Peklo / Sezona 2012/2013 / Dnes v noci začínáme!
Již dnes v noci, v 1:00 našeho času, začíná zkrácená sezóna NHL! Můžeme zapomenout na všechno rozčilování kvůli nedohadům mezi NHL a NHLPA, můžeme se opět těšit z hokeje! Let’s go Devils; Hey, you suck; Marty, Moose, … – fanoušci již ladí své hlasivky na tyto pokřiky!

Dnes v noci začínáme!

elias_1000Již dnes v noci, v 1:00 našeho času, začíná zkrácená sezóna NHL! Můžeme zapomenout na všechno rozčilování kvůli nedohadům mezi NHL a NHLPA, můžeme se opět těšit z hokeje! Let’s go Devils; Hey, you suck; Marty, Moose, … – fanoušci již ladí své hlasivky na tyto pokřiky!

Když včera Devils ukončili tréninkový kemp, nasedli na bus směr Long Island, kde se dnes v noci utkají s NY Islanders. Na sezónu se těší i brankář Martin Brodeur. “Sice jsme na dlouhé přípravy stavěni, ale těchto pět dní trvalo pěkně dlouho,” řekl. “Jsem rád, že začínáme!

Marty by měl být jedničkou již po osmnácté v řadě při zahájení sezony – a tak navyšuje svůj rekord.

“Takhle začínáte svou cestu,” řekl legendární brankář. “Začínáme v sobotu. Cesta vede přes pokus postoupit do play-off z prvního místa, a poté bojovat o Stanley Cup. Vždy je to vyjímečné, nehledě na to, jak dlouhá je sezona.”

“Je důležité, jak začnete,” pokračoval Brodeur. “Hned na začátku chcete mít dobré pocity o sobě, o svém týmu a schopnostech, dostat se daleko. V porovnání s ostatními týmy máme pomalý start. Máme zápas, pak dva dny pauzu, zápas, dva dny pauzu. Ale těšíme se na to. Začíná to velkou výzvou v sobotu na Long Islandu.”

Hlavní trenér Pete DeBoer je také připravený. Po dlouhé pauze je připraven se svým týmem obhájit titul mistra Východní konference.

“Hráči jsou připraveni,” řekl trenér, jehož čeká sezona s novými asistenty Stevensnem a Shawem. “Jsou hladoví po úspěchu. Chtějí dosáhnout minimálně toho, co v minulé sezoně.”

Do zápasu možná nastoupí i Stefan Matteau. Hráč, jenž byl v roce 2012 Devils vybrán v prvním kole, bude mít číslo 15. “Nepřekvapuje mě to, v tréninkovém kepu opravdu dřel,” řekl Dainius Zubrus.

Trenér Deboer řekl, že tento rok nás čeká výrazně odlišná filozofie při přesilových hrách, pod vedením Matta Shawa. “Řeknu to jednoduše – bude se střílet. Víc, než se pokoušet o kombinace do prázdné branky,” naznačil možnost divácky atraktivního stylu.

S týmem odcestoval i Jacob Josefson, který ale ještě včera netrénoval. Pravděpodobně ale nastoupí.

Ze sestavy naopak vypadl Bobby Butler, který byl přesunut na waiver listinu. Stejně dopadli Jeff Frazee, Matt Anderson, Jay Leach, Tim Sestito, Chad Wiseman a Steven Zalewski. Pokud si je z listiny nikdo nevybere, budou hrát na farmě v Albany. Tam se také přesouvají Harri Pesonen, Mattias Tedenby a stále zraněný Adam Henrique.

Zdroj: devils.nhl.com (volný překlad článku + nějaké dodatky)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Pravidla nové Tipovačky (sezona 2021-22)

Nová sezona je zde, letos s novým týmem a opět 82 zápasy. Tipovačka nesmí chybět :) Připravujeme pro Vás opět plnobarevný rozpis zápasů, kde můžete všechny zápasy Devils sledovat. Již brzy ke stažení. V každém zápasovém preview, které pro vás připravujeme, jsme na konci článku vždy umožnili našim fanouškům si tipnout výsledek a prvního střelce …