Peklo / Hráči / Bryce Salvador jmenován novým kapitánem
Je rozhodnuto! Novým kapitánem pro sezónu 2012/2013 byl jmenován obránce Bryce Salvador. Jeho asistenty budou Patrik Eliáš a Ilya Kovalchuk.

Bryce Salvador jmenován novým kapitánem

Bryce SalvadorJe rozhodnuto! Novým kapitánem pro sezónu 2012/2013 byl jmenován obránce Bryce Salvador. Jeho asistenty budou Patrik Eliáš a Ilya Kovalchuk.

36-ti letý rodák z kanadského Brandonu sice doposud neplnil ani roli asistenta, přesto se zdá být velmi dobrou volbou.

Když v sezoně 2007/2008 přicházel ze St. Louis Blues, očekával se o něj spolehlivý defenzivní styl. I proto je nepříliš výrazný. To, co ale dokázal v poslední sezoně v play-off, šokovalo nejen jeho. Ve 24 zápasech vstřelil 4 branky a na 10 nahrál. Jenom jednou se mu podařilo mít více bodů (když tedy rozdělíme základní část a play-off) – v sezoně 2008/2009 jich v 76 zápasech měl 16.

“Je to pro mě čest,” popsal jednoduše své jmenování kapitánem týmu. Spokojen je i jeho spoluhráč a asistent, Patrik Eliáš: “Je v naší lize už dlouho a proto má respekt. V šatně ho máme všichni rádi. Vždy do toho dává 100% a mladší hráči si od něj mnoho berou.”

Jak již bylo zmíněno, druhým asistentem byl jmenován Ilya Kovalchuk. Ten už ale nabral i zkušenost v roli kapitána, v době výluky vedl aktuálně nejlepší tým KHL SKA Petrohrad. “Myslím, že to je dobrá volba,” prohlásil ruský kanonýr.

Pete DeBoer, trenér New Jersey, řekl. že rozhodovalo především to, jak se jednotlivci projevují v šatně. A “Sal” působil ze všech nejlépe, je schopný řídit nejen obranu, ale poradit i útočníkům. Nebojí se uznat svou chybu a jak řekl Eliáš, maká na 100%.

Co myslíte, je to dobrá volba? Já jsem spokojen …

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊