Peklo / Hráči / Zach Parise odchází do Minnesoty
A je rozhodnuto. Od neděle se spekulovalo, kam asi tak zamíří Parise. Minnesota, Detroit, Pittsburgh nebo zůstane v New Jersey? Mnoho lidí si v hlavě přehrávalo různé možnosti a nemohlo se dočkat, jak se Parise rozhodne. Nakonec si vybral návrat domů, do Minnesoty.

Zach Parise odchází do Minnesoty

A je rozhodnuto. Od neděle se spekulovalo, kam asi tak zamíří Parise. Minnesota, Detroit, Pittsburgh nebo zůstane v New Jersey? Mnoho lidí si v hlavě přehrávalo různé možnosti a nemohlo se dočkat, jak se Parise rozhodne. Nakonec si vybral návrat domů, do Minnesoty.

Kapitán New Jersey, Zach Parise, se rozhodl – bude hrát za Minnesotu. Když ze hry na poslední chvíli vypadl Pittsburgh, uzavřel rodák z Minneapolis (město nacházející se právě v Minnesotě) 13-ti letou smlouvu s Wild.

7 odehraných sezón v New Jersey, během nichž si zahrál na All Star Game v roce 2009 a v uplynulé sezóně se stal i nejlepším střelcem play-off, rozhodně nezapomene. 17. volba draftu 2003 hned ve své první sezóně v NHL zapadl do týmu obhajujícího Stanley Cup a v 82 zápasech měl 32 bodů. Svůj první gól v NHL vůbec vsítil Pittsburghu ve svém vůbec prvním zápase v nejslavnější lize.

V následující sezóně vstřelil svůj první gól rovnou po 26 sekundách, což byl nejrychlejší gól v úvodním zápase nové sezóny vůbec.V sezóně 2006/2007 byl jmenován do zápasu nejlepších mladíků v NHL, vstřelil v něm 2 branky a přidal 4 asistence, což ho dělalo MVP zápasu. V další sezóně si vysloužil nový 4-letý kontrakt. 30. 11. 2007, v zápase s Montréalem, nasázel svůj první hattrick v NHL.

Sezóna 2008/2009 byla pro Zacha vůbec nejúspěšnější v historii. Odehrál všech 82 zápasů a na kontě měl 94 bodů, byl pátý v bodování celé ligy a třetím nejlepším střelcem (před ním skončil pouze Ovechkin a Jeff Carter). Účastnil se i All-Star Game. Stejně tak jako v následující sezóně, byl v této jmenován nejužitěčnějším hráčem (MVP) Devils.

V listopadu v sezóně 2010/2011 si natrhl meniskus v pravém koleni a podrobil se operaci. Do sezóny už nenastoupil, do tréninku se totiž vrátil přesně v den, kdy Devils byli vyřazeni z play-off.

Před další sezónou podepsal jednoroční smlouvu na 6 milionů dolarů a byl jmenován kapitánem týmu. S New Jersey dokráčel až do finále Stanley Cupu, kde ovšem Devils prohráli s Los Angeles Kings.

1. července se Parise stal volným hráčem. Mezi nejžhavější kandidáty patřili Pittsburgh, Minnesota a Detroit. New Jersey pochopitelně mělo ještě zájem, ale nakonec Parise zvolil návrat domů, do Minnesoty, kde podepsal na dlouhých 13 let.

THANK YOU ZACH!Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?

Jeden komentář