Peklo / Hráči / Ponikarovsky a Boulton opouští tým
Po začátku trhu s volnými hráči opustili tým New Jersey zatím čtyři hráči, z nichž dva patřili do základní sestavy a pouze jediný hrál i v play-off. Alexei Ponikarovsky si to namířil do Winnipegu, Eric Boulton odchází k Islanders. Vladimir Zharkov vzdal prozatím boj o NHL a podepsal v Rusku. Devils také vypršeli práva na …

Ponikarovsky a Boulton opouští tým

Po začátku trhu s volnými hráči opustili tým New Jersey zatím čtyři hráči, z nichž dva patřili do základní sestavy a pouze jediný hrál i v play-off. Alexei Ponikarovsky si to namířil do Winnipegu, Eric Boulton odchází k Islanders. Vladimir Zharkov vzdal prozatím boj o NHL a podepsal v Rusku. Devils také vypršeli práva na Petra Vránu.

Alexei Ponikarovsky -> Winnipeg Jets

Odchovanec ukrajinského týmu Sokil Kiev přestoupil do New Jersey v průběhu sezóny z Caroliny. V základní části skóroval hned ve svém prvním zápase za Devils, v zápase proti Flyers. Od té doby přidal celkem ve 33 zápasech ještě 6 branek a 11 asistencí, celkově tedy 18 bodů. V play-off měl asistencí 8 a vstřelil jediný, za to důležitý gól. A shodou okolností taktéž proti Flyers, kdy rozhodl třetí zápas semifinále konference s týmem z Pensylvánie. Z listiny volných hráčů si ho vybral Winnipeg Jets, kde tento útočník podepsal na jeden rok za 1,8 milionu dolarů.

Eric Boulton -> New York Islanders

Do New Jersey tento bijec přišel před začátkem sezóny 2011/2012 krátce poté, co přišel jiný bitkař, Cam Janssen. V základní části odehrál celkově 51 zápasů, nepřipsal si ani bod. Jeho úlohou bylo chránit hvězdy fyzickou silou. V kolonce trestných minut se to odrazilo na číslu 115. V play-off Eric nehrál. Za 550 tisíc dolarů podepsal roční smlouvu s Islanders.

Vladimir Zharkov -> CSKA Moskva

Ruský mladík se do svého mateřského týmu vrací po neúspěšných pokusech prosadit se do NHL. V zámoří strávil čtyři sezóny, během nichž nastoupil k zápasu v NHL 82krát, vstřelil 2 branky a zaznamenal 12 nahrávek na gól. CSKA se upsal na dva roky.

Petr Vrána -> HC Lev Praha

Už tři sezóny hraje mimo americký kontinent (v letech 2009-2011 Vítkovice, poté rok v Khabarovsku), přesto jeho práva stále vlastnil tým New Jersey. Český útočník tak je k dispozici pro všechny kluby NHL, pravděpodobně ale bude hrát za Lev Praha, se kterým podepsal dvouletou smlouvu.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?