Peklo / Hráči / Novinky
Rychlé novinky z tábora druhého nejlepšího týmu uplynulé soutěže NHL, New Jersey Devils. Souhrn toho nejpodstatnějšího z posledních dnů.

Novinky

Rychlé novinky z tábora druhého nejlepšího týmu uplynulé soutěže NHL, New Jersey Devils. Souhrn toho nejpodstatnějšího z posledních dnů.

Harri Pesonen – Finský útočník se stal novou posilou Devils. Rodák z Muurame odehrál loňskou sezónu doma za JYP Jyväskylä, tedy za mistra SM-liigy. Tu vyhrál i v roce 2009. Za národní tým si připsal tři starty na EHT, ve kterých vstřelil dvě branky.
Nastupuje na levém křídle a mezi jeho přednosti patří dobrá kontrola puku, skvělé bruslení, dobrá střela a cit pro střelecké příležitosti. Někdy ovšem svou práci odmaká stylem “aby se neřeklo”.
Počítá se s ním spíše na farmu do Albany, ale v kempu dostane šanci vybojovat si místo v hlavním týmu. Podaří se mu to?

Akce Harriho Pesonena v SM-liize proti Espoo Blues

Zach Parise – 27-letý kapitán se spojuje s odchodem do Minnesoty. Wild na něj údajně podají nabídku, kterou nikdo nepřeplatí. Otázkou ovšem je, zda se mu bdue chtít jít do týmu, který vyznává defenzivní styl a nemá zrovna velké šance na Stanley Cup. Je to také ovšem jeho rodné místo a v červenci tam plánuje svatbu. On sám ovšem řekl, že prioritou pro něj je zůstat v New Jersey.
Zájem má také například Detroit.

Petr Sýkora – On sám cítí, že pro svůj návrat do NHL udělal vše. Málokdo čekal, že si nejlepší soutěž na světě ještě zahraje, ale on to dokázal. Prohlásil, že by chtěl zůstat s Devils, jelikož to tu miluje. Ani on sám ale neví, jak to bude vypadat v následujících dnech.

Martin Brodeur – Brankářská legenda nás bude napínat až do posledního dne. Má v plánu oznámit případné pokračování kariéry až 1.7. Připustil ovšem pouze dvě možnosti: Buď bude pokračovat v New Jersey, anebo ukončí svou hokejovou kariéru.

Draft – Lou Lamoriello, manažer Devils, prohlásil, že tým se první volby nevzdá. Za trest při podepisování smlouvy pro Ilyu Kovalchuka se tak budou muset své první volby vzdát tak příští rok anebo ten další. Proč ale Lamoriello “nezahodil” tu letošní, když Devils začnou až na 29. místě? Je za tím něco víc? Uvidíme.
Pořadí voleb New Jersey v draftu 22. – 23. 6. 2012, Pittsburgh: 29., 60., 90., 96., 135., 150. a 180.
Může ovšem ještě dojít k případné výměně draftových pozic.

Video-shrnutí sezóny 2011/2012

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊