Peklo / Reporty / Florida Panthers 2:3 New Jersey Devils
Devils i díky skvělé první třetině porazili Floridu a ujímají se vedení v sérii. Pro Martina Brodeura to byla 100. výhra v play-off!

Florida Panthers 2:3 New Jersey Devils

Již první třetina nabídla velice zajímavý hokej. Ve druhé mintuě vyslal dobrý pokus Bergenheim, ale Brodeur vyrazil betony puk. Následně se trio Ponikarovsky, Bernier a Henrique snažili prosadit, ale brankář Theodore spolu s obranou situaci ustáli. Následně se do úniku dostal Patrik Eliáš, ale Theodore jeho střelu dobrým zákrokem nepustil za svá záda. O pár chvil později se do přečíslení 2 na 1 dostal Kovalchuk se Zajacem – prvně pálil Zajac a poté se “Kovy” snažil dorazit puk, ale Theodore stále odolával. Odolal i následné další šanci Devils, kdy pálil Sýkora a puk chtěl dorazit Zubrus. Na co už nestačil, byla šance Eliáše v 7. minutě. V den svých narozenin se dostal do velké šance zcela nehlídaný u Theodora, kterého si parádně “vykoupal” a poslal Devils do vedení 0:1. Panthers mohli ovšem vyrovnat, dobré příležitosti měli postupně Wolski a Sturm, ale ani jeden neuspěl. New Jersey poté dostalo výhodu 4-minutové přesilové hry. Především v druhé polovině se Devils nadechli k obrovskému náporu. Celkově v této přesilovce zaznamenali 9 střeleckých pokusů, mezi nejnebezpečnější patřili pokusy Zajaca, Kovalchuka, Pariseho a Sýkory. Ovšem až ten devátý skončil gólem – v 15. minutě poslal Clarkson přihrávku přes obránce a Zubrus jel sám na Theodora, kterého propálil – 0:2. O chvilku později se naskytla další šance. Carter s Clarksonem jeli do přečíslení 2 na 1 a prvně jmenovaný se odhodlal ke střele, která skončila již třetím gólem v síti Floridy! V závěru třetiny měl šanci na snížení Wojtek Wolski, ale nedal a tak to bylo po třetině 0:3 pro Devils. Zajímavá byla také bilance střel – 9:26 pro New Jersey!

Druhá třetina už vypadala úplně jinak. Florida zlepšila hru a od začátku byla mírně lepší. Ve 23. minutě Wolski zavezl puk před branku a Matthias dorážel, ovšem neúspěšně. O pět minut později se protlačil Sean Bergenheim před Brodeura a tentokrát už jeho akce skončila gólem, bylo tedy sníženo 1:3. Dlouho se nic nedělo, až ve 36. minutě, kdy měli Panthers přesilovku, se po pasu Samuelssona dostal do šance Versteeg a snížil na rozdíl jediné branky. Panthers byli zpět ve hře a šanci měli například v závěru druhé třetiny, kdy v přesilovce pálil dobře Fleischmann, ale Brodeur jeho střelu vyrazil betony.

Ve třetí třetině se dlouho nic nedělo a hrálo se téměř bez přerušení. V 50. minutě střílel opět Fleischmann, ale opět se brankář Devils prezentoval dobrým zákrokem betony. Po delší době se dostali do šance i Devils, Kovalchuk v přečíslení 2 na 1 uvolnil Pariseho, ten ovšem svou velkou šanci nevyužil. O pár chvil později Kovalchuk nabíjel na modrou postupně Židlickému a Salvadorovi, ale ani jedna ze střel za Theodorem neskončila. V 55. minutě vyslal dělovku od modré Kulikov, ale ani z té nepadl vyrovnávací gól. Devils poté dostali možnost odskočit do vedení 4:2 v přesilovce, Clarkson měl velkou šanci, ale neproměnil. Následovala po chybě Wolského další nevyužitá příležitost, kterou měl tentokrát Parise. V závěru Florida zkusila hru bez brankáře, která jim ovšem vyrovnávací branku nepřinesla.

28. Bergenheim (Goc, Samuelsson), 36. Versteeg (Samuelsson, Fleischmann) – 7. Eliáš (Zubrus), 15. Zubrus (Clarkson, Brodeur), 15. Carter

Hvězdy zápasu: 1. Dainius Zubrus, 2. Patrik Eliáš, 3. Sean Bergenheim