Peklo / Play-Off 2012 / New Jersey Devils 3:2 OT1 New York Rangers
Stav série – 4:2 (0:3, 3:2, 0:3, 4:1, 5:3, 3:2). Ďáblové si do Prudential Center přiváží vedení v sérii 3-2 a můžou dnes potvrdit svůj postup do finále Stanley Cupu!

New Jersey Devils 3:2 OT1 New York Rangers

Stav série – 4:2 (0:3, 3:2, 0:3, 4:1, 5:3, 3:2). Ďáblové si do Prudential Center přiváží vedení v sérii 3-2 a můžou dnes potvrdit svůj postup do finále Stanley Cupu! Rangers začali poměrně tvrdě, což se ovšem předpokládalo, ale Devils se nenechali zastrašit a v prvních minutách měli více ze hry. První střelou zápasu se blýsknul Ilya Kovalchuk, který nastřelil horní tyčku, po nahrávce Pariseho v akci 2 na 1. Ve 3. minutě byl vyloučen Bryce Salvador za vysokou hůl. Přesilovka zůstala bez využití a Devils pokračovali ve své aktivitě. Následoval rychlý sled událostí, které ovšem skóre neměnily –  ani nastřelená horní tyč, tentokráte od Zubruse. První gólovou akcí se zapsala 4. řada v čase 9:55, která opět hraje ve skvělé formě. Blafák Gionty, který se dostal do nájezdu proti Lundquistovi ještě gólem neskončil, ale díky důrazu Cartera skončil puk v bráně 1-0. Poté převzal otěže zápasu částečně i soupeř, ovšem byli přibrzděni, když ve 12. minutě hráli svou první přesilovku i Ďáblíci. Po naprosto ukázkové kombinaci, do které se zapojilo všech 5 hráčů, skončila gólem Ilyi Kovalchuka a Ďáblové vedli 2:0! Dvě a půl minuty před koncem 1. třetiny byl vyloučen Hagelin za atak Martyho v brankovišti. Přesilovka byla sehrána slušně, ale skóre se již nezměnilo. Po 1. třetině stav 2:0, počet střel 14:14.

V čase 21:23 hráli Ďáblové oslabení po faulu Ponikarovskeho. Tu hosté sehráli mnohem lépe než tu první, ale Marty udržel čisté konto. I po oslabení zůstali ale Ďáblové v mírném útlumu a hosté si vypracovali pár slušných šancí a Peter DeBoer si vzal oddechový čas. To našim borcům pomohlo a opět převzali iniciativu. To vyústilo ve vyloučení za hokejku v Bernierově tváři a Devils hráli svou 3. přesilovku. Ta se ovšem moc nepovedla a skóre zůstalo beze změny. Ta nastala až v polovině zápasu, kdy v čase 29:47 snížil na 2:1 Fedotenko. Stalo se, co jsme si přáli ze všeho nejméně. Ve 34. nahodil Girardi puk od modré, který po šťastné teči Callahana a odrazu od tyčky skončil v bráně a bylo srovnáno 2-2. V závěru třetiny zůstali Ďáblové pod tlakem, ale ke změně skóre už naštěstí nedošlo. Střely 21:27.

Ve 3. třetině se ďáblové vrátili alespoň částečně ke své hře z první třetiny, zvýšili obrátky s častější střelbou a byli o něco lepším týmem. Ve 49. minutě, po zbytečném faulu Cartera, Devils hráli oslabení. V první minutě oslabení jsme měli obrovské štěstí a Marty výbornými zákroky podržel. Druhou minutu již Ďáblové s přehledem dokázali uhrát s pukem na holi. 7. minut do konce 3. třetiny se do samostatného úniku dostával Anisimov, ale Marty jej ve spolupráci s Markem Židlickým zneškodnil. Do konce 3. třetiny již ke změně nedošlo, a tak nás čeká prodloužení! Rangers byli střelecky opět aktivnější. 26:35.

Adam Henrique nás ušetřil, a již po minutě 1. prodloužení rozhodl o postupu New Jersey Devils do finále Stanley Cupu!

New Jersey Devils 3:2 OT1 New York Rangers
11. R. Carter (Gionta, Bernier), 14. I. ovalchuk (Clarkson, Zubrus), 30. Fedotenko (Mcdonagh, Richards), 34. Callahan (Girardi, Mcdonagh), 62. A. Henrique (Kovalchuk, Ponikarovsky)

Střely: 35:2
Vyloučení: 3:3
Hvězdy zápasu: 1. A. Henrique, 2. Callahan, 3. M. Brodeur


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

První den na ledě, Blackwood nedokončil trénink. Co se stalo?

Hned první den v novém roce se hráči po dlouhé pauze dostali na led. První trénink byl rozdělen na dvě části, aby se hráči společně nepotkali a byly tak dodrženy pravidla opatření proti šíření viru Covid-19. Skupiny byly rozvrženy takto, můžete si sami přesunem zobrazit vybranou skupinu: Jak již byly uvedeno ve včerejším článku, Jack …

Ďáble, co na to říkáš...?