Peklo / Play-Off 2012 / Florida Panthers 3:0 New Jersey Devils
Stav série – 3:2 (2:3, 4:2, 4:3, 0:4, 3:0). V nepříliš záživném zápase vyhrála Florida 3:0 a vybojovala si mečbol.

Florida Panthers 3:0 New Jersey Devils

Začátek naznačoval, že dnes se o žádný gólový zápas jednat nebude. První šanci měl v 7. minutě Bergenheim, jenž byl zcela osamocený před Brodeurem. Ten ovšem předvedl výborný zákrok. Další dobrý střelecký pokus zaznamenal Fleischmann, ovšem neuspěl. V polovině třetiny měli Devils výhodu jednoho muže, během níž zaznamenali dobré šance Kovalchuk s Clarksonem, ale ani jeden Theodora nepřekonal. Další velké šance Devils měli Eliáš se Sýkorou, ale na Theodora recept nenašli. V 15. minutě Pariseho střelu tečoval Zajac, brankář Floridy předvedl reflexivní zákrok a puk vyrazil. A aby toho nebylo málo, v závěru třetiny měl ještě šanci Sýkora a opět nedal.
Střely: 11:11

Druhá třetina začala obdobně. Nejdříve se do příležitosti probojoval Zajac, nedal. Poté předvedl akci Henrique, ale zakončení nevyšlo. Poté se dostali do šancí Panthers. Nejdříve v přečíslení 2 na 1 střílel Madden, Brodeura nepřekonal. Poté měl další velkou šanci Bergenheim a Marty měl co dělat, aby vše pochytal. Na co už nestačil, byla přesilovková střela Versteega z úhlu – ve 25. minutě šla Florida do vedení 1:0. Ve 34. minutě mohla Florida ve čtyřminutové přesilovce odskočit do dvoubrankového vedení. Velkou šanci měl Fleischmann a rovnou dvakrát. Nejprve unikal, ale Brodeur vystrčil včas svoji hokejku. Následně v úniku 2 na 1 vystřelil a Brodeur opět vyrazil.
Střely: 12:6

Na začátku třetí třetiny v přesilovce měl šanci Versteeg, ale jeho pokus Marty vykopl. O chvíli později v dobré pozici před brankou neuspěl Zubrus. Další dobrý zákrok brankáře Devils byl ve 44. minutě. Campbell střílel a Brodeur, ač neviděl, střelu chytil. Devils se začínali nadechovat k náporu a chtěli vyrovnat na 1:1, mohl se o to postarat při své šanci ve 48. minutě Zajac anebo v 53. minutě Kovalchuk. Jenže obrovská chyba přišla v 54. minutě, kdy se Brodeur nedohodl se Salvadorem a za brankou jim sebral puk Versteeg a nahrál na Upshalla, tne měl prázdnou a bylo to 2:0. V 56. minutě měl dvě velké šance Kulikov, ale Brodeur stále držel naději pro svůj tým. Tu jim dávala i přesilovka 6 na 4 dvě minuty před koncem. Jenže přibližně 30 sekund před koncem chyboval na modré Kovalchuk a následně fauloval unikajícího Kopeckého, z čehož resultoval technický gól na závěrečných 3:0.
Střely: 10:13