góly v dresu New Jersey, což je jen odměna za jeho dobré výkony.
Bryce Salvador – 82 zápasů, 0+9 – Nenápadný, ale důležitý. Těmito slovy byl nadepsán článek právě o Bryceovi, o jednom z pilířů obrany. Góly se od něj nečekaly, jeho skvělá práce v oslabení byla pro tým důležitá.
Marek Židlický – 22 zápasů, 2+6 – Ofenzivních obránců v New Jersey nikdy nebylo mnoho. Marek byl po prvních 3 zápasech pod velkou kritikou díky častým chybám, ale následně se do týmu dokonale zapracoval a na přesilovce je důležitým hráčem na modrou čáru.
Matt Taormina – 30 zápasů, 1+6 – Další ryze defenzivní bek. Jeho střela patří v týmu mezi nejslabší, přesto dal gól střelou z nápřahu. Matt zaskakoval v době zranění obránců a výkony trenéry potěšil.
Henrik Tallinder – 39 zápasů, 0+6 – V sezóně se zranil a už nenastoupil. Otazník visí nad jeho startem v play-off, který ovšem není moc pravděpodobný. V New Jersey musí doufat, že tak jako po většinu sezóny, tak i v play-off ho nahradí jiní.
Peter Harrold – 11 zápasů, 0+2 – Většinu sezóny odehrál na farmě, přesto když naskočil do hlavního týmu, tak zvláště v posledních zápasech podával dobré výkony. Nebojí se podpořit útok a mohl by být platným hráčem na přesilové hry.
Alexander Urbom – 5 zápasů, 1+0 – Moc toho neodehrál a tak příliš nevynikal.

Útočníci
Ilya Kovalchuk – 77 zápasů, 37+46 – Nejproduktivnější hráč týmu, 5. hráč v bodování celé ligy. Oproti loňské nevydařené sezoně může být s tou letošní spokojen. Pravidelně tráví na ledě nejvíce času a sbírá také nejvíc střeleckých pokusů. Uvidíme, kolik brankářů potrápí v play-off.

Patrik Eliáš – 81 zápasů, 26+52 – Lídr v počtu asistencí v týmu. Letos odehrál 1000. zápas v NHL (článek zde) a stále je klíčovou postavou New Jersey. Během zranění Zajaca nastupoval spíše jako centr, ale je schopen si odehrát své i na levém křídle. Jeho forma bude také důležitá pro tým.
Zach Parise – 82 zápasů, 31+38 – Jediný hráč NHL, který v každém zápase zaznamenal alespoň jeden střelecký pokus. Možná je to jeho poslední sezóna v dresu Devils, možná také ne. Tak jako tak, patří mezi hlavní hvězdy týmu a jen se čeká, jakou měrou přispěje v play-off k úspěchu.
Adam Henrique – 74 zápasů, 16+35 – Jeden z nejlepších nováčků v letošní sezóně NHL. V New Jersey byl snad každý překvapen jeho formou, výborný hráč na oslabení (dal během něj 4 góly) a hlavně vyniká skvělou schopností v soubojích 1 na 1. Bude to pro něj první play-off, tak uvidíme, jak moc mu zkušení borci pomůžou.
David Clarkson – 80 zápasů, 30+16 – Kdyby přes sezónou někdo řekl, že tento borec nastřílí více než 15 branek, málokdo by uvěřil. On jich ale dal dvojnásobek, 30. Jak již bylo zmíněno v předešlém článku, zažil skvělou sezónu! Snad v play-off bude se svou výbornou formou pokračovat.
Petr Sýkora – 82 zápasů, 21+23 – Před sezónou přišel z Plzně do přípravného kempu. Letos odehrál 1000. zápas v NHL (článek zde). Moc lidí nečekalo, že by se opět mohl prosadit do NHL. Teď doufá v úspěch v play-off a následné prodloužení smlouvy.
Dainius Zubrus – 82 zápasů, 17+27 – Třetí hráč, jenž  nastoupil k 1000. zápasu v NHL. U mantinelu neporazitelný borec se také rozhodně podílel na úspěchu v základní části a do play-off půjde určitě pomoct týmu vybojovat nějaké ty góly.
Alexei Ponikarovsky – 33 zápasů, 7+11 – Jeho příchod z Caroliny pomohl jak jemu, tak New Jersey. Hned v prvním zápase s Flyers dal branku, když tečoval střelu Taorminy. Teď se společně s týmem těší na play-off, kde bude také chtít potěšit trenéra a hlavně fanoušky.
Jacob Josefson – 41 zápasů, 2+7 – Kdyby v sezóně proměnil všechny 100% šance do kterých se dostal, určitě by se v kolonce gólů objevilo číslo 10 a více. V závěru sezóny se ovšem dostal do pořádné formy, ale bohužel bude týmu chybět z důvodu zranění zápěstí.
Ryan Carter – 65 zápasů, 4+4 – V posledních zápasech se dostal do slušné formy, jinak to nebyl příliš platný hráč. Pokud bude hrát v play-off a udrží si svou poslední formu, mohl by být ale dobrým členem tzv. forčekující lajny.
Travis Zajac – 15 zápasů, 2+4 – Většinu sezóny zmeškal kvůli zranění. Klíčový centr se ovšem po svém návratu dostal opět do dobré formy a v New Jersey jsou tak opravdu rádi, že ho mají zpět zrovna na play-off.
Mattias Tedenby – 43 zápasů, 1+5 – Nepříliš výrazný, čekalo se od něj možná trochu více, přesto celkem zklamal a ve druhé polovině sezóny hrál spíše na farmě v Albany. Tam také zůstane i po dobu play-off s největší pravděpodobností.
Steve Bernier – 32 zápasů, 1+5 – Bodově také nepříliš výrazný, ovšem kvalitní člen forčekující lajny. Silový typ hráče, který by mohl být v play-off také použitelný.
Brad Mills – 27 zápasů, 0+1 – Nevýrazný a nepotřebný centr. Moc se od něj nečekalo, ale přesto ničím neupoutal. Na farmě je jeho správné místo.
Cam Janssen – 48 zápasů, 0+1 – Bitkař je prostě bitkař. Nikdy nebude sbírat body, přesto trestné minuty ano. V play-off si tak asi moc nezahraje.
Stephen Gionta – 1 zápas, 1+0 – Odehrál pouze poslední zápas v sezóně a blýskl se gólem i velmi dobrým výkonem.

Steven Zalewski – 7 zápasů, 0+0 – Moc toho neodehrál. Když už nastoupil, nevynikal, a tak zřejmě po dobu play-off bude na farmě.
Tim Sestito – 18 zápasů, 0+0 – Podobně jako Zalewski, ovšem s větším počtem zápasů. Šancí dostal více, nevyužil je, a tak má zřejmě smůlu.
Vladimir Zharkov – 4 zápasy, 0+0 – Téměř vůbec si nezahrál.
Eric Boulton – 51 zápasů, 0+0 – Nejméně užitečný člen týmu, možná i celé NHL. Bitkař, který ovšem většinu soubojů prohraje a s pukem mu to příliš nejde. Zřejmě si také nezahraje.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?