Peklo / Hráči / Ilya Kovalchuk bude hrát za Petrohrad
V rámci výluky si i jedna z největších hvězd NHL již našla své dočasné angažmá. Ilya Kovalchuk bude působit v KHL, zahraje si za ruský Petrohrad.

Ilya Kovalchuk bude hrát za Petrohrad

V rámci výluky si i jedna z největších hvězd NHL již našla své dočasné angažmá. Ilya Kovalchuk bude působit v KHL, zahraje si za ruský Petrohrad.Ruská hvězda útoku Devils se již zítra v 17:00 ruského času dostaví do Kempinski hotel v Petrohradu. Rodák z Tveru totiž bude po dobu výluky NHL působit v místním klubu.

Jednička draftu 2001 v době výluky 2004/2005 hrála za Kazan, v 53 zápasech Kovy zaznamenal 19 branek a 22 asistencí. Další sezónu začal v Khimik Mytischy, kde v 11 zápasech pobral 13 bodů.

Od té doby působil už v NHL, kde má na kontě přes 800 zápasů a 400 branek. Loni si poprvé zahrál dlouhé play-off, bohužel svůj tým nedovedl ke Stanley Cupu.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?