Peklo / Binghamton Devils / Albany Devils – sezóna může začít!

Albany Devils – sezóna může začít!

Začátek AHL se blíží. Již tento víkend se fanoušci dočkají zápasu farem předchozích finalistů play-off NHL. Farma New Jersey Devils – Albany Devils a farma Los Angeles Kings – Manchester Monarchs svedou tento atraktivní souboj.

Několik věcí, které byste měli vědět:

1) Zápas začne v sobotu v 23:05 našeho času v Times Union Center v Albany.

2) V minulé sezóně Albany získalo 73 bodů a skončilo 14. v konferenci.

3) V tomto zápase se utká i několik hráčů, kteří hráli v sezóně 2011/2012 play-off v NHL. Na straně Albany to je Adam Henrique, Jacob Josefson, Adam Larsson a Tim Sestito. Na straně druhé Andrei Loktionov, Jordan Nolan a Slava Voynov. Proti svému bývalému klubu se utká i nová posila Devils, Scott Parse.

4) Sestavu Albany najdete zde po kliknutí. Jak je vidět, několik hráčů má zkušenosti z NHL. Nejvíce zápasů v této soutěži odehrál Mattias Tedenby (101).

5) Nejproduktivnějším hráčem byl loni Joe Whitney se 44 body, po něm následoval Steven Zalewski s 41 body.

6) Hlavní kouč Albany, Rick Kowalsky, se chystá na svou třetí sezónu na lavičce Devils. Předtím vedl “druhou farmu” v ECHL, Trenton. Asistenta mu bude dělat Tommy Albelin a trenérem brankářů je Dave Caruso.

7) V týmu naleznete celkem 16 hráčů, kteří byli draftováni New Jersey.

8) Celkem 9 hráčů odehraje za Albany první zápas vůbec, pokud nastoupí – Adam Larsson, Scott Wedgewood, Bobby Butler, Alexandre Carrier, Philip DeSimone, Raman Hrabarenka, Chris McKelvie, Scott Parse a Harri Pesonen.

9) Čtyři hráči na současné soupisce již hráli zápas All-Star AHL: Jeff Frazee (2009), Matt Anderson (2011), Bobby Butler (2011, Binghamton) a Alexander Urbom (2012).

10) Národnostní složení z kempu: Bělorusko (1), Kanada (12), Finsko (1), Švédsko (4) a USA (18). Nejvíce, 7, hráčů je z New Yorku.

11) V posledních 10 zápasech těchto týmů 5 hrát vyhráli Devils (Albany či Lowell), 1 vyhráli Monarchs v prodloužení. Největší debakl má na svědomí Manchester, který 26.11.2010 vyhrál 7:2.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Devils nastupují do poslední fáze sezóny na ledě Caroliny

Poslední dvojzápas sezony, poslední dva zápasy sezony a tím bude letošní ročník za námi. Od 1:00 SEČ se Devils představí na ledě lípa Metropolitní divize, Carolina Hurricanes. Novinky z kabiny Devils Z farmy byl povolán Alexander Holtz a bude dnes hrát mimo jiné v přesilovkové formaciNico Hischier a Tomáš Tatar mimo soupisku (nemoc)Nico Hischier odehrál …

Ďáble, co na to říkáš...?