Peklo / Play-Off 2012 / Florida Panthers 4:2 New Jersey Devils
Stav série – 1:1 (2:3, 4:2). Panthers tentokrát vylepšili start do zápasu a díky výhře 4:2 vyrovnali sérii.

Florida Panthers 4:2 New Jersey Devils

Stav série – 1:1 (2:3, 4:2). Panthers tentokrát vylepšili start do zápasu a díky výhře 4:2 vyrovnali sérii.

Vstup do zápasu se domácím vydařil naprosto dobře. Již po 11 sekundách hry si vybojovali přesilovku, kterou dorážkou střely Samuelssona využil Stephen Weiss. V šesté minutě Zubrus předložil dobrý pas Kovalchukovi do šance, ale tomu se v rozhodující moment zlomila hokejka. Další velkou šanci měli Devils o pár chvil později. Parise se výborně probil ke střele, kterou Theodore vyrazil ke Kovalchukovi, jenž z následné dorážky trefil tyčku. V 18. minutě se dostali Devils do přečíslení 3 na 1, společně unikl Gionta, Zajac a Kovalchuk, ale trojice útočníků ztroskotala na nedobrých přihrávkách. V závěru třetiny byli vyloučení Clarkson a Ponikarovsky, velkou šanci v dvojnásobné přesilovce měl Fleischmann, ale ten těsně minul Brodeurovo klec.

Přesilovka 5 na 3 tak pokračovala i ve druhé třetině. V ní Brodeur nejdříve chytil střelu Versteega a dorážku Fleischmanna, následně nebezpečný pokus Garrisona. Ten pálil i při následující šanci a u dorážky byl opět úspěšný Weiss – 2:0. Následovala přesilovka Devils, ale Panthers si při ní vytvořili další šanci. Tomáš Kopecký se ocitl sám před Brodeurem, ale třetí gól nedal. Ve 28. minutě unikal sám na Theodora Bernier, ale neměl dostatečnou rychlost a tak jeho střela nebyla příliš nebezpečná. Další velkou šanci měl osamocený Parise po pasu Kovalchuka, ale Theodore si připsal další výborný zákrok. Ve 35. minutě pálil Marcel Goc a překonal Brodeura, Florida tak vedla již 3:0.

Třetí třetinu začali lépe Devils. Hned po 48 sekundách snížil Travis Zajac na rozdíl dvou branek. O chvíli později padl další gól. Henrique od mantinelu našel výborně Kovalchuka a ten již neměl problém skórovat. Následně se ovšem Florida mohla dostat zpět do vedení o dva góly, velkou šanci měl Versteeg, ale Brodeur i s velkým štěstím nebyl překonán. 6 minut před koncem Usphall využil otevřené obrany New Jersey a zakončoval zcela sám před Brodeurem, ten ale stále držel naději pro svůj tým. V 58. minutě byl před Theodorem v obrovské šanci Parise, ale brankář Floridy podržel svůj tým. Definitivní tečku za zápasem udělal gólem do prázdné Fleischmann.

Florida Panthers 4:2 New Jersey Devils
1. Weiss (Samuelsson, Versteeg), 23. Weiss (Goc, Garrison), 35. Goc (Campbell, Bergenheim), 60. Fleischmann – 41. Zajac (Greene, Ponikarovsky), 43. Kovalchuk (Henrique)

Hvězdy zápasu: 1. Stephen Weiss, 2. Marcel Goc, 3. Ilya Kovalchuk

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

První den na ledě, Blackwood nedokončil trénink. Co se stalo?

Hned první den v novém roce se hráči po dlouhé pauze dostali na led. První trénink byl rozdělen na dvě části, aby se hráči společně nepotkali a byly tak dodrženy pravidla opatření proti šíření viru Covid-19. Skupiny byly rozvrženy takto, můžete si sami přesunem zobrazit vybranou skupinu: Jak již byly uvedeno ve včerejším článku, Jack …

4 komentáře

  1. Škoda, že Devils nehráli pořád tak čistě, jako v předchozích zápasech, teď se to těžce nevyplatilo…

Ďáble, co na to říkáš...?