Peklo / Hráči / Hedberg, Brodeur, Salvador a Leach prodloužili
Čtveřice dalších hráčů prodloužila s týmem smlouvy. Příští rok tak budou mít Devils stejnou brankářskou dvojici, a to Brodeur-Hedberg. Novou smlouvu podepsal i pilíř obrany Bryce Salvador a “farmář” Jay Leach.

Hedberg, Brodeur, Salvador a Leach prodloužili

Čtveřice dalších hráčů prodloužila s týmem smlouvy. Příští rok tak budou mít Devils stejnou brankářskou dvojici, a to Brodeur-Hedberg. Novou smlouvu podepsal i pilíř obrany Bryce Salvador a “farmář” Jay Leach.

Martin Brodeur

Všichni počítali pouze s dvěma možnostmi – prodlouží s Devils nebo ukončí kariéru. Jenže po vstupu na trh volných hráčů se s nabídky vynořily týmy jako Chicago, Florida, Toronto. Fanoušci začali být poměrně nervózní. Legendární brankář ovšem všechny uklidnil podpisem dvouleté smlouvy v hodnotě 9 milionů dolarů. Je tak velmi pravděpodobné, že v New Jersey ukončí svou kariéru a stráví zde minimálně 22 let.

Johan Hedberg

Švédský brankář má taktéž jasno – stráví minimálně další dva roky v New Jersey. Ve své smlouvě s hodnotou 1,4 milionu dolarů ročně má totiž podobně jako Brodeur klauzuli o nevyměnitelnosti. V New Jersey je oblíbený, jeho přezdívka Moose, která vznikla díky tomu, že měl ve svém prvním zápase v NHL na helmě obrovského losa (anglicky Moose), zní někdy jako bučení, ale je to právě vyjádření podpory tomuto 39-ti letému brankáři.

Bryce Salvador

Pilíř obrany prodloužil s týmem na 3 roky za 3,16 milonů dolarů ročně. Rodák z kanadského Brandonu v již uplynulé sezóně zažil velmi úspěšné období. V základní části odehrál všechny zápasy, nedal gól a měl 9 asistencí. V tabulce +/- byl na kladné hodnotě 18 a to ho řadilo na první místo v týmu. Dostal tak cenu pro neopěvovaného hrdinu týmu. V play-off to bylo ještě lepší. Pokračoval v poctivé defenzivní práci, ale týmu hodně pomohl i vepředu. Dal totiž 4 góly, přidal 10 asistencí a v tabulce +/- byl s hodnotou 9 opět nejlepší.

Jay Leach

S týmem podepsal jednoroční smlouvu s platem 525 tisíc dolarů. Loni asistent kapitána na farmě v Albany odehrál pouze 21 zápasů. V NHL naposledy hrál v sezóně 2010/11, kdy nastoupil k 7 zápasům. Uvidíme, zda v příští sezóně dostane šanci.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊