Peklo / Reporty / Devils prohráli v Pittsburghu
Devils odcestovali do Pittsburghu s cílem odčinit sérii tří proher v prodloužení, resp. na nájezdy. Penguins v čele s hvězdami Malkinem a Crosbym ještě doma v této sezoně nevyhráli, a tak měli o motivaci navíc postaráno. Za Devils poprvé v sezoně nastoupil Peter Harrold. Původně obránce nastoupil na levém křídle 4. lajny. A jak zápas …

Devils prohráli v Pittsburghu

Consol Energy CenterDevils odcestovali do Pittsburghu s cílem odčinit sérii tří proher v prodloužení, resp. na nájezdy. Penguins v čele s hvězdami Malkinem a Crosbym ještě doma v této sezoně nevyhráli, a tak měli o motivaci navíc postaráno. Za Devils poprvé v sezoně nastoupil Peter Harrold. Původně obránce nastoupil na levém křídle 4. lajny. A jak zápas probíhal, si můžete přečíst v tomto reportu.

Penguins byli již od úvodu lepším týmem. V 5. minutě vypálil po Malkinově přihrávce nebezpečně James Neal, ale Martin Brodeur se včas přesunul. Pak se dopustil sekání Kovalchuk a domácí měli výhodu přesilové hry. V ní byli poměrně dobře ubránění, jedinou nebezpečnou střelu, ke které se dostali, měl na svědomí Kris Letang. Po vypršení přesilové hry se do zápasu dostali také Devils. První velkou šanci měl Josefson. Ilya Kovalchuk posílal puk před branku, Fleury ho vyrazil právě ke švédskému útočníkovi, ten byl ale tísněný a tak zakončení bylo těžké. V 11. minutě prověřil pozornost brankáře Pittsburghu Tallinder střelou od modré. Domácí golman, který přes čisté konto Vokouna v minulém zápase nastoupil v základu, uspěl. Na druhé straně si dobře sjížděl do šance Pascal Dupuis, střelu švihem ovšem vyrazil Brodeur nad. V 15. minutě měl velkou šanci Kovalchuk, který po Josefsonově pasu vypálil z první pořádnou dělovkou na Fleuryho. Rodák z kanadského Sorelu (Quebec) ho ovšem vychtal. První gól mohl padnout po dorážce Kennedyho střely. Sutterův pokus ovšem zblokovala obrana. 7 sekund před koncem první třetiny byl vyloučen Sidney Crosby.
Střely: 8:6

Přesilovou hrou tedy začali Devils druhou třetinu. A v ní Eliáš střelou od modré trefil tyčku. Devils výhodu nevyužili a od té doby začal velký tlak Pens. Nejdříve v přečíslení nahrával Adams na Suttera, ten ale nepřekonal Brodeura díky skvělému obrannému zásahu Greenea. V následující útočné akci byl opět Brandon Sutter – 23-ti letý útočník se protáhl před Brodeura, ten jeho pokus sice vyrazil, ale s dorážkou už nic nemohl udělat – 1:0. Chvíli poté pálil nebezpečně Neal, ale v akci byla Brodeurova lapačka, stejně tak jako proti střele Crosbyho o dvě minuty později. Pak mohl navýšit na 2:0 i Tyler Kennedy, ale ten rovněž se svým pokusem neuspěl. Jenže co se nepovedlo jemu, povedlo se jinému. Anton Volchenkov udělal obrovskou chybu a Chris Kunitz jí ztrestal brankou na 2:0. Rozjetí Penguins pokračovali v převaze – střelu Letanga vyrazil Marty betonem. Pittsburgh dokonce hrál přesilovku po vyloučení Eliáše. Hned v jejím úvodu dobře pálil Crosby do betonu Brodeura. Těsně před vypršením trestu od mantinelu nahrál Zubrus na Greenea, který sám před Fleurym zvolil bekhendový blafák a snížil na 1:2. Obránce Andy Greene dal loni Pittsburghu svůj jediný gól v sezoně – a dnes se mu podařilo proti Tučňákům skórovat znovu. Vrátit Pens dvoubrankové vedení mohl dělovkou Kunitz a po něm Boychuk, ani jeden ovšem neuspěl. První střílel do Brodeura, druhý branku netrefil. Gól už v této třetině nepadl.
Střely: 12:4

Hned v úvodu třetí třetiny měly oba týmy šanci – nejdříve Clarkson těsně před Fleurym a pak Letang na druhé straně. Ani jeden nedal. Poté v přečíslení 2 na 1 zakončoval Zach Boychuk, ale Brodeur vyrazil ramenem. Na co už ovšem brankář Devils nestačil, byla střela obránce Letanga z mezikruží – 3:1. A Pittsburgh začal opět tlačit. Velkou šanci měl Sidney Crosby, který dorážel z blízkosti, branku ovšem netrefil. Hvězdný útočník to ovšem napravil o tři minuty později, kdy nekompromisní dělovkou švihem zvýšil již na 4:1. / A aby toho nebylo málo, na 5:1 upravil dělovkou obránce Robert Bortuzzo, pro něhož to byl první gól v NHL. Velké šance následně měli James Neal a Matt Cooke, ale Martin Brodeur pro tento moment už nepustil kotouč za svá záda. Ďáblům se prostě nedařilo a přišlo další vyloučení – Ryan Carter za podražení. V přesilovce toho ale Pittsburgh moc nevymyslel. Dobře střílel Simon Despres, ale to bylo tak všechno. Šanci snížit měl Bernier, ale Fleury ho vychytal. Stejný hráč měl ještě jednu šanci – s dorážkou Tallinderovy střely ovšem také neuspěl. Devils začali hrát lépe, ale už bylo pozdě. Bojovali tak pouze o kosmetickou úpravu skóre. To se málem podařilo Clarksonovi, který vyslal dobrou střelu, ale Marc-Andre Fleury švihnul lapačkou a puk chytil. 2:06 před koncem byl vyloučen Crosby. Přesilovku se nepodařilo využít a stav 5:1 tak zůstal konečným.
Střely: 10:6

Pittsburgh Penguins 5:1 New Jersey Devils
23′ Sutter (Crosby, Malkin), 30′ Kunitz, 43′ Letang (Kunitz, Malkin), 48′ Crosby (Kunitz, Dupuis), 50′ Bortuzzo (Crosby, Dupuis) – 33′ Greene (Zubrus, Carter)

Střely celkově: 30:16

Sestavy
Penguins: Fleury – Engelland, Martin, Bortuzzo, Orpik, Despres, Letang – Dupuis, Glass, Kunitz, Sutter, Boychuk, Neal, Cooke, Adams, Vitale, Kennedy, Malkin, Crosby
Devils: Brodeur – Židlický, Larsson, Greene, Tallinder, Salvador, Volchenkov – Zubrus, Harrold, Gionta, Henrique, Josefson, Kovalchuk, Bernier, Zajac, Carter, Barch, Clarkson, Eliáš