Peklo / Hráči / Devils – UFA a RFA hráči
Sezóna skončila. Druhý nejlepší tým NHL (dá se tedy říct, že na světě) New Jersey Devils se stejně jako ostatních 29 týmů z nejlepší hokejové soutěže může podívat na dovolenou. Jenže pro manažera Lou Lamoriella teprve “sezóna” začíná. Bude se jednat o kontraktech.

Devils – UFA a RFA hráči

Sezóna skončila. Druhý nejlepší tým NHL (dá se tedy říct, že na světě) New Jersey Devils se stejně jako ostatních 29 týmů z nejlepší hokejové soutěže může podívat na dovolenou. Jenže pro manažera Lou Lamoriella teprve “sezóna” začíná. Bude se jednat o kontraktech.

UFA hráči:
Do 1. července musí následující hráči podepsat smlouvu s New Jersey, jinak budou k dispozici pro všechny ostatní kluby.

Petr Sýkora – Překvapivě velmi vydařený návrat do NHL zažil tento rodák z Plzně. Byl rád, že dostal vůbec šanci. Teď by rád dostal novou smlouvu.
Zach Parise – Po 7 sezónách strávených v New Jersey to vypadá na odchod. Tuto sezónu byl kapitánem, dařilo se mu, s týmem došel až do finále Stanley Cupu, přesto ale není 100%, že zůstane. Zach ovšem dodal, že o nabídce Devils by rozhodně uvažoval.

Cam Janssen – Bitkař. Nic než to. V této sezóně měl pouze jednu asistenci ve 48 zápasech. Pokud zůstane tak jen z důvodu chránění hvězd.
Ryan Carter – Platný centr do čtvrté formace, taktéž se nebojí poprat. Po přestupu z Floridy zlepšil týmu procentuální úspěšnost na vhazování. Zvlášť v play-off se mu zadařilo.
Alexei Ponikarovsky – Ukrajinský útočník po příchodu z trápící se Caroliny ožil a byl platným hráčem. Smlouvu by si taktéž zasloužil.
Steve Bernier – Silový útočník, jehož forma v play-off výrazně vzrostla. Bohužel nerad bude vzpomínat na poslední zápas s LA, kde byl vyloučen na 5 + do konce a během té doby dali Kings tři branky.
Bryce Salvador – Nejlepší hráč nejen obrany, ale možná i týmu. Rozhodně jeden z nejlepších. Bodově i herně zažil výbornou sezónu a rozhodně na ní bude často vzpomínat.
Martin Brodeur – Co o něm napsat? Brankářská legenda na sklonku své kariéry. Sám ještě neví, zda si dá v New Jersey poslední sezónu či ukončí svou bohatou kariéru.
Johan Hedberg – Moose. Mooooooooose. Ikdyž to zní jako bučení, je to skandování jeho přezdívky. V New Jersey je oblíbený, ale věk už má také vysoký. Uvidíme, zda si budou chtít v organizaci ponechat dva starší brankáře.
Peter Harrold – Obránce, který má ofenzivní choutky a hodí se na přesilovky. Bohužel mu to tam moc nepadá. Nebyl tudíž příliš výrazný a tak se neví, zda vůbec nabídku na smlouvu dostane.
Tim Sestito – Jeho konec v týmu by New Jersey neoslabil. Tento útočník totiž své šance v hlavním týmu nevyužil a na farmě získával spíše čísla nahoru do kolonky trestných minut.
Brad Mills – Taktéž své šance v hlavním týmu nevyužil a to odehrál ještě více zápasů než Sestito. Buď prodlouží a zůstane na farmě v Albany anebo odejde.
Stephen Gionta – Překvapení závěru sezóny. Nastoupil do 82. zápasu a vstřelil v něm branku, v play-off poté nastupoval jako člen skvělé čtvrté formace a připsal si 7 bodů (3+4). V New Jersey si tohoto levného útočníka určitě budou chtít udržet.

RFA hráči:
Pokud do 1. července neprodlouží se svým klubem, budou tzv. chráněnými volnými agenty. To znamená, že v případě dostání nabídky od jiného týmu, má jejich původní tým šanci je získat zpět na svou stranu tím, že nabídnou takzvanou kvalifikační nabídku. Hráči s platem pod $660,000 musí dostat 110% jejich loňského platu, hráči od $660,000 do $1,000,000 105% a hráči s větším platem 100%.

Jay Leach – V této sezóně hrál obránce pouze na farmě, ve 21 zápasech měl 2 asistence. Zálaží tedy pravděpodobně na trenérech farmářského týmu, zda si ho budou chtít ponechat.
Matt Taormina – V letošní sezóně si tento 25letý obránce zahrál v NHL 30 zápasů, během nichž vstřelil jednu branku a připsal si 6 asistencí. Zbylých 33 zápasů odehrál na farmě v Albany.
Mark Fayne – Obránce, který nevynechal ani jeden zápas jak v základní části, tak v play-off. Pravidelně nastupoval ve třetím obranném páru a vstřelil 4 góly, všechny v základní části.

Vladimir Zharkov – Na farmě špatně nehrál, přesto v hlavním týmu dostal šanci pouze ve 4 zápasech. Uvidíme, jestli tento mladý ruský forvard dostane vůbec nabídku z NHL, či půjde do Evropy.
Matt Corrente – V hlavním týmu se vůbec neobjevil, odehrál pouze 39 zápasů v Albany. Je schopný hrát jak v obraně, tak na pravém křídle. Svůj potenciál v minulých sezónách neprokázal, přestože byl v roce 2006 draftován v prvním kole.
Timo Pielmeier – Německý brankář už si nové angažmá našel. Vrací se domů, do druholigového týmu Landshut Cannibals. V Albany odchytal pouze 2 západy, jinak chytal za “druhou” farmu (farmu farmy, jinak řečeno), za Elmira Jackals v ECHL.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊