Peklo / Play-Off 2012 / Shrnutí play-off 2012!

Shrnutí play-off 2012!

Na play-off 2012 fanoušci Devils jen tak nezapomenou, jízda skončila až ve finále na skoro bezchybných králech z města andělů, pojďme si shrnout cestu Devils pěkně dopodrobna.

//
//

6.místo v konferenci, čtvrté v divizi a 102 bodů, taková byla vizitka před play-off, kde nás čekal vítěz Jihovýchodní divize – Florida Panthers

Osmifinále – Florida Panthers

Náš soupeř skončil v konferenci celkově na 3.místě, ale to jen díky vítězství v divizi, jinak by složení dvojic pro play-off vypadalo zcela jinak. Úvodní duely tedy začínali v BankAtlantic City. Začátek prvního duelu byl úžasný, již v 7.minutě otevřel skóre oslavenec Patrik Eliáš. V15.minutě v rozmezí 45 sekund zvyšovali skóre Zubrus a Carter, pro Devils to vypadalo dobře a zdálo se, že jestli nepoleví, snadno vyhrají. Zápletka přišla po brankách Bergenheima a Versteega. V tu dobu byl náskok jen o jednu branku, ale to už si ďáblové zkušeně pohlídali a zvítězili 3:2.

Do druhého zápasu série šli s vidinou šance uhrát druhý bod, ale tuto představu naruší už po 23 sekundách Weiss. Florida do konce třetiny nepřidala už žádnou branku, ale to, co se nepovedlo v první, napravili panteři ve třetině druhé. Opět po začátku třetiny se prosadil Weiss, ve 35.minutě se blýskl gólem i Marcel Goc, za stavu 3:0 končila druhá třetina. Do třetí třetiny ovšem vstoupily lépe ďáblové, po 48 sekundách se radoval Zajac, za necelé dvě minuty Kovalchuk. Vyrovnat se ale nepovedlo a vteřinu před koncem potvrdil výhru Floridy Tomáš Fleischmann. Stav série před stěhováním do Prudential Center byl 1:1.

Jak se dá ztratit vyhraný zápas? Tohle je ta pravá otázka po třetím zápase mezi Devils a Floridou. Ďáblové se ujali vedení 3:0 po 7.minutách, kdy se postupně zasebou trefili Zach Parise, Stephen Gionta a Patrik Eliáš. Vše vypadalo krásně, ale pak přišel obrat paar excelence v podání panterů. Trefili se celkem čtyřikrát zasebou a otočili stav série na 2:1.

Čtvrtý zápas série už mohl být pro Devils kritický. Týmový duch ale zvítězil, ďáblové nedali Floridě šanci a zvítězili 4:0. Na střely dost vyrovnaný souboj, ale hraje se na góly, těch dali víc Devils, trefili se Parise, Bernier, Zajac i sniper Kovalchuk, opět byl stav série vyrovnaný – 2:2.

Pátý zápas ve znamení toho, kdo si vybojuje mečbol. Ten si bohužel vybojovali panteři, ďáblové nedali ani jeden gól a prohráli 3:0 za Floridu se prosadil Versteeg, Upshall a Kopecký.

Zápas o přežití, tak by se dal nazvat šestý zápas. Neexistují větší nervy než když zápas dospěje do prodloužení, což se v tomto zápase stalo. Skóre zápasu otevřel Steve Bernier, ve druhé třetině přidal druhý gól Ilya Kovalchuk, ale panteři dokázali do konce třetiny ještě vyrovnat zásluhou Versteega a Bergenheima. Třetí třetina bez gólů a čekalo nás prodloužení, nejdříve zatrnulo fanouškům Devs po nebezpečné šanci panterů a za několik málo okamžiků se mohli radovat, Ilya Kovalchuk přenechal puk Travisu Zajacovi a bylo rozhodnuto, bude se hrát sedmý zápas!

Nastal ten osudný den, kdy jste mohli brát buď vše, nebo nic. Zápas by se dal také nazvat “den Adama Henriquea“. Právě zmiňovaný nováček otevřel skóre ve 2.minutě zápasu. Když dával ve 30.minutě gól na 2:0 Gionta vypadalo to dobře, ale v této sérii bylo možné snad vše. Ve třetí třetině nejlepší střelec série na straně Panthers, Stephen Weiss snižoval na 2:1 a 11 minut později vyrovnával Marcel Goc. Tak se šlo do prodloužení, v prvním jsme góla neviděli až ve druhém kdy se dostal puk k Adamovi a ten rozhodl, v ten moment bylo jasné kdo bude hrdinou utkání, ADAM HENRIQUE posílá Devils do čtvrtfinále!

//
//

Sedmý rozhodující zápas s Floridou

Čtvrtfinále – Philadelphia Flyers

Tato série byla snad nejsledovanější ze všech čtvrtfinálových soubojů, důvod snad každý z vás zná. Série začínala v Pensylvánii. Hned první zápas byl úchvatný, bohužel se špatným koncem pro nás. Zápas začal na výbornou, již ve čtvrté minutě otevřel skóre Zach Parise, ve druhé třetině Flyers po brankách Briera a Riemsdyka utkání otočili, jenže do konce třetiny stačil ještě srovnat Travis Zajac. Ve třetí třetině jsme viděli po gólu na každé straně a tak jsme se dočkali prodloužení, které rozhodl Danny Briere, Flyers se ujali vedení 1:0 v série, ale v tu dobu nečekali, že to bude to poslední, co sem jim povede.

Druhý zápas byl v režii Devils, ale do vedení šli letci, poté co střelou příklepem skóroval Matt Read. Ďáblové se trápili, jenže to nemohlo trvat celý zápas a ve třetí třetině spustili ďábelskou lavinu, ve které zasebou skórovali Larsson, Clarkson, Zajac a Salvador. Stav série byl vyrovnán – 1:1

V sérii zatím platilo jedno pravidlo, kdo dá první gól prohraje a tak když otevřel v 7.minutě skóre Brayden Schenn, mohli být fanoušci v pohodě, ještě více v pohodě mohli být když dali Devils během 20-ti sekund dva góly a vyhráli první třetinu 2:1. O góly se postarali Patrik Eliáš a Ilya Kovalchuk, drama ale pokračovalo, ve 25.minutě vyrovnával Matt Carle. Třetí třetinu šli do vedení opět ďáblové, zásluhou tvrdé práce kapitána Zacha Pariseho. Flyers ale opět srovnali krok, Danny Briere vyrovnával v 52.minutě a vymodlil pro letce prodloužení, které rozhodl v 78.minutě ALEXEI PONIKAROVSKY, ďáblové se ujali vedení v sérii – 2:1!

Ve čtvrtém zápase série se čekalo, že Flyers vybojují druhý bod a vyrovnanou sérii pošlou domů do Wells Fargo Center, ovšem proti byli hráči i fanoušci Devils. Zápas byl v režii Devils, po divoké první třetině byl stav 2:2. Do druhého gólu Flyers byl zápas zcela vyrovnaný, poté ďáblové začali výborně hrát a čtyřmi brankami si vybojovali první mečbol, stav série byl 3:1!

První mečbol se hned povedl využít, ovšem první skórovali letci z hokejky Talbota. O dvě minuty později bylo ale vyrovnáno, opět se trefil obránce Salvador. Vedení nám “dal” zadarmo brankář Flyers Bryzgalov, když trefil napadajicího Clarksona do nohy, byl z toho zlatý gól, vedení už jen pojistil krásnou ranou Ilya Kovalchuk, pak už jsme byli prvním finalistou Východní konference!

//
//

Pátý rozhodující zápas s Philadelphií

Semifinále/Finále Konference – New York Rangers

Neexistuje jiný soupeř, kterého by jste chtěli ve finále konference porazit, než největší rival New York Rangers. Rangers vyhráli Východní konferenci a tak se začínalo v Madison Square Garden. Rangers si zápas ale celou dobu hlídali, v brance stál skoro nepřekonatelný Lundqvist a tak první zápas skončil lépe pro Rangers, na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 3:0.

Druhý zápas byl už mnohem lepší a dokonce jsme dávali i góly. V první třetině otevřel skóre Kovalchuk, ale ďáblové si náskok nepohlídali a rázem byl stav 2:1 pro Rangers, ovšem do konce třetiny ještě srovnával Ryan Carter. Zápas rozhodl David Clarkson, který v letošní sezóně ožil, série se za stavu 1:1 přesunula do Prudential Center.

Třetí zápas skoro jako kopie toho prvního, ďáblům se vůbec nedařilo, ačkoliv byli lepší, v brance stál Lundqvist a zápas opět skončil 3:0, jenže ďáblové se před druhým domácm vystoupením dokázali sebrat a podat lepší výkon.

Když ve čtvrtém zápase vedli Devils 2:0 po první třetině mnohým fanouškům spadl kámen ze srdce. Devils tento zápas nakonec dovedli do vítězného konce a vyrovnali stav série na 2:2 a chystali se dobýt MSG.

Divoký pátý zápas otevřel svou trefou Stephen Gionta, za minutu a půl ho doplnil Patrik Eliáš a zanedlouho to bylo 3:0, trefil se Zajac. Rangers ale předvedli podobný scénář a vyrovnali, ale ďáblové si zápas nenechali vzít. V 56.minutě rozhodl Ryan Carter. Pojišťovací gól zařídil Zach Parise. Devils odjížděli s pocitem, že dobyli Madison Square Garden a hlavně že vybojovali mečbol!

Šestý zápas byl na plánu měsíc po postupu do čtvrtfinále, který si dobře pamatoval i Adam Henrique, skóre ale otevřel Carter, zanedlouho přidali Devils v luxusně zahrané přesilovce druhý gól, autorem byl Kovalchuk. Rangers po gólech Fedotěnka a Callahana srovnali a vymodlili si prodloužení, ve kterém rozhodl svým životním gólem ADAM HENRIQUE, sladké zakončení od Mike “Doca” Emricka pak znělo “They score, Henrique, it’s over”. Tuto větu si snad pamatuje každý fanoušek Devils. Po tomto gólu se ďáblové stali mistry Východní konference!

Nemůžu si pomoci, ale lepší video sem vybrat nemohl, ten pocit na kamenné obličeje hráčů Rangers jsou luxusní, nemyslíte?!

Finále NHL – Los Angeles Kings

Finále a těžký oříšek, výborný brankář Quick, neprostupná obrana a nebezpečný útok. Nebylo před začátkem finále jasné, zda je domácí prostředí výhoda či nevýhoda. První zápas byl velice vyrovnaný, střelou zápěstím otevřel skóre Colin Fraser, dlouho se čekalo na odpověď Devils, Quick byl fenomenální a tak si musel dát Slava Voynov vlastní gól, gól byl připsán Antonu Volchenkovi, který puk nahazoval. Zápas dospěl do prodloužení, kde rozhodl slovinský reprezentant Anže Kopitar.

Druhý zápas měl podobný vývoj, do vedení šli jako první hráče Kings a to zásluhou Doughtyho, vyrovnat se povedlo až na začátku třetí třetiny z hokejky Cartera. Zápas rozhodl také Carter, bohužel ten nesprávný, Jeff Carter střelou zápěstím ukončil dvojzápas v Prudential Center. Ďáblové bez bodu.

Jediné přání měli fanoušci Devs před třetím zápase, buď ať se zraní Quick, nebo ať už nemá formu, to se nepovedlo a králové z města andělů se radovali z výhry 4:0 a celkově měli k dispozici tři mečboly.

Ve čtvrtém zápase ale Kings ještě neslavili, Devils odvrátili první hrozbu a vyhráli 3:1, rozhodujicím gólem se blýskl kdo jiný než Adam Henrique, vítězství potvrdil gólem do odkryté branky Ilya Kovalchuk.

Ani druhý mečbol nedokázali využít. Devils doma mohutně poháněny svými fanoušky zvítězili 2:1. Skóre otevřel Zach Parise, pro kterého to byla poslední trefa v dresu Devils na hodně dlouho. Vyrovnat dokázal Justin Williams, ale rozhodujicí tečku měl na své hokejce TOP obránce Devs Bryce Salvador. Kings poprvé v Play-off 2012 prohráli venku.

Třetí pokus si ale už Kings pohlídali. Po 15-ti minutách ďáblové prohrávali už 3:0, ve druhé třetině snižoval na 4:1 Henrique, ale nic už nezabránilo oslavám z historicky prvního Stanley Cupu v historii pro LA, zápas nakonec skončil pro Devils moc tvrdě, 6:1.

Pátý zápas finále

Sečteno podtrženo, velice úspěšná sezóna, já jsem spokojen. Našim facebookovým i twitterovým fanouškům děkujeme za přízeň a těšíme se na vás v přístí sezóně, která se nezadržitelně blíží!

Autor David Panuška

Dlouholetý fanda Devils a sportovní redaktor.

Pravidla nové Tipovačky (sezona 2021-22)

Nová sezona je zde, letos s novým týmem a opět 82 zápasy. Tipovačka nesmí chybět :) Připravujeme pro Vás opět plnobarevný rozpis zápasů, kde můžete všechny zápasy Devils sledovat. Již brzy ke stažení. V každém zápasovém preview, které pro vás připravujeme, jsme na konci článku vždy umožnili našim fanouškům si tipnout výsledek a prvního střelce …