Peklo / Hráči / Draft 2012
V Pittsburghu se uskutečnil draft NHL 2012 a my si pojďme v tomto článku shrnout, co se v něm stalo. Seznámíme se s průběhem prvního kola a podrobněji si popíšeme hráče vybrané skauty Devils. A můžeme jen hádat, jaká je čeká budoucnost v NHL.

Draft 2012

V Pittsburghu se uskutečnil draft NHL 2012 a my si pojďme v tomto článku shrnout, co se v něm stalo. Seznámíme se s průběhem prvního kola a podrobněji si popíšeme hráče vybrané skauty Devils. A můžeme jen hádat, jaká je čeká budoucnost v NHL.

Než se začneme věnovat samotným hráčům, je nutné říci, že příští draft NHL se bude konat v Prudential Center, v aréně New Jersey Devils.

První kolo (ostatní týmy):
Edmonton draftoval potřetí za sebou jako první a zvolil jako jedničku draftu ruského útočníka Naila Yakupova, který působil v OHL za tým Sarnia Sting.
Nejvýše draftovaným obráncem byl na druhém místě Ryan Murray, kterého z týmu Everett Silvertips draftoval Columbus.
Na devatenáctém místě byl draftován ruský brankář Andrei Vasilevski, vybrali si ho Lightning z týmu Tolpar Ufa, z ruské juniorské ligy.
Na Slováky se v prvním kole nedostalo, Češi se dostali hned dvakrát. Radek Faksa z Kitcheneru byl vybrán Dallasem a Tomáš Hertl ze Slavie Praha byl vybrán San Jose.

Volby New Jersey Devils:

První kolo – Stefan Matteau – 18-ti letý rodák z Chicaga loni působil ve dvou týmech. V USHL hrál za USNTDP Juniors a v USDP hrál za americký tým do 18 let. Příští sezónu, pokud se neprosadí do NHL, ho čeká angažmá v QMJHL za Blainville-Boisbriand Armada.
Jeho otec Stéphane hrál ve své kariéře mimo jiné za rivala Rangers. “Po zaznění mého jména jsem obejmul otce a seběhl dolů. Myslím, že je za mě šťastný. Pokud bych šel k Rangers, kteří volili předtím, byl by na mě velký tlak. Myslím, že je to takhle dobré a jsem rád, že jsem Devil.” řekl 29. letos draftovaný hráč.
“Dnes to byl nejdelší den v mém životě, ale vše už skončilo a já jsem moc pyšný.” dodal útočník s pěti starty za americký tým do 17 let. “Jsem vysoký silový hráč, umím to s pukem, mám dobrou střelu a hraji na hranici svých možností. Některé týmy to mají rádi a já bych rád hrál solidní univerzální hru.”

Druhé kolo – Damon Severson – Rodák z kanadského Melville hrál jakožto obránce za tým Kelowna Rockets hrající WHL. Hrál také na posledním MS 18-ti letých, kde odehrál celkem 7 zápasů, připsal si 2 asistence a získal se svým týmem bronzovou medaili.

Třetí kolo – Ben Johnson – Nedávno 18-ti letý centr působil loňskou sezónu v OHL za tým Windsor Spitfires, kde si v 68 zápasech připsal 38 bodů za 18 branek a 20 asistencí. V play-off doplatil na vypadnutí týmu v prvním kole a odehrál tak pouze 4 zápasy, kde zaznamenal 2 asistence.

Čtvrté kolo – Ben Thomson – Kanadský tvrďák z týmu Kitchener Rangers byl draftován celkově jako 96. V uplynulé sezóně si připsal v 67 zápasech 41 bodů a až 137 trestných minut. Využívá tak své tvrdé hry a mohl by být v budoucnu platným hráčem v NHL.

Páté kolo #1 – Graham Black – Další útočník, rodák z kanadské Reginy, hrál ve WHL za Swift Current Broncos a v 71 zápasech dal 17 branek a přidal 33 asistencí, celkově tedy 50 bodů.

Páté kolo #2 – Alex Kerfoot – Nejlepší nováček uplynulé sezóny v BCHL. Tento pravý křídelník/centr nastoupil i v All-star týmu sezóny a dostal cenu pro nejslušnějšího hráče ligy. 69 bodů v 51 zápasech – to je jeho vizitka ze sezóny 2011/12.

Šesté kolo – Artur Gavrus – Jediný Evropan ve výběru pochází z Běloruska. Jedná se o útočníka, který svou kariéru začínal v týmu Neman Grodno-2. Do zámoří se podíval v uplynulé sezóně poprvé, v OHL za tým Owen Sound Attack v 45 zápasech měl 37 bodů.

Draftovaní Češi a Slováci:
Slováci – žádný hráč
Češi – Radek Faksa (Kitchener, OHL -> Dallas), Tomáš Hertl (Slavia, CZE -> San Jose), Martin Frk (Halifax, QMJHL -> Detroit), Tomáš Hyka (Gatineau, QMJHL -> Los Angeles), Marek Mazanec (Plzeň, CZE -> Nashville) a Marek Langhamer (Pardubice, CZE -> Phoenix)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊