Peklo / Hráči / 10 největších talentů Devils
Adam Henrique a Adam Larsson se dají označit za nejlepší nováčky týmu v minulé sezóně. Prvně jmenovaný byl dokonce jedním z kandidátů na Calder Trophy. Jak to ale vypadá s talentovanými hráči na příští sezónu? Pojďme si představit 10 nejlepších z nedávno uplynulého přípravného kempu v Newarku v AmeriHealth Pavilion.

10 největších talentů Devils

Adam Henrique a Adam Larsson se dají označit za nejlepší nováčky týmu v minulé sezóně. Prvně jmenovaný byl dokonce jedním z kandidátů na Calder Trophy. Jak to ale vypadá s talentovanými hráči na příští sezónu? Pojďme si představit 10 nejlepších z nedávno uplynulého přípravného kempu v Newarku v AmeriHealth Pavilion. 

1. Jonathon Merrill, obránce: 20-ti letý bek byl zvolen nejlepším hráčem z přípravného kempu, ale přesto se na další sezónu vrátí na univerzitu do Michiganu. Mezi jeho nejsilnější stránky patří jeho vyrovnanost, schopnost být při přesilovce tzv. quarterback (na modré čáře, uprostřed za centrem) a důslednost při oslabení.
Jediná věc, která Merrilla sužuje, je nevyzrálost. V minulé sezóně přišel o 22 zápasů za porušení týmových pravidel.

2. Alexander Urbom, obránce: 73. volba draftu v roce 2009 už šance dostal. Ale nebylo jich mnoho. Loni pouze 5 zápasů, předloni 8. Zraje na farmě v Albany, ale v kempu se mu dařilo, a tak dost možná tento švédský obránce dostane v příští sezóně více prostoru.


První gól Urboma v NHL do sítě Washingtonu

3. Brandon Burlon, obránce: Další solidní talent, jenž hrál za univerzitu v Michiganu. Zranění a hledání náhradníků mu umožnila hrát v minulé sezóně za farmu v Albany a sbírat tak první zkušenosti s profesionálním hokejem. Burlon, který je popisovaný jakožto bek, který se často pohybuje i vepředu a je silný v práci s pukem, doufá, že nakoukne i do NHL.

“Minulý rok jsem se učil. Nyní je čas toho využít
a postoupit dále.”

Brandon Burlon

4. Eric Gelinas, obránce: O talentované obránce nemají v New Jersey nouzi. Produktivní, ale i spolehlivý v defenzivě. Své poměrně urostlé postavy (191 cm a 87 kg) často využívá a to ho dělá nebezpečným pro soupeřovi útočníky.

“Eric byl jedním z těch, kteří vyzráli přes rok.
Je všude na ledě, vepředu, uprostřed, i vzadu.
Je určitě jedním z těch, kteří se příští rok hodně zvednou.”

Chris Lamoriello, manažer Albany Devils

5. Stefan Matteau, útočník: První volba letošního draftu New Jersey udělal v kempu silný dojem. Matteau bude pravděpodobně hrát v QMJHL za Blainville-Boisbriand Armada, kde je jeho otec asistentem trenéra. Ikdyž měl původně hrát za univerzitu Severní Dakota.

“Je to silný hráč, výborný a velký talent.”
Lou Lamoriello

6. Scott Wedgewood, brankář: Kanadský talent tento rok velmi pravděpodobně půjde výkonostně nahoru. Po čtyřech sezónách strávených v OHL čeká majitele bronzové medaile z posledního mistrovství světa juniorů účinkování na farmě v AHL. Po podpisech brankářské dvojice New Jersey řekl, že ho nyní čekají dva roky tvrdé přípravy na NHL. Přinese to své ovoce?


Scott Wedgewood

7. Reid Boucher, útočník: Rodák z amerického Grand Ledge (Michigan) se připojil k týmu Albany po kompletní sezóně v OHL za tým Sarnia Sting, kde se potkal s jedničkou a trojkou letošního draftu, tedy s Nailem Yakupovem a Alexandrem Galchenyukem.

“Mám ve své defenzivní hře ještě drobné
nedostatky, ale doladím je.”

Reid Boucher

8. Keith Kinkaid, brankář: Keith loni podepsal s New Jersey dvouletý vstupní kontrakt jakožto nedraftovaný brankář. On sám si myslí, že budoucnost vypadá pro něj světle, ale je si vědom, že zde jsou i jiní talentovaní brankáři. “Jeden z nás v sobě ten potenciál určitě má” ví moc dobře rodák z Farmingdale, New York, USA.

9. Reece Scarlett, obránce: 159. volba draftu 2011 je odhodlaný dokázat, že si zasloužil být draftován výš. To je výhoda pro Devils, kteří se tak mohou radovat z jeho pokroku v minulé sezóně za tým hrající WHL, Swift Current Broncos.

“Osobně se cítím jako ofenzivní obránce.
Po draftu jsem chtěl všem dokázat, že jsem
si zasloužil být na draftován dříve, vzal jsem si
to k srdci a hodně mi to pomohlo.”

Reece Scarlett


Gól Reecea Scarletta

10. Maxime Clermont, brankář: Poslední, ovšem nechci říkat nejhorší, v žebříčku, je brankář, jenž loni působil především v ECHL za Kalamazoo Wings. Narodil se ve stejné oblasti jako Martin Brodeur a je jedním z těch, kteří kandidují na post budoucí jedničky v New Jersey.

Tak a to bylo 10 největší talentů po letošním přípravném kempu. Kdo má podle vás největší šanci prosadit se do A-týmu již v nadcházející sezóně? Neváhejte nám to napsat do komentářů pod článkem.

Zdroj: Oficální stránky New Jersey Devils / The official page of the New Jersey Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊