Peklo / Hráči / Marek Židlický pomůže Kladnu
Kladno získalo další velkou posilu. Po příchodu Jaromíra Jágra, Jiřího Tlustého a Tomáše Plekance přichází i první obránce, Marek Židlický. Zbývá ještě doladit administrativní stránku věci a hráč již bude moci nastoupit v dalším zápase.

Marek Židlický pomůže Kladnu

Kladno získalo další velkou posilu. Po příchodu Jaromíra Jágra, Jiřího Tlustého a Tomáše Plekance přichází i první obránce, Marek Židlický. Zbývá ještě doladit administrativní stránku věci a hráč již bude moci nastoupit v dalším zápase.Včera si našel dočasné angažmá Ilya Kovalchuk, dnes Marek Židlický. Český obránce bude působit v dresu kladenských rytířů.

V české extralize působil naposledy v sezóně 1998/1999, kdy taktéž hrájil barvy Kladna. Rodák z Mostu poté působil ve finské lize za HIFK, kam se vrátil i ve výluce 2004/2005. V SM-Liize patřil mezi nejlepší hráče celé ligy.

V NHL působil v Nashvillu, poté ale přestoupil do Minnesoty, která je známá svým defenzivním stylem, a tak Marek nebyl moc spokojený. V průběhu minulé sezóny se ovšem vyjednal jeho příchod do New Jersey, kde opět mohl hrát ofenzivně a byl platný především na přesilové hry.

Jeho bilance v NHL je výborná – odehrál 570 zápasů (+ 38 v play-off) a posbíral 306 bodů (+ 15 v play-off).

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?