Peklo / Hráči / Pětice hráčů prodloužila smlouvy
Lou Lamoriello, generální manažer New Jersey Devils, dojednal kontrakty s pěticí hráčů, kteří by jinak 1. července putovali na trh volných hráčů. Jedná se o čtyři útočníky a jednoho obránce. O ostatních hráčích je stále nejasnou, objevují se ovšem nové spekulace.

Pětice hráčů prodloužila smlouvy

Lou Lamoriello, generální manažer New Jersey Devils, dojednal kontrakty s pěticí hráčů, kteří by jinak 1. července putovali na trh volných hráčů. Jedná se o čtyři útočníky a jednoho obránce. O ostatních hráčích je stále nejasnou, objevují se ovšem nové spekulace.

Prvním ze seznamu je Steve Bernier. 27-letý útočník začínal svou kariéru v NHL v týmu San Jose Sharks, tedy v týmu, který ho dříve draftoval v 1. kole (celkově na 16. místě).
V New Jersey má kontrakt tedy do konce sezóny 2013/14.

Druhým je jeho spoluhráč ze čtvrté lajny, centr Ryan Carter. Ten přišel na začátku sezóny z Floridy a usadil se napevno v poslední, tzv. forčekující lajně. Zvláště v play-off patřil mezi důležité hráče.

Vítězný gól Ryana Cartera v pátém zápase v Madison Square Garden

A do konce sezóny 2013/14 prodloužil i poslední člen čtvrté formace z play-off, Stephen Gionta. Ten může děkovat poslednímu zápasu letošní sezóny, kdy vstřelil vítězný gól proti Ottawě a od té doby hrál pravidelně. Jednalo se tak o jedno z velkých překvapení play-off a pro Devils je dobře, že udrželi tohoto perspektivního útočníka.

Na příští sezónu podepsal dvoucestnou smlouvu bitkař Cam Janssen. Rodák ze St. Louis tak bude trávit v organizaci Devils již čtvrtou sezónu a rád by týmu přispěl i více bodově, loni měl totiž pouhou jednu asistenci.

Posledním do party je obránce Peter Harrold. Někdy hraje i v útoku, ale v New Jersey byl využíván především jako obránce, hrál i přesilové hry. Góly moc nedává, přesto je jeho práce na modré čáře dobrá a v příští sezóně by mohl dostat více prostoru.

Harroldova asistence v Detroitu

Spekulace:
Zach Parise se ocitl pod zájmem Pittsburghu. Stále je ovšem nejreálnější možností Minnesota, odkud kapitán New Jersey pochází. Manažer Lou Lamoriello ovšem stále vymýšlí nabídku, která by Zacha donutila zůstat.
Martin Brodeur si možná vyzkouší trh volných hráčů. Ikdyž to vypadalo, že se rozhodne mezi Devils anebo koncem kariéry, začaly se objevovat spekulace, že Marty bude v červenci volným hráčem.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊