Peklo / Play-Off 2012 / Los Angeles Kings 6:1 New Jersey Devils
Stav série 4:2 (2:1 OT1, 2:1 OT1, 4:0, 1:3, 1:2, 6:1). Tým Los Angeles Kings využil svůj 3. mečbol a poprvé v historii získali Králové Stanleyův pohár. Soupeři tímto gratulujeme, ale především děkujeme naším Ďáblům a také fanouškům, kteří s námi probděli spoustu nočních a ranních hodin sledováním našich oblíbenců. DĚKUJEME!

Los Angeles Kings 6:1 New Jersey Devils

Stav série 4:2 (2:1 OT12:1 OT14:0, 1:3, 1:2, 6:1). Tým Los Angeles Kings využil svůj 3. mečbol a poprvé v historii získali Králové Stanleyův pohár. Soupeři tímto gratulujeme, ale především děkujeme naším Ďáblům a také fanouškům, kteří s námi probděli spoustu nočních a ranních hodin sledováním našich oblíbenců. DĚKUJEME!

Poslední zápas sezony 2011/2012, což jsme ještě v té době nevěděli, začal mírnější převahou domácích, což bylo dáno i brzkou přesilovkou domácích po vyloučení Antona Volchenkova. Ďáblové se ovšem svou hrou za pár minut soupeři vyrovnali. v 10. minutě ovšem nastal, jak se později ukázalo, klíčový okamžik celého zápasu a tím defacto i celé série. Steve Bernier dohrál souboj za Quickovou brankou takovým způsobem, že si vysloužil trest 5 minut + do konce utkání. V tomto 5-ti minutovém oslabení Ďáblové 3x inkasovali a bylo prakticky rozhodnuto. Postupně se trefili ve 12. minutě kapitán domácích Brown, v minutě 13. Carter a na úplném konci v 16. minutě zápasu se trefil Lewis. Do konce 1. třetiny již k další změně nedošlo a Ďáblíky čekal velmi složitý úkol. Počet střel 13:4.

2. třetina začala opět tlakem domácích, kteří již nechtěli ponechat nic náhodě. Krátce po začátku, v čase 21:30 se svým druhým gólem trefil Carter a Kings vedli již 4:0. Tato třetina již nebyla tak bláznivá jako první, ale zhruba minutu před jejím koncem se podařilo ještě snížit Adamu Henriqueovi 4-1. Ani počet střel již nebyl na takovém čísle jako v předchozí třetině a byl 8:6.

Ve 3. třetině Ďáblové soupeři nechtěli nic darovat a neustále bojovali. Výsledkem ale již žádný gól na straně Devils bohužel nebyl. Naopak Králům se podařilo skórovat ještě dvakrát. V čase 56:15 se podruhé trefil, do prázdné brány, Lewis a posledním nahozením od modré čáry stvrdil zisk trofeje Greene. V konečném součtu tedy Králové zvítězili 6:1, poměr střel 8:4 hovořil ve prospěch Ďáblů, kteří ani za stavu 4:1 nesložili zbraně, ale bohužel k obratu to nevedlo.

12. Brown, 13. Carter, 16. Lewis, 22. Carter, 39. Henrique, 57. Lewis, 57. Greene

Střely: 25:18
Vyloučení: 3:9

Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Carter, 3. Doughty