Peklo / Play-Off 2012 / Představení soupeře – New York Rangers

Představení soupeře – New York Rangers

Tak to bude finále konference jak se patří! New Jersey se v něm postaví proti svému odvěkému rivalovi z Manhattanu, New York Rangers! Pojďme si o soupeři říct něco více.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Na svůj první vzájemný zápas musely tyto týmy čekat až do konce prosince. První derby po 1 minutě a 47 sekundách zažilo už tři bitky. V 16. minutě poté skóroval Zajac. Jenže Rangers díky gólům Anisimova, Hagelina a dvoum trefám Gáboríka otočili zápas pro svůj tým. 1:4

Druhý zápas hraný v Prudential Center nabídl parádní bitvu, jaká derby přísluší. Rangers vedlo díky brance Stralmana, ve druhé třetině ovšem vyrovnal Parise. Ve třetí třetině poslal hosty zpět do vedení Boyle, vyrovnal Kovalchuk. V 57. minutě skóroval Del Zotto a Rangers opět vedli. 48 sekund před koncem po šťastném odrazu od zadního mantinelu vyrovnal Clarkson a nájezdy už patřili New Jersey. 4:3sn.

Třetí zápas hraný o týden později v Madison Square Garden už tolik branek nepřinesl. Úvod zápasu patřil opět bitkám, rukavice za New Jersey shodili Boulton a Janssen. V 9. minutě padla první a také jediná branka v utkání, postaral se o ní hrdina minulého zápasu David Clarkson. Brodeur i přes 30 střel Rangers udržel čisté konto. 1:0

Čtvrtý zápas byl asi nejméně záživný. Rangers doma chtěli odčinit předchozí prohru 0:1 a povedlo se jim to dokonale. Góly Hagelina a Callahana pomohli k výhře 2:0. Na střely to bylo 15:13 pro Rangers, není tak divu, že oba týmy spíše spoléhali na své obrany. 0:2

Pátý zápas nabídl suverénní hru od New Jersey. Po 49 sekundách se trefil Kovalchuk, ve druhém dějství ovšem srovnal Stepan. Třetí třetina patřila Devils – postupně se trefili Clarkson, Carter a do prázdné branky Patrik Eliáš. 4:1

Z šestého zápasu fanouškům utkví v paměti především začátek. Hned tři bitky byli k vidění po vhození úvodní bule. Rozhodčí rozdal po 3 sekundách 40 trestných minut. Zápas tentokrát spíše patřil domácím Rangers, za Devils skórovali Češi Eliáš a Sýkora, to ale nestačilo na branky Dubinského, Girardiho, Zuccarella a Stepana. 2:4

Vzájemná bilance z této sezóny je tak vyrovnaná 3:3.

Hvězdy týmu soupeře:
Nejproduktivějším hráčem vítěze Východní konference byl v základní části Marián Gáborík, který v 82 zápasech nasbíral 76 bodů. S 10 bodovým odstupem za ním je nejdražší posila Brad Richards, který je zároveň s 11 body nejproduktivnější hráč týmu z Manhattanu v play-off. Na třetí pozici je Ryan Callahan, jenž v 76 zápasech měl 29 gólů a 25 asistencí. Jednoznačně nejpřínosnějším obráncem je díky svým ofenzivním choutkám Michael Del Zotto, přesilovkový bek.

Brankáři:
Zde tkví asi nejsilnější zbraň tohoto týmu – Henrik Lundqvist. Velký kandidát na Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL. V základní části odchytal 62 zápasů, v nichž měl úspěšnost zákroků 93% a průměr obdržených branek na zápas 1,97. Záda mu kryje Martin Biron, který odchytal v základní části 21 zápasů s úspěšností 90,4%.

Termíny zápasů:
1. Rangers : Devils – V noci z 14.5. na 15.5. v 2:00 našeho času.
2. Rangers : Devils – V noci z 16.5. na 17.5 v 2:00 našeho času.
3. Devils : Rangers – Večer 19.5. v 19:00 našeho času.
4. Devils : Rangers – V noci z 21.5. na 22.5. v 2:00 našeho času.
případný 5. Rangers : Devils – V noci z 23.5. na 24.5. v 2:00 našeho času.
případný 6. Devils : Rangers – V noci z 25.5. na 26.5. v 2:00 našeho času.
případný 7. Rangers : Devils – V noci z 27.5. na 28.5. v 2:00 našeho času.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Nedělní večer okoření zápas proti Red Wings

Víkendový dvojzápas uzavře utkání proti Detroit Red Wings, úvodní vhazování je naplánováno na 19:00 SEČ. Dnešní zápas v Prudential Center je poprvé od 13. února 2020, tehdy Ďáblové vyhráli 4:1. Dnešní zápas se bude opakovat příští týden, kdy Devils zakončí tuto sezonu na domácí půdě. Oba celky do letošního play off nezasáhnou, půjde tedy o …